تاریخ انتشار خبر: ۷ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۷:۳۴
کد مطلب : 42006

آخرین وضعیت جوی کشور

نفوذ هوای سرد به سواحل جنوبی دریای خزر، بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش بــاد شدید در سواحل جنوبی دریای خزر آغاز خواهد شد و بطور متناوب تا دوشنبه ادامه خواهد داشت و طی این مدت کاهش دما حدود ۸ تا ۱۴درجه سلسیوس برای سواحل جنوبی دریای خزر رخ خواهد داد.

بارش باران، وزش بــاد شدید و کاهش 8 تا 14 درجه ای دما در سواحل جنوبی دریای خزر/ تهران، صاف و 32 درجه

به گزارش  عصر آبادان، به نقل از باشگاه خبرنگاران، از سازمان هواشناسی کشور، امروز “جمعه هفتم شهریور ماه ۹۳” اواخر وقت با نفوذ هوای سرد به سواحل جنوبی دریای خزر، بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش بــاد شدید در سواحل جنوبی دریای خزر آغاز خواهد شد و بطور متناوب تا دوشنبه ادامه خواهد داشت و طی این مدت کاهش دما حدود ۸ تا ۱۴درجه سلسیوس برای سواحل جنوبی دریای خزر رخ خواهد داد و دریای خـزر مــواج و طوفانی خواهد بود.


براساس این گزارش، بیشترین میزان بارش در استان های گیلان و مازندران طــی فردا و روز یکشنبه بترتیب حدود ۳۰ تا ۴۰ میلی متر خواهد بود.


شایان ذکر است، فردا و روز یکشنبه در ساعات بعداز ظهر و اوایل شب در استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجـان غـربی و زنجان نیز رگبار و رعد و برق پراکنده و گاهی وزش باد شدید رخ خواهد داد. 

لازم به ذکر است، طی امروز و فردا رشد ابر، رگبار موقتی باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در ساعات بعد از ظهر تـا اوایل شب در برخی مناطق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، جنوب فارس، ارتفاعات بوشهر و ارتفاعات زاگرس در استان های خوزستان، چهارمحال بختیاری و کهکیلویه بویر احمد رخ خواهــد داد و از ایــن رو خطرات ناشی از رعد و برق و آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه های فصلی و مســیل ها در منــاطق کوهپایه ای و روستاهای کوهستانی پیش بینی می شود و ضروری است که اقدامات پیشگیرانه برای جلوگــیری ازخسارات احتمالی به عمل آید. 

گفتنی است، وضعیت آب و هوای استان “تهران” صاف، در بعدازظهر رشدابردرارتفاعات گاهی وزش باد و شهر تهران، صاف پیش بینی می شود و استان تهران در بیشینه دمای خود به ۳۵ درجه بالای صفر و در کمترین حالت به ۲۳ درجه بالای صفر خواهد رسید و همچنین دمای شهر تهران در حال حاضر۳۲ درجه بالای صفر است.