تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , آبان, ۱۳۹۵ | ۲۲:۴۸:۵۱
کد مطلب : 126725

آشفتگی تکفیری‌ها و درگیری‌ سنگین در غرب«حلب» +نقشه

نیروهای کماندویی ارتش سوریه و مقاومت از شب گذشته عملیات پاکسازی کامل منطقه ضاحیه الاسد در غرب حلب را در سایه درگیری‌های بسیار شدید با تروریست‌های تکفیری آغاز کردند و خبرها از پاکسازی تقریبا کامل این منطقه حکایت می‌کند.

 نیروهای ارتش سوریه و مقاومت شب گذشته از دو محور عملیات پاکسازی ضاحیه الاسد را از دو محور آغاز کردند و به پیشروی‌ مهمی در داخل آن پس از رسیدن به مدرسه الامل در مرکز ضاحیه دست یافتند و همزمان با این عملیات، جنگنده‌ها و بالگردهای ارتش هم خطوط کمک رسانی به تروریست‌ها را هدف قرار می‌دهند.

یک منبع نظامی با بیان این مطلب به خبرنگار تسنیم گفت نیروهای ارتش و همپیمانان توانستند در همان ابتدای عملیات خود پیشروی زیادی در ضاحیه الاسد داشته باشند به طوری که توانستند ۱۰ ساختمان در بخش جنوب شرقی ضاحیه از سمت الرواد را پاکسازی کنند، درگیری‌های بسیار شدیدی با انواع سلاح‌های سبک و سنگین در این منطقه جریان دارد.

این منبع تاکید کرد حالتی از آشفتگی و سرخوردگی و ناامیدی در صفوف گروه‌های تروریستی به وجود آمده که تا حد درگیری‌ها و  اتهام زنی به یکدیگر پیش رفته است، تروریست‌ها یکدیگر را به خیانت و رها کردن یکدیگر متهم می‌کنند، این اتهامات در پی فرار چندین گروه تروریستی از صحنه نبرد به سمت ایست الصوره و کارگاه الکرتون و تیراندازی تروریست‌ها به سمت همتایان فراری خود رخ داده است.

یک منبع دیگر در غرب حلب لحظاتی پیش به خبرنگار تسنیم گفت نیروهای ارتش تقریبا به طور کامل ضاحیه الاسد را از لوث تروریست‌ها پاکسازی کرده‌اند، اما در حال حاضر عملیات تعقیب تروریست‌های مفی در برخی اماکن ادامه دارد، در نتیجه خبر آزادسازی کامل این منطقه تنها پس از عملیات جست‌وجوی همه ساختمان‌ها و اطمینان از نبودن تکفیری‌ها اعلام خواهد شد.

این در حالی است که برخی منابع از موفقیت نیروهای ارتش و همپیمانان در پاکسازی کامل منطقه ضاحیه الاسد خبر داده‌اند.

از سوی دیگر محور محله الزهراء و  الراشدین و شهرک المنصوره و نیز محله البحوث العلمیه در جنوب غربی شاهد حملات سنگین هوایی به مواضع تروریست‌ها بوده این در حالی است که خبرهای رسیده حاکی است که کشتی‌های جنگی روسیه در ساحل سوریه، مواضع تروریست‌ها در محور غربی حلب را با موشک‌های بالستیک دوربرد هدف قرار می‌دهند.

 آشفتگی تکفیری‌ها و درگیری‌ سنگین در غرب«حلب» +نقشه

 آشفتگی تکفیری‌ها و درگیری‌ سنگین در غرب«حلب» +نقشه

خبر دیگر اینکه ارتش سوریه مواضع تروریست‌ها در اطراف شهرک الدانا در حومه شمالی ادلب را با موشک‌های زمین به زمین هدف قرار داد.

یک منبع در وزارت دفاع روسیه اعلام کرده است ماموریت اصلی ناوگان دریایی روسیه در ساحل سوریه در مشارکت در حملات هوایی و موشکی به باندهای تروریستی اطراف حلب است که تلاش می‌کنند به این شهر رخنه کنند.

وزارت دفاع آمریکا نیز اعلام کرده بود روسیه به زودی عملیات هوایی گسترده‌ای را در حلب با مشارکت جنگنده‌هایی که ناو هواپیمابر روسی موسوم به امیرال کوزنتیسوف حمل می‌کند، آغاز خواهد کرد.

منبع: تسنیم