تاریخ انتشار خبر: ۵ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۲۱:۵۶:۴۳
کد مطلب : 21731
تور کشتی تفریحی در آبادان به حرکت درآمد؛

آقای شهردار ؛این کشتی را متوقف کنید!

همراه شدن این گروه موسیقی همانا و اجرای برنامه رقص زن و مرد بر روی عرشه کشتی همان،روزهای نوروز که درآبادان همراه شده بود با حضور کاروان های راهیان نور جهت بازدید از مناطق عملیاتی مسئولین امر با چشم پوشی نسبت به این اتفاقات واکنشی نشان ندادند.

به گزارش عصر آبادان به نقل از اروندآنلاین ، دبیر ستاد نوروزی شهرداری آبادان از برگزاری تور کشتی تفریحی رانیا در رودخانه اروند خبر داد.
عبدالرضا دیدار گفت: این تور در ایام نوروز بصورت روزانه با همکاری شهرداری و شورای شهر آبادان سه بار در روز برگزار می‌شود.

وی افزود: این کشتی تفریحی با ظرفیت ۲۶۰ نفر مسافر بر سطح اروندرود در مسیر بندر آبادان به سمت اروندکنار تردد می‌کند و شهروندان و میهمانان نوروزی در این مسیر ضمن دیدن جلوه‌های طبیعی با نوای موسیقی ساعات خوشی را تجربه می‌کنند.

آقای شهردار هنوز یادمان نرفته است که سال گذشته در همین روزها خبری منتشر شد:

کشتی رانیا که در ایام نوروز بر رودخانه اروند حرکت می کرد با رقص و ساز به استقبال مهمانان نوروزی رفت.

به گزارش خبرنگار رهیاب نیوز،کشتی رانیا که متعلق به فردی است ساکن در لندن،از مدتی پیش توانسته بود با کم توجهی مسئولین مجوز ورود و گردش مهمانان نوروزی را جهت سوار شدن بر این کشتی را در آب های خروشان اروند بگیرد.

پس از شروع به کار این کشتی تفریحی،اتفاق عجیبی رخ داد که به نظر می رسد از آداب و سنن مردم ایران زمین فاصله بسیار داشت.مسئولین این کشتی چند روزی بعد از آغاز به کار آن،اقدام به همراه کردن گروه موسیقی بر روی عرشه کشتی کردند .

همراه شدن این گروه موسیقی همانا و اجرای برنامه رقص زن و مرد بر روی عرشه کشتی همان،روزهای نوروز که درآبادان همراه شده بود با حضور کاروان های راهیان نور جهت بازدید از مناطق عملیاتی مسئولین امر با چشم پوشی نسبت به این اتفاقات واکنشی نشان ندادند.

با افزایش اعتراضات مردمی نسبت به هتک فرهنگ ارزشی مردم آبادان بالاخره دستگاههای مرتبط وارد صحنه شده و در مجلس ساز و آواز که دختران و پسران در عرشه کشتی مشغول رقص بودند اقدام به بازداشت مسئولین این برنامه کردند.

آقای شهردار صیانت  از ایام فاطمیه یادمان نرود…

طبق لایحه شماره ۱۱/۳/۸۰۱۶ مورخ ۹۲/۷/۲۰ تور گردشگری رانیا مجوز فعالیت یاد شده در آن مصوبه ارائه شده است. به گزارش اروند آنلاین به نقل از وب سایت شهرداری آبادان: طی جلسه ۱۲ مورخ ۹۲/۷/۲۱ لایحه شماره ۱۱/۳/۸۰۱۶ در خصوص تور گردشگری کشتی رانیا این موضوع در صحن شورا مطرح و به اتفاق آرا به تصویب رسید و طبق تاییدیه شماره ۴۴۲۱/۱/۴۴۰۸ مورخ ۹۲/۸/۵ مجوز قانونی فعالیت شرکت زرین هدیه خوزستان با کشتی رانیا باید ارائه شود.

آقای شهردار

حال این سوال مطرح است که شهرداری آبادان با وجود شرط ارائه مجوز توسط شورای محترم شهر آبادان، به این مصوبه پایبند بوده است ؟ و شرکت یاد شده در لایحه مجوزلازم را جهت فعالیت دارد؟ مجوز اجرای زنده موسیقی به روی کشتی را چه کسی باید صادر نماید؟ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و یا دفتر موسیقی آن اداره مجوزی صادر نموده است؟ معاونت فرهنگی منطقه آزاد تجاری اروند می تواند چنین مجوزهای را صادر نماید؟

 1. محسن می‌گه:

  خون شهیدان باموسیقی زنده از بین نمیرود بلکه با دزدیها وصایع شدن حقوق شهروندی از بین میرود فساد واقعی دزدی و اعتیاد و چابلوسی است وواقعا متاسفم برای معزهای متحجر شما

 2. ناشناس می‌گه:

  خاک تو سر امل

 3. مریم می‌گه:

  ای بابا چه اشکالی داره حالا چه ضرری به شمارسوندن برید ببینید تو کلان شهرا چه خبره گیر دادین به آبادان بدبخت که تابوده جنگ وخونریزی بوده گناه آبادانیاچیه که نمیزارید خوش باشن به کسی که آزار نرسوندن پول کسی رو که بالا نکشیدن مزاحم ناموس مردم که نشدن بس کنین دیگه

 4. محمدرضا می‌گه:

  لازم نیست برای رقصیدن برن تو کشتی رانیا . فقط کافیه ساعت ۱ بامداد که همه مسیولین در خواب خوش هستند تشریف ببرید خیابان پهلوی معدوم واز نزدیک شاهد زدن تنبک و رقصیدن عده ای بی غم شوند که حرمت این ایام را هم نگه نمیدارند . خوش به غیرت نماینده دولت در ابادان.

 5. ارزانی می‌گه:

  آقای حسینی اگه فیلمشو دارید خوب بدید تا مردم بفهمند توی این برنامه ها چی می گذره.

 6. یک یکیشون می‌گه:

  آقای شیرازی ورودی شهر را با عکس های شهداء آذین بندی می کنی. رودخانه اروند را با رقص و آواز پس حرمت خون شهداء چه شد؟چرا دو گانه ّبرخورد می کنی

 7. اکبری می‌گه:

  از آقای شیرازی سوال بفرمایید هفته نامه تک ناب خرجش از کجاست که کل مطالبش در مورد عملکرد شما نوشته یعنی شهر داری هیچ پول و پله ای به این هفته نامه نمیدهد-این موضوع باید از طریق دستگاههای نظارتی در شهرداری وشورای شهر پیگیری شود

 8. حسینی می‌گه:

  سلام بروید فیلم پارسال کشتی رانیا رو بگیرید و نیگاه کنید بخدا لوس آنجلس

 9. ناشناس می‌گه:

  احسنت بارک الله.ثبتکم الله بالقول الثابت

 10. ابری می‌گه:

  جناب مدیر کل اداذره بندر طی مصاحبه ای بدون اشاره به اجرای موسیفقی بندری توسط گروهی معلوم الحال اذعان نموده که راویان برای گردشگران بر روی کشتی از شجاعت های غواصان در والفجر ۸ میگویند . سو.ال بنده بعنوان یک راوی دفاع مقدس در ابادان این است که چه کسی به این راویان اجازه این کار را داده است . انجمن راویان ابادان که از موضوع بی اطلاع میباشد. نکند این راویان از ان دست اروند امده اند.

 11. ناشناس می‌گه:

  اخه تاکی
  خستمون شده
  افکار وارداتی وغربی رو تو ابادان پیاده میکنن

 12. ناشناس می‌گه:

  این قضیه درست نمیشه مگراینکه هزاران نفر جمع بشن در شهرداری ومطالبه کنه

 13. ناشناس می‌گه:

  شورای شهر خوابن
  باید یکی بزنه پس گوششون

 14. دارمی می‌گه:

  تشکر میکنم از اقای منتظری که واقعا دلسوزانه داره اخبار مهم رو به ما میرسونه تا حداقل مطلع بشیم از اوضاع شهر ومطالباتمون رو از مسوولین بخواهیم ومسوولین رو به چالش بکشونیم.
  اقای شهردار عمرت تو ابادان داره تموم میشه

 15. دلسوز می‌گه:

  به نظرم باید عصر آبادان از شورای شهر پرسو جو کنه که چرا شهرداری آبادان در مسایل فرهنگی داره اینطوری ضعیف عمل میکنه.

 16. عباسیان می‌گه:

  به نظرم وظیفه عصر آبادان اطلاع رسانی به موقع س . که الحق و والانصاف دارره کارشو خوب انجام میده. وظیفه دیگران هم وارد عرصه و عمل شدن است

 17. ناشناس می‌گه:

  راست میگه برادر

 18. یار می‌گه:

  اقامحمد
  ازاتفاقات داخل کشتی خبرداری
  راستی چندسالته
  میدونی توابهای اروندچه خون های ریخته شده برای اسایش ما
  بنظرت درسته اینطورپایمال بشه
  بعضی مسولین برای بقای خودشون هرکاری میکنن
  مانبایدساکت باشیم
  درسته عصرابادانم فقط مینویسه ولی شماهوشیارباش

 19. خرمشهری می‌گه:

  با سلام
  من که به فرهنگی شهرداری امید ندارم. البته شهردار واسه انتخابات باید از الان کار کنه دیگه

 20. ناشناس می‌گه:

  سلام آقای مهندس
  خیلی روشها حساب بازکرده بودیم
  ناامیدم کردی
  درشان شما نیست
  بابا هلموت کردید
  ای داد بی داد

 21. ناشناس می‌گه:

  سلام.تو ابادان هرکی بیاد شیرمیشه برامون
  واقعا که
  خیلی ناراحتیم
  یابقیه الله عج به دادمون برس

 22. ناشناس می‌گه:

  سلام اقای شهردار.واقعا که دلسوز هستی وباچسبوندن چندتا بنر تو سطح شهر به عنوان شهردار نمنونه معرفی شدی وامیدداشته باش رای بیاری تو انتخاباتی که قراره کاندیدا بشی…..خجالت بکشید
  مسئولین! !!
  تاکی
  خستمون شد…سال اقتصاد وفرهنگ فرهنگ فرهنگ فرهنگ فرهنگ
  بابا نمیشنوید.
  چرا حرف رهبری عزیز و گوش نمیدی شیرازی
  اینجا ابادانه نه شیراز

 23. محمد می‌گه:

  حالا یک کشتی هم که داره کار میکنه،شما جلوش رو میخاین بگیرین؟حتمن میخاین بگید که چون صاحبش لندنه از MI6 پول میگیره این کار رو کنه؟…. تا حالا چه سودی برای این شهر داشتند؟نمیشه که چون ….میان هیچ کاری نکنیم.خب اونا نیان.

 24. بچه اوبودان می‌گه:

  خداقوت . به نظرم انتخاب معاون فرهنگی جدید شهرداری آبادان یه ذره بودار است. حالا توی آبادان قحط الرجال بود رفتن از اهواز آوردن. پس شورای شهر چیکار دارن میکنن. ؟

 25. 021 می‌گه:

  با اومدن معاون فرهنگی جدید شهرداری آبادان ، باید هم از این برنامه ها برگزار بشه. نمیدونم والا چرا بعضی از مسوولین میخوان ذایقه مردم و به هر روشی شده عوض کنن. حالا گردش تفریحی آبی بدون موسیقی زنده نمیشد؟ چرا همه چیز و وابسته به موسیقی نشون میدن؟ چرا ؟……….

 26. انوشیروان می‌گه:

  سلام
  در پاسخ به یار باید بگم که شاید بعضی وقتا کاری از کسی برنیاد اما همین که اطلاع رسانی میکنن خیلی خوبه. جای چنین سایتی در آبادان خیلی خالی بود . خوشحالم که جو سایبری آبادان از تک قطبی در اومد. خداخیرتون بده

 27. رادش نیا می‌گه:

  باعرض تبریک سال نو.
  ممنون از اطلاع رسانی خوبتون. ان شالله در سال جدید خبرهاتون داغ تر بشه. یاعلی

 28. صاحب نظر می‌گه:

  سلام
  نمیدونم چرا یک عده و برخی مسوولین فکر می کنن ما مردم با موسیقی شاد میشیم . بابا اینطور نیست باورکنید. خیلی از مردم طنز و نمایش و آکروبات و … خیلی دوست دارن و با این چیزها شاد میشن. ما میخواییم بدون گناه شادی کنیم .

 29. یار می‌گه:

  سلام
  هیچی از دستتون برنمیاد
  مطلب برای چی میزنید
  پس کجاست خروش فاطمی
  ا