تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۰۲:۲۵:۴۵
کد مطلب : 80550
بازخوانی یک پرونده:

˝دانیل برت ˝جاسوس وِیژه MI6در گروهک های تروریستی تجزیه طلب خوزستان/افشای پشت پرده ارتباط جریانات تجزیه طلب در لندن

در چند سال گذشته، هر زمان که نامی از گروه های تروریستی خلق عرب تجزیه طلب یا هوادران آنان به میان می آید، به گونه ای مستقیم یا غیر مستقیم به نام “دنیل برت” که یک انگلسیی می باشد، بر می خوریم،این شخص کیست؟، با چه کسانی یا سازمان هایی همکاری دارد؟، از چه کسانی دستور می گیرد و انگیزه و هدف نهایی وی چیست؟

به گزارش رهیاب:متن زیربخش اول از تلاشی است که از طرف سرویس رصد شبکه اطلاع رسانی رهیاب در چند بخش طی سه سال گذشته منتشر شده است مناسب دیدیم در ایامی که رسانه های معاند خوزستان مظلوم را مورد هجوم قرار داده اند به بازخوانی این مطالب بپردازیم:

در چند سال گذشته، هر زمان که نامی از گروه های تروریستی خلق عرب تجزیه طلب یا هوادران آنان به میان می آید، به گونه ای مستقیم یا غیر مستقیم به نام “دنیل برت” که یک انگلسیی می باشد، بر می خوریم،این شخص کیست؟، با چه کسانی یا سازمان هایی همکاری دارد؟، از چه کسانی دستور می گیرد و انگیزه و هدف نهایی وی چیست؟

برت از اعضای فعال اندیشکده (اتاق فکر) “انجمن هِنری جَکسن” است، و شواهد گویا آن است که او از سوی آنان هدایت شده، و آنانند که نیرو و مغز اصلی پشت برنامه جدا سازی سرزمین های نفت خیز از ایران در زیر پوشش دفاع از حقوق ملت خیالی الاحواز فعالیت دارند.

بی گمان نخستین کسی که  نام ‘دنیل برت’  را افشا و نقش او را در جریانات تحریکات اقلّیت عرب در ایران مطرح ساخت، ‘عبدالطیف عبادی’ از فعالان خلق عرب بود.

وی درباره برت می نویسد: “دانیل برت، مردی انگلیسی با سوابقی مرموز و ناشناخته، این شخص مسئول و راهنمای رسانه ای و مشاور تبلیغاتی گروه جبههء دموکراتیک احواز است.

دنیل برت خود را، روزنامه نگار، کارشناس و مشاور در امور نفت و انرژی، پتروشیمی، سیاست خارجی، بازار جهانی معرفی می کند  ‘برت’ در راس “انجمن دوستی اهوازی های بریتانیا” (BAFS) و “شبکه همبستگی احوازی عرب” (AASN) قرار دارد.

برت، بجز عامل اصلی بودن در تحریکات قومی در استان خوزستان یکی از تحریف کنندگان نام خلیج فارس نیز بشمار می رود، وی از هر فرصتی که بدست آورد، تلاش در اشاعه ی نام دروغین خلیج ع*ر*ب*ی کرده  و ایران را در منطقه ی خاورمیانه “حیوانی” لگام گسیخته می خواند

“وین مدسون”، افسر پیشین “آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا” (NSA) و افسر ضد اطلاعات نیروی دریایی آمریکا (ONI)، در بخشی از افشاگری های خود در ژانویه ۲۰۰۷ از “دنیل برت” بعنوان عضو سازمان جاسوسی بریتانیا، که در بمب گذاری های استان خوزستان و ایجاد تنش، و دامن زدن به اختلافات و اغتشاشات قومی در ایران، که از سوی دولت بریتانیا با همکاری پنتاگون انجام شده شرکت داشته است، نام می برد.[۷]

وی در این گزارش مدعی می شود که بمب گذاری های استان خوزستان در سال ۲۰۰۵، که منجر به کشته شدن بسیاری از شهروندان بی گناه شد، بدست نیروهای ویژه ی ارتش بریتانیا، سازمان جاسوسی بریتانیا با همکاری “جبهه ی دموکراتیک خلق عرب الاحواز” (ADPF) با مرکزیت در لندن و “سازمان مجاهدین خلق” (MKO) انجام گرفته بوده است.

در ماه مارس ۲۰۰۵، ‘جک استراو’ وزیر امورخارجه بریتانیا در دولت کارگری ‘تونی بلر’، با گروه های الاحوازی در لندن دیداری محرمانه داشت، یک ماه پس از آن دیدار، “انجمن دوستی اهوازی های بریتانیا”  ترجمه ی نامه ای محرمانه را که بامضای ‘محمدعلی ابطحی’ بود از طریق شبکه ی ماهواره تلویزیونی خود  پخش نمود، که دولت ایران آن را جعلی خواند و بریتانیا را به آشوبگری و تحریکات قومی در ایران متهم ساخت.

بعدها افشا گشت که نامه ی ابطحی را دنیل برت جعل کرده است تا موجب تحریکات قومی و خونریزی در اهواز شود. برت شاهکار ضد انسانی خود را “انتفاضه ی ملت الاحواز” می خواند

برت برای متحد ساختن همه ی تجزیه طلبان عرب، آذری، کرد و بلوچ علیه ایران، شیوه های گوناگونی را بکار می برد، از جمله خواهان برقراری سامانه ی “فدرالیسم” در ایران است وی به منظور رسیدن به هدف خود، در سال ۲۰۰۵ “کنگره ملیت های ایران فدرال” (CNFI) را پایه گذاری کرد.

این کنگره در روز گشایش، که همه ی سخنرانان خود را نمایندگان “ملت های” عرب، کُرد، آذری، بلوچ و ترکمن یا فارس- زبانان معرفی کرده و  خواهان پایه گذاری سامانه ی فدرالیسم در ایران شدند، که  بدون استثناء مانند خود برت، از بیگانگان تشکیل شده بود*.

البته هدف «فدرالیسم برت»، که سرانجامش  تجزیه می باشد، آشکار است، ولی یکی از سندهای افشا شده توسط ‘ویکی لیکس’ در سپتامبر ۲۰۱۱ گویای بهتر این حقیقت است. مدرک فاش شده، به دیدار و گفتگویی بین ‘خلیل دلاوی’ (با نام مستعار: عبدالخالق  دلاوی) و سفارت آمریکا در کویت در سال ۲۰۰۵ اشاره می کند، که نماینده سفارت آمریکا گزارش می دهد: “با کمی فشار متوجه شدم که مسئله آنان حقوق بشر نیست.” وی ادامه می دهد: “پس از کمی فشار به ‘دلاوی’، او سرانجام اعتراف کرد، که همهء این گروه در یک هدف مشترکند و خواهان فدرالیسمی هستند که منجر به جدایی از ایران شود”

 ادامه این پرونده ویژه در روزهای آینده به مخاطبان محترم ارائه خواهد شد…