تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اردیبهشت, ۱۳۹۵ | ۱۹:۴۸:۰۹
کد مطلب : 112575
اسکای نیوز گزارش داد؛

آغاز گفتگوهای بانک های بریتانیایی با جان کری به منظور همکاری با ایران

«…آقای کری برای کاستن از این نگرانی ها برای بانک های خارجی تلاش بسیاری کرده و اظهار داشته است که آمریکا در راه کسب و کار ایران نایستاده و نخواهد ایستاد زیرا معامله هسته ای نتایج خود را گرفته است.»

اسکای نیوز (Sky News) در گزارشی از مذاکره بانک های بریتانیایی با  جان کری، وزیر امور خارجه ایالات متحده به منظور رفع ابهامات از معاملات با ایران خبر داده و نوشت: «برخی از بانک های بزرگ بریتانیایی برای اطمینان خاطر از معامله با ایران در این هفته در نشستی با جان کری به مذاکره خواهند پرداخت.»

 
انجمن بانکداران بریتانیا طی یادداشتی ارسالی از آمریکا خواسته تا نمایندگان ارشد خود را برای شرکت در این نشست که در لندن برگزار خواهد شد، بفرستد. قرار بر این است که در این نشست نگرانی های ایجاد شده برای بانک های بریتانیایی مشتاق ورود به بازار کسب و کار ایران برطرف شود. این بانک ها کماکان نگران عواقب ناشی از تحریم‌های واشنگتن بر ایران هستند.

 
این رسانه آمریکایی در ادامه گزارش خود آورده است که کری برای کاستن از این نگرانی ها برای بانک های خارجی تلاش بسیاری کرده (فقط تلاش!) و اظهار داشته است که آمریکا در راه کسب و کار ایران نایستاده و نخواهد ایستاد زیرا معامله هسته ای نتایج خود را گرفته است.

 

این درحالی است که اکثر بانک‌های بین المللی بدلیل جریمه‌های دیده شده از سوی امریکا برای معامله با ایران، از تجارت با جمهوری اسلامی عقب نشینی می‌کنند.

 
اسکای در پایان این گزارش خود نیز نوشت: به هر حال بانک های بریتانیایی و سایر بانک هایی که قصد انجام معاملات با ایران را دارند کماکان نگران  خشم واشنگتن و تنبیه های اقتصادی هستند.