تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۰۱:۴۷
کد مطلب : 58116
شهردار آبادان خبر داد

آغاز عملیات اجرایی پنج پروژه خدماتی و عمرانی در آبادان

شهردار آبادان گفت: با اتمام کار برگزاری مناقصات و تعیین پیمانکاران، عملیات اجرایی پنج پروژه عمرانی و خدماتی در شهر به‌زودی آغاز می‌شود.

خبرگزاری فارس: آغاز عملیات اجرایی پنج پروژه خدماتی و عمرانی در آبادان

به گزارش عصر آبادان ، محمودرضا شیرازی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان با بیان اینکه با اتمام کار برگزاری مناقصات و تعیین پیمانکاران، عملیات اجرایی پنج پروژه عمرانی و خدماتی در شهر به زودی آغاز می‌شود، اظهار کرد: در زمان حاضر پیمانکاران مربوطه در حال تجهیز کارگاه برای آغاز به کار هستند.

وی از احداث ساختمان شورای اسلامی شهر به عنوان یکی از این پروژه‌ها نام برد و افزود: پروژه مذکور با اعتباری معادل ۲۰ میلیارد ریال در محل بلوار ساحلی آبادان احداث می‌شود.

شهردار آبادان تصریح کرد: تکمیل بلوار ساحلی بهمنشیر حدفاصل کشتارگاه تا خیابان ۱۵ احمدآباد با اعتباری معادل ۱۰ میلیارد ریال به انجام می‌رسد.

شیرازی با اشاره به فرهنگسرای شهرداری اضافه کرد: موضوع بهسازی و ساخت فرهنگسرای شهرداری (محل سابق تعاونی مصرف شهرداری) با اعتباری معادل ۳ میلیارد ریال از دیگر پروژه‌های قابل پرداخت توسط شهرداری است.

مدیر سامانه مدیریت شهری آبادان بیان کرد: عملیات لوله‌گذاری دفع آب‌های سطحی کوی ملت به طول یک هزار متر و صرف اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به زودی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: ساخت دو مجموعه سرویس بهداشتی در پارک معلم و میدان منتظری(پارک شاپور) با اعتباری معادل ۲ میلیارد ریال نیز به انجام خواهد رسید.

*خیزش مطلوب در عرصه عمران شهری

شهردار آبادان، خیزش مطلوب شهر در عرصه عمران شهری را یادآور شد و گفت: توجه و رسیدگی به وضعیت عمرانی شهر از آیتم‌های موفقیت شهرداری‌ها است.

شیرازی افزود: در آبادان این مهم در سایه همگرایی و وحدت رویه میان شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر به نحو مطلوبی محقق شده و بدون شک خروجی آن به نفع شهر و شهروندان بوده است.

وی از هماهنگی و تعامل مجموعه مدیریت شهری با سایر دستگاه‌های اجرایی و خدماتی شهر به عنوان مهمترین مؤلفه برای رسیدن به موفقیت در امور اجرایی شهر عنوان کرد و گفت: نتیجه فعالیت‌های شهرداری باید رضایت شهروندان و انتفاع بهینه شهر را به دنبال داشته باشد.

شیرازی، موفقیت در اجرای پروژه‌های تعریف شده برای شهر و اجرای آنها را مرهون مدیریت صحیح و اصولی دانست و تصریح کرد: فضای اجتماعی شهر را مهیای زندگی مطلوب برای شهروندان می‌کنیم.

شهردار آبادان با بیان اینکه طرح‌های عمرانی با هدف بهبود زندگی شهروندان و ارتقای عملکرد مدیریت شهری تدوین و اجرایی می‌شوند، افزود: فضاهای عمرانی شهر بدون مدیریت فعال و پایدار شهری‌ عملکرد و کارکرد مطلوبی نخواهد داشت لذا پروژه‌های شهری در آبادان با لحاظ کردن میزان بهره‌وری فضاهای عمرانی در دستور کار قرار می‌گیرد.

مدیر سامانه مدیریت شهری آبادان در پایان با بیان اینکه شاکله و اساس برنامه‌های مدیریت شهری به ثمر رساندن طرح‌های عمرانی در قالب اجرای پروژه‌های عمرانی، زیرساختی و خدماتی در سطح شهر است، گفت: اجرای این پروژه‌ها با توجه به تاکید مجموعه مدیریت شهری اعم از شهرداری و شورا و با در نظر گرفتن بالاترین میزان بازدهی اجرایی می‌شود.

منبع: فارس