تاریخ انتشار خبر: ۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۰:۱۶:۲۹
کد مطلب : 27291

آخرین خبر از وضعیت گروهبان دانایی‌فر

محمدرضا محسنی‌ثانی اظهار داشت: پیگیری‌های لازم در خصوص گروهبان دانایی‌فر در حال انجام است و به طور قطع نمی‌توان درباره وضعیت ایشان صحبت کرد.

 

عصر آبادان- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وضعیت گروهبان دانایی‌فر یکی از ۵ مرزبان ربوده شده هنوز مشخص نیست.

محمدرضا محسنی‌ثانی اظهار داشت: پیگیری‌های لازم در خصوص گروهبان دانایی‌فر در حال انجام است و به طور قطع نمی‌توان درباره وضعیت ایشان صحبت کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شایعات و اخباری مبنی بر پناهنده شدن گروهبان دانایی‌فر نیز گفت: این اخبار کاملا کذب است و صحت ندارد.

وی با اشاره به سفر اخیر کمیته امنیت مجلس برای بررسی وضعیت مرزهای شرقی کشور نیز گفت: اعضا کمیته در این بازدید وضعیت انسداد مرزها و وضعیت اقتصادی منطقه را بررسی و مورد توجه جدی قرار دادند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تجهیزات و امکانات موجود در بحث امنیت مرز نیز مورد ارزیابی قرار گرفت؛ یادآور شد: فعالیت‌های خوبی از طرف سپاه و نیروی انتظامی در راستای انسداد مرزها، ایجاد جاده‌های مرزی و توسعه امکانات و تجهیزات برای تقویت نیرو و انسداد مرزها صورت گرفته است.

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی افزود: در این سفر تقویت بازارچه‌های مرزی و راه‌های توسعه مبادلات در این بازارچه‌ها در دستور کار قرار گرفت تا از سوی مسئولین مربوطه مورد بررسی و اجرا قرار گیرد.

گفتنی است؛ هیئتی ۳ نفره متشکل از محمدرضا محسنی‌ثانی، مهدی دواتگری و سیدباقر حسینی در راستای بررسی امنیت مرزهای شرقی به سیستان و بلوچستان سفری داشتند.

این در حالی است که پیش از این قرار بود عباسعلی منصوری، نوذر شفیعی و جواد کریمی‌قدوسی نیز در این سفر آنها را همراهی کنند.