تاریخ انتشار خبر: ۹ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۱:۴۵
کد مطلب : 125867
پاسخی به دفاع نجفی از عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان/

آقای نجفی! تخلفات ۸۰۰۰ میلیارد تومانی فساد نیست؟!/ به جای دفاع از اختلاس گران به دنبال احقاق حقوق ۹۰۰ هزار معلم باشید

نجفی در بخش دیگری از سخنان خود گفته است که اسامی این افراد و مبلغ وام را هم می داند! قطعاً وقتی نجفی از این موضوع مطلع بوده افراد دیگری هم در جریان قرار دارند؛ آیا هیأت امنای صندوق نظیر آقایان فانی ، حاجی و … هم از پرداخت این نوع وام ها مطلع بوده و هستند؟

آقای نجفی! تخلفات 8000 میلیارد تومانی فساد نیست؟!/ به جای دفاع از اختلاس گران به دنبال احقاق حقوق 900 هزار معلم باشید

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛رضا محدث خراسانی قائم مقام مدیر عامل اسبق صندوق ذخیره فرهنگیان طی یادداشتی نوشت:

 

طی روزهای گذشته، مجلس شورای اسلامی با ۲۰۰ رای قاطع تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان را تصویب کرد، این اقدام دیرهنگام نشان داد ، مساله تخلفات صندوق فراجناحی بوده و یک فاجعه ملی است!

 

توقع معلمان از ابتدا این بود که امنای فرهنگیان و کسانی که روزگاری در کسوت فرهنگی بوده اند، قبل از وقوع فاجعه مانع آن شوند، نه آنکه بعد ازدخالت مقامات نظارتی و قضایی هنوز سکوت اختیار کرده و یا به دنبال توجیه و ایجاد شک و شبهه روی ماهیت تخلف باشند!! تاسف آن زمان افزون می شود که آقای نجفی در سخنرانی اخیر جملاتی را بیان کرده که با هیچ منطقی قابل توجیه نیست!

 

آقای نجفی در سخنان خود در روز ۵ شنبه اعلام کرده است که اختلاس ۸۰۰۰ میلیارد تومانی، عمده وام بانک سرمایه است که با وثیقه متقن همراه نبوده است.

 

آِیا معنای این سخن پرداخت وام بدون بازگشت نبوده و چرا باید ۸۰۰۰ میلیارد تومان از دارایی های فرهنگیان به چند فرد خاص داده شود بدون آنکه وثیقه متقن ازآنها دریافت شود؛ پرداخت ۸۰۰۰ میلیارد تومان وام وثیقه آن هم به چند نفر خاص ، چه نام دارد آیا معنایی جز فساد می توان بر آن اطلاق کرد ؟

آمران، مسئولان، ناطران و هیأت امنای صندوق ، همگی در این مشکل مقصر بوده و آیا این عمل خیانت در امانت محسوب نمی شود؟ و چگونه است که نجفی به عنوان فردی از بدنه آموزش و پرورش نام آن را فساد نمی گذارد.

نجفی در بخش دیگری از سخنان خود گفته است که اسامی این افراد و مبلغ وام را هم می داند! قطعاً وقتی نجفی از این موضوع مطلع بوده افراد دیگری هم در جریان قرار دارند؛ آیا هیأت امنای صندوق نظیر آقایان فانی ، حاجی و … هم از پرداخت این نوع وام ها مطلع بوده و هستند؟

اطلاع از این وا ها و حتی گیرندگان آنها در حالی است تا مراجع قضایی اعلام جرم و فساد نکردند هیچ یک از مسئولین مربوطه و حتی آقای نجفی اعتراضی نسبت به گم شدن ۸ هزار میلیارد در ۳ سال گذشته نداشته اند.

نجفی در بخش دیگری از سخنان خود گفته است که گفته شده بخش کمی از این وام ( ۸۰۰۰ میلیارد تومان ) مربوط به دولت یازدهم است.

احتمالا اقای نجفی صورت های مالی و گزارش حسابرس در پایان سال مالی ۹۲ را ملاحظه نکرده؛ چرا که آقای امیدعلی مدیر عامل قبلی صندوق در آخرین هیأت امنای دولت قبل (سال ۹۲) در حضور آقای فانی و سایر اعضای هیأت امنا گزارش مالی و عملکرد خود را ارایه کرد و اخیرا به دنبال این گونه شبهه افکنی ها مجددا این مطالب را اعلام کرده است.

وی اظهار داشت مطالبات بانک سرمایه در پایان دوره مذکور ۱۴۰۰ میلیارد تومان است که همه یا بخشی از ان تاکنون وصول شده، به عبارت دیگر اکثر قریب به اتفاق وام ها و مطالبات بلاوصول ۸۰۰۰ میلیارد تومانی به سه سال اخیر مربوط می شود ؛ دستگیری متهمان نیز نشان از صدق مطلب دارد.

جای بسی تاسف که امروز مدیران آموزش و پرورش و مسئولین دولتی مصالح ملی و نهصد هزار فرهنگی را فدای وابستگی های حزبی و علایق عاطفی می کنند تا بتوانند ارای بیشتر را در آستانه انتخابات از آن خود کنند.

انتظار می رفت و می رود که آقای نجفی و سایر هم فکرانشان مسیر سیاسی خود را از دست اندازان به بیت المال جدا کرده و با سرنوشت آنان گره نزنند، با شهامت آنان و تخلفی که در تاریخ آموزش و پرورش بی سابقه است را از خود و جریان فکری ایشان دور سازد.

درمورد سایر اتهامات مدیران صندوق هم  بهتر بود عجله نمی‌کردید و تا پایان رسیدگی دادگاه سکوت می‌کردید تا رسوایی های بعدی دامانتان را نگیرد!

والسلام علی من التبع الهدی

انتهای پیام/ط