تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۰:۰۰
کد مطلب : 114953

آغازبررسی صلاحیت کاندیداهای تصدی شهرداری آبادان

پس ازعزل شیرازی شهردارپیشین آبادان با ۱۰رای موافق در صحن علنی شورا، موضوع انتخاب وتعیین شهردار جدید در دستور شورا کار قرارگرفت

پس ازعزل شیرازی شهردارپیشین آبادان با ۱۰رای موافق در صحن علنی شورا، موضوع انتخاب وتعیین شهردار جدید در دستور کار شورا قرارگرفت.

بر این اساس روابط عمومی شورای اسلامی شهر آبادان طی اطلاعیه ای فراخوانی را برای یافتن شهرداری به قبول شورایی های توانمند و خوش فکر ارائه کرد که متعاقب آن سیل متقاضیان این تصدی روانه شورا شد تا مدارک و مستندات تحصیلاتی و کاری خود را به دبیرخانه شورای اسلامی شهر آبادان ارائه کنند.

آغاز بررسی صلاحیت ۳۵ متقاضی؛ بیش از ۵۰ درصد بومی

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان روز شنبه در حاشیه جلسه بررسی صلاحیت ها ضمن اعلام خبر آغاز بررسی صلاحیت های متقاضیان تصدی شهرداری آبادان اظهار کرد: تاکید اعضای شورا بر انتخاب مدیری قوی و خلاق برای تصدی شهرداری آبادان است.

سید فیاض موسوی افزود: تاکنون ۳۵ نفر برای گرفتن تصدی شهرداری آبادان  نامشان در دبیرخانه شورا ثبت و مدارکشان اخذ شده است که بیش از ۵۰ درصد آنها بومی هستند.

وی با اشاره به اینکه تنها یک سال از عمر شورا در دوره چهارم باقیست، اضافه کرد: بر این عقیده ایم که باید به افراد تحصیل کرده بومی شهر نیز که تعدادشان فراوان و هم  دارای سوابق خوب اجرایی نیز هستند، میدانی برای محک خوردن داده شود.

به گفته موسوی، کار بررسی صلاحیت های این متقاضیان که از امروز آغاز شده همچنان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: از آنجایی که در مدارک ارائه شده شماره تماس متقاضیان وجود دارد و اعضا می توانند در صورت لزوم و صلاحدید با این متقاضیان به صورت تلفنی و یا حتی دعوت در صحن شورا سوالات خود را بپرسند.

موسوی از احتمال کم یا زیاد شدن لیست افراد متقاضی در روزهای آتی خبر داد و یادآور شد: برابر قانون شوراها، به محض اینکه یک شهردار از سوی اعضای شورای اسلامی استیضاح شد بایستی یک سرپرست برای شهرداری انتخاب و سپس برای انتخاب شهردار اقدام کنند که برای آن نیز یک فرصت سه ماه تعیین شده است.

وی که پیشتر پذیرش هر گونه تحمیل فکر جناح های سیاسی در انتخاب شهردار را از نظر اعضا مردود و پذیرش پیشنهادات سازنده و دلسوزانه را مورد قبول خوانده بود، ابراز امید کرد تا تمامی اعضا در یک جمع بندی کامل ضمن انتخاب شهرداری توانمند، او را در جهت ارائه خدمات مطلوب به مردم فهیم و صبور آبادان کمک کنند.

گفتنی ست ؛ پس از عزل شیرازی شهردار قبلی آبادان، گروه ها و افراد زیادی در فضاهای مجازی دست به کار شده و با نوشتن درخواست های خود در خصوص انتخاب شهرداری آبادانی و ساکن شهر آبادان به صورت جمع آوری لیستی از امضا کنندگان این تقاضا در فضای مجازی، خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر گفته اند: این کمترین خواسته مردم آبادان از منتخبان خود در شورای شهر است و انتظار داریم به هر دلیل و تحت هیچ عنوانی این اصل مهم و اساسی در انتخاب شهردار و دیگر مسئولان عمران این شهر پریشان مورد بی اعتنایی قرار نگیرد.

مرجع / مـهـر