تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۰۱:۱۹:۱۶
کد مطلب : 19836
نامه ی سرگشاده هزاران آبادانی و خرمشهری خطاب به رئيس جمهور

آقای رئیس جمهور! شادی مردم ، تدبیر و امید می طلبد نه اجرای کنسرت!

عصر آبادان – هزاران نفر از مردم آبادان و خرمشهر با ارسال نامه ای به رئیس جمهور خواستار برخورد دولت با طراحان برنامه های مبتذل و مجریان کنسرت های ساختارشکن در این شهرهای مقدس شدند.

name-be-raeesj2

به گزارش عصر آبادان متن این نامه که قرار است طی روزهای آینده به نهاد ریاست جمهوری ارسال شود بدین شرح است:

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی

با سلام و تحیات

اینجا آبادان ، جایی که امید از دوردست سوسو می زند. شهری که تدبیر ، گمشده ی دیرین مدیرانش است.خاکی که روشنفکران غرب زده ، تبرک قدسی اش را نشانه گرفته اند.

سرزمینی که در جای جای تربتش ، امامزاده گان عشق آرمیده اند (اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله)) و سالانه میلیون ها نفر از سراسر کشور پروانه وار ، گرد شمع وجودشان جمع می شوند.

آری اینجا دروازه ی ورود عالی ترین مکتب بشری(تشیع) به ایران اسلامی است.همان تشیع بر آمده از حقایق ناب و مکارم اخلاق ائمه اطهار(س). همان مذهب وصیت کننده به دوری از گناه و مکروهات.همان نسخه ی شفابخشی که رسالتش رهاسازی آدم از بند حقارت و مادیات است.

و این صدای مردم مومن و شهادت طلب آبادان است.مردمی که امام(ره) را به عنوان یک روحانی مبارز شیعه برگزیده و به فرمانش به میدان آمدند و به عشق راه و هدف او که همان راه انبیاء و اولیاء الهی بود ، با دستان خالی اما اعتقادی راسخ ، از وجب به وجب این سرزمین دفاع کردند.

مردمی که امروز حقارت را بر نمی تابند و فرهنگ وهنر را با معنای بی بندوباری این روزهایش نمی پسندند.

انسان هایی که فرهنگ خلاصه شده در کنسرت های ساختارشکن و ناهنجار برای شان بی معناست.کنسرت هایی که زبان از توضیح فضایش شرم دارد.

جناب آقای دکتر روحانی ؛ اینک که هجمه های ناجوانمردانه و فشارهای ضدفرهنگی سهمگین ، قصد تاراج ارزشهای انقلاب اسلامی از دارالشهدای ایران یعنی آبادان قهرمان و خرمشهر سرافراز را دارد شایسته است با مراجعه به سوگندی که برای حفاظت از ارزش های انقلاب اسلامی ایران یاد کرده اید و نگاهی به روند مرموز شبیخون فرهنگی دشمنان به ویژه در شهرهای مرزی ، استراتژیک و ارزش محور آبادان و خرمشهر ، کلید تدبیر خود را برای حمایت امور معنوی – مذهبی و تقویت باورهای انقلابی و اسلامی به کار برید تا امنیت اخلاقی جامعه و سلامت نفس مردمانش به امنیت افزون تر مرزی و استراتژیک منتج شود.

جناب آقای رئیس جمهور؛ امت حزب اله آبادان و خرمشهر با طرح پرسش هایی دغدغه مند و تکلیف محور که در ذیل آمده است مطالبات حقه خود را از حضرتعالی و سایر مسئولان ابراز می دارند:

–       ما کاری به درخواست هنجارشکن ها از محضر رئیس جمهور عزیز نداریم (همان هایی که بعد از روی کار آمدن دولت جدید ، به خیال خام خود ، دندان طمع برای تکرار وقایع رقت بار دوره اصلاحات تیز کرده اند)  اما همین اندازه می دانیم که خانواده های هزاران شهیدو جانباز و ایثارگر  برای حفظ ارزش هایی که هستی خود را به خاطر آنها تقدیم امام و انقلاب نمودند امروز  از همیشه نگران ترند. حال در چنین شرایطی این مردم از چه کسی جز رئیس جمهور ولایتی و مردمی که یک شخصیت روحانی وشاگردی از شاگردان مکتب امام جعفرصادق(ع)  است انتظار یاری و حمایت داشته باشند؟ آقای دکتر ؛ با فرض اینکه رحمانیت نظام به معنای مهلت دادن به معاندان انقلاب و روشنفکران زاویه دار با ارزش های دینی تعبیر شود (که امری اساساً مردود است) در چنین شرایطی جلوه ی رحیمی مورد انتظار دوستداران و علاقمندان به حکومت اسلامی چگونه تحقق می یابد تا آلات گناه ، به تدریج زنان عفیف و مردان غیرتمندش را در خود نبلعد؟

–       آیا می توان فرهنگ را منحصراً در کنسرت (که یک امر وارداتی است) خلاصه کرد؟ آیا بهتر نیست به جای هزینه های گزافی که در این راه حیف و میل می شود تا سودش به جیب مافیای ثروت برود ، به توسعه ی ورزش ، تقویت هنرهای اصیل ایرانی ، پرورش استعدادهای قرآنی و مذهبی  و تربیت نابغه های علمی اختصاص داد؟

–       آیا اگر فرهنگ جامعه اسلامی قربانی بازی های سیاسی و خواسته های شهوانی عده ای منفعت طلب شود و متدینین سکوت کنند و بی تفاوتی در پیش گیرند به شهدا و آرمان های متعالی امام خیانت نشده است؟

–       جناب آقای رئیس جمهور؛ اسلام دینی است که به شادبودن توجه ویژه دارد و ما نیز معتقدیم باید نظام و مسئولان زمینه شادی شهروندان را فراهم کنند. اما آیا دین با گناه موافق است و از من و شمای مسلمان خواهد پذیرفت در مقابل منکراتی که به بهانه ی شادی رخ می دهد بی توجه باشیم و با امر به معروف و نهی از منکر جلوی ارتکاب مفسده های عمومی را نگیریم؟

–       جناب آقای رئیس جمهور ؛ حضرتعالی در سفر به آبادان وخرمشهر و اعلام منطقه آزاد شدن این دو شهر ، موجی از شادی و امید را در دل مردم به وجود آوردید. سوال اینجاست شما چه اقدامی جز دادن روحیه امید و نشاط به جامعه دادید که اینچنین مردم را خرسند کرد؟ آیا به وسیله ی  خدمت صادقانه ، گشایش در امور زندگی ، رفع معضلات اجتماعی ،فرهنگی ، اقتصادی و برطرف شدن فقر از چهره ی آبادان و خرمشهر ، شادی واقعی آنها محقق نخواهد شد؟

–       یاور صادق رهبرمعظم انقلاب –  جناب آقای روحانی ؛  آیا اکنون که رسانه های معاند نظام مانند بی بی سی فارسی ، من و تو  و بالاترین به حمایت از جریان داخلی مدعی روشنفکری موضع گرفتند و خواستار برگزاری کنسرت های ساختارشکنانه در آبادان هستند ، ماهیت هدف اینگونه افراد برای شما و سایر مسئولان انقلابی روشن نشده است؟

–       جناب آقای دکتر حسن روحانی ، آیا تجربه دین التقاطی اسلامی – آمریکایی در کشورهای مسلمان حوزه خلیج فارس و سقوط مرگبار معنویت و نفوذ فرهنگ های غربی مفسده ساز در آن کشورها نباید مایه ی هشدار جدی به مسئولان و مردم ما بوده ، از وضعیت فرهنگی و دینی کشور مراقبت بیشتری کنیم تا به عواقب ذلت بارشان دچار نشویم؟

جناب آقای رئیس جمهور ؛ ما امضاء کننده گان ذیل ، هزاران نفر از خانواده های معظم شهدا،جانبازان ، ایثارگران ، رزمندگان ،بسیجیان ،طلاب ،دانشجویان ، بازاریان و اصناف ، انجمن های فرهنگی و هنری ، اساتید حوزه و دانشگاه ،فرهنگیان ، جامعه ی کارگران ، جامعه ی زنان و اقشار مختلف شهرستان های آبادان و خرمشهر ضمن محکومیت برپایی مراسماتی چون کنسرت های ساختارشکنانه و موهن ، خواستار برخورد جدی دولت محترم و وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی با مسببین اجرای اینگونه برنامه های ضد فرهنگی در شهرهای مقدس آبادان و خرمشهر بوده و اعلام می داریم: فرزندان معنوی امام در این دو شهر ، هرگز اجازه نخواهند داد حرمت این مکان های معنوی به وسیله کسانی که در صدد هستند با مافیای ثروت و سیاست به مقاصد پلید خود برسند ، لکه دار شود.

در پایان به خود و مسئولان کشور اسلامی متذکر می شویم که ملت شیعه  به حضور نورانی صاحب العصر والزمان(عج) حضرت مهدی (ارواحنا فداه) معتقد است و وجود پربرکتش را ناظر بر رفتار و تصمیمات بشریت می داند.لذا صراحتا اعلام می داریم از هر اتفاق نامبارکی که بخواهد ساحت فرزند زهرای اطهر(س) را مورد جسارت قرار دهد گذشت نخواهیم کرد و تا پای جان در برابر آن خواهیم ایستاد.

شایسته است مسئولان جمهوری اسلامی و شخص روحانی و وارسته ی رئیس جمهور محترم این مهم را مورد توجه خویش قرار داده و با احساس تعهد افزون تر نسبت به آرمان های دینی و انقلابی ، از رنجش خاطر قلب نازنین امام حاضر(عج) و نائب برحقش امام خامنه ای(مدظله) پرهیز کنند.

پایان مطلب/

 1. شهید گفت:

  بابا خجالت بکشید
  کنسرت و ایجاد شادابی حق مردم است
  خجالت بکشید حالا که تو کیستون چیزی نمیره مثل بچه ها غر میزنید
  شگر منطورتون از هزاران نفر هشمون ۱۷ نفر که … متاسفانه ریاضیتون صفره
  خواهشن خودتون امت انقلابی نام نبرید که ریا نباشه

  میدونم این متن نمیزارید اما بدونید با این تحجر گرایی چیزی گیرتون نمیات

 2. علی گفت:

  خدمت آبادانی ای که دنبال هزاران نفر می گردد و …. باید گفت .این هزاران نفر همان جمعیت انقلابی می باشد که کنسرت را تعطیل کرده وباز هم برای راه اسلام حاضر است پیش قدم باشد شما لطفاً نگران نباشید

 3. آبادانی گفت:

  این هزاران نفر و گروه بندی هایی که کردید آیا امضا کردند؟ آیا تلفنی با ایشان هماهنگ شده برای نوشتن چنین نامه ای؟ آیا طومار جمع کرده اید؟ آیا نظرسنجی پیامکی کرده اید؟ براساس کدام مدرک نوشتید هزاران نفر از…؟

 4. مهدی گفت:

  احسنت:حتما این نامه به دست جناب رئیس جمهور برسد.چرا که این دو شهر عزیز معراج گاه هزاران شهید است ودر هر وجب این دو شهر مقاوم وبزرگ خون شهیدی به زمین ریخته شده.باشد که آقای رئیس جمهور پیام این دو شهر را دریافت کند واز گسترش فساد و ضایع شدن آرمانهای امام ورهبری وهمچنین از نابودی امنیت روانی واجتماعی ومعنوی مردم مسلمان وشیعه کشور وخصوصا این دو شهر عزیز جلوگیری کنند.