تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , دی, ۱۳۹۳ | ۰۷:۴۱:۱۴
کد مطلب : 65111

آتش‌سوزی در خوابگاه دانشجویی در تهران

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران گفت:‌ ساعاتی پیش آتش‌سوزی گسترده‌ای در خوابگاه دانشجویی پسرانه اتفاق افتاد که با حضور به موقع عوامل آتش‌نشانی ۴۰۰ نفر از دانشجویان نجات پیدا کردند.

جلال ملکی درباره حادثه آتش‌سوزی در یک خوابگاه دانشجویی اظهار داشت:‌در ساعت ۱۹ و ۲۱ دقیقه امروز  خبر حادثه آتش‌سوزی در یک خوابگاه دانشجویی واقع در خیابان کریم‌خان، خیابان به‌آفرین خوابگاه دانشجوی به‌آفرین به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی شهر تهران دریافت شد که بلافاصله عوامل امدادی سه ایستگاه به همراه نرده‌بان، دستگاه تنفسی و تشک نجات به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد طبقه منفی ۳ یک خوابگاه دانشجویی ۱۴ طبقه که محل نگهداری تشک و سایر ملزومات خوابگاه بود دچار آتش‌سوزی شده و حریق به طبقه همکف نیز سرایت کرده‌است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران بیان داشت: در پی مهار این آتش‌سوزی، ۴۰۰ نفر از دانشجویان پسر که در این خوابگاه سکونت داشتند، نجات پیدا کردند و به خارج ساختمان منتقل شدند که تمامی آنها در صحت و سلامت کامل هستند.

ملکی یادآور شد: در طبقه منفی ۴ این ساختمان نیز ۴ نفر از دانشجویان در حمام بودند که توسط عوامل آتش‌نشانی از محل حادثه خارج شدند و به دلیل دودگرفتگی تحویل عوامل اورژانس شدند.

وی بیان داشت: در ساعت ۲۰ و ۵۰ دقیقه عملیات نجات و امداد این حادثه به اتمام رسید.

منبع: فارس