تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۹:۴۸
کد مطلب : 77997
یادداشت:

آقای فرماندار ، ابهام شما در خیانت فتنه گران از جرم آن ها نمی کاهد

فرض را بر این بگذاریم که جناب آصفی با عدم احاطه به موضوع ورود کرده اند و در نتیجه چنین اظهارنظر شاذ و عجیبی در مورد «بالاتر بودن سمفونی نهم بتهوون از هزار کتاب توحید!» ارائه نموده اند.

 

 

به نقل از دزفول امروز،برای مسئولینی که در جلسات پرسش و پاسخ آن هم از نوع دانشجویی اش حاضر می شوند احترام خاصی قائلیم. سخنرانی و مونولوگ های یکطرفه البته از همه بر می آید ولی خود را در محک پرسش دیگران قرار دادن و «سلونی» زدن کار هر مسئول نیست! اما از آنجا که در روزگاری هستیم که انواع و اقسام روش ها برای پیچاندن یک مسئله و تبدیل آن به غیر وجود دارد، عقل حکم می کند که فی نفسه برای این برنامه ها ارزش گذاری نکنیم تا ببینیم خروجی آن چیست.

گزارش جلسه پرسش و پاسخ آقای آصفی با دانشجویان و نحوه پاسخگویی وی بیش از آنکه احترام ما را به یک مسئول پاسخگو برانگیزد، باعث تاسف شد. باید اعتراف کنیم در آصفی ظرفیت های بالقوه ای را در خصوص فرهنگ بومی دزفول و اثردهی آن در مسائل فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی منطقه شاهد هستیم اما انگار باید برای ایشان هم همانند برخی دیگر از مدیران دولت اعتدال بعضی نکات را مکرر در مکرر تذکر داد …

 

یک- به این جملات دقت بفرمایید: «به عقیده ی من مبارزه با موسیقی نتیجه‌ای جز پشیمانی ندارد … من توصیه می‌کنم شما اگر سمفونی ۹ بتهون را با دقت گوش دهید بالاتر از هزار کتاب توحید است(!) و یقین دارم پس از آن خدا را زیباتر خواهید دید.»

برچسب «مبارزه با موسیقی» البته ضریب چسبندگی خاصی دارد! چرا که موسیقی در زمره هنرهایی است که مرزهای حلال و حرام در آن به وضوح سایر هنرها نیست و سال هاست که روشنفکران غرب زده ما با همین برچسب به جنگ فقه اسلام آمده اند. فرض را بر این بگذاریم که جناب آصفی با عدم احاطه به موضوع ورود کرده اند و در نتیجه چنین اظهارنظر شاذ و عجیبی در مورد «بالاتر بودن سمفونی نهم بتهوون از هزار کتاب توحید!» ارائه نموده اند. توصیه دوستانه ما به ایشان این است که اسلام را به اسلام شناسان واگذارند و زیبایی خدا را نیز در همه هستی بجویند نه فقط در سمفونی نهم بتهوون!

(حالا اینکه چه کسانی خودشان با خودشان هماهنگ کرده و خبر کنسرت هایی را که اصلا بنا نبوده انجام شود اعلام کرده و در ادامه خبر لغو آنان را منتشر کرده اند بماند! …)

دو- جناب آصفی در بخش دیگری از مطالبشان افزوده اند «در جریان حصر سران فتنه عده ای سوار بر موج شدند و بهره برداری‌های سیاسی و بعضاً حتی اقتصادی کردند. اما مسئله این است که تا زمانی که دادگاهی برگزار نشود ذهن جامعه ی ما دچار ابهام است.»

البته از برخی مسئولان دولت اعتدال هیچ انتظار نیست که از حصر سران فتنه راضی باشند. ولی حقیقتا برای ما جای حیرت است که حصر دو نفر از سران فتنه چه بهره اقتصادی برای آنان که از حصر دفاع می کنند می تواند به دنبال داشته باشد؟ چرا جناب آصفی با از این شاخه به آن شاخه پریدن به دنبال اتصال موضوع حصر به مفاسد اقتصادی اند؟ آیا می خواهند ادعا کنند که اگر حصر اتفاق نمی افتاد سران فتنه مانع برخی مفاسد اقتصادی بودند؟ و آیا چنین لطیفه ای را از سایت های کلمه و جرس کپی کرده اند؟

سه- با دقت در ادامه سخنان آقای آصفی محرز شد که وی یا اطلاعات سیاسی محدود و ناموثق دارند و یا به شیوه برخی دیگر از مسئولان دولت اعتدال مایل به حرکت بین حق و باطل اند (که البته اسمش هم اعتدال نیست). ایشان بیان کرده اند: «آقای خاتمی ظرفیت ملی هستند! … ممکن است به آقای موسوی و کروبی نقد وارد شود(!) و باید بررسی شود اما آقای خاتمی را به چه اتهامی شما محکوم می‌‎کنید؟»

باز فرض احسن را در نظر بگیریم و بنا را بر بی اطلاعی فرماندار محترم دزفول از مواضع خاتمی در دوران فتنه بگذریم. فلذا توصیه می کنیم بیانیه های ساختارشکنانه مجمع روحانیون مبارز که با محوریت خاتمی و موسوی خوئینی ها صادر می شد – و از آن جمله بیانیه دعوت به راهپیمایی ۳۰ خرداد- و البته بیانیه های حمایتی شخص آقای خاتمی از سران فتنه را مطالعه بفرمایند وبررسی نمایند اگر خاتمی محکوم نبود چرا انتشار تصاویرش از سوی شورای عالی امنیت ملی و دستگاه قضا منع شده است، تا شاید برای شان روشن شود که چرا خاتمی محکوم است ومصداقی برای ظرفیت ملی نیست.

اما نکته پایانی که برخلاف سایر موارد نمی توانیم در مورد آن حسن ظن داشته باشیم تردید جناب آصفی در خیانت موسوی و کروبی در حق نظام اسلامی است. تکرار ماجرای کودتای نرم ۸۸ در چند خط پایانی این نوشته از عظمت آن خیانت نمی کاهد! به همین نکته بسنده می کنیم که جناب آصفی باید بدانند که اگر ایستادگی رهبر معظم انقلاب و توده های مردم در مقابل سران فتنه و حامیان داخلی و خارجی شان و دفاع مردم از جمهوریت نظام نبود، هرگز دولتی با اختلاف ۰٫۷ درصد آرا نمی توانست بر سر کار بیاید تا ایشان در کسوت یکی ازمسئولین این دولت، به تطهیر سران لجوج فتنه ۸۸ بپردازند.

والسلام