تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , مرداد, ۱۳۹۵ | ۲۳:۲۳:۵۷
کد مطلب : 121912
نماینده مردم آبادان مطرح کرد:

آلودگی ۸۶ استخر پرورش میگو به ویروس لکه سفید به دلیل بی‌کفایتی و ضعف مدیریت در شیلات خوزستان

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق اطلاعات موثق و مستند ۸۶ استخر به بیماری ویروس لکه سفید مبتلا شدند و همه باید ضدعفونی شوند.

جلیل مختار در گفتگو با خبرنگار رهیاب اظهار داشت: طبق اطلاعات موثق و مستند ۸۶ استخر به بیماری ویروس لکه سفید مبتلا شدند و همه باید ضدعفونی شوند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: دلیل این آلودگی استخرها بی‌کفایتی و ضعف مدیریت در شیلات استان خوزستان است که با حذف فرآیند کنترل کیفیت این اتفاق افتاد.

وی در پاسخ به این پرسش که اداره کل شیلات استان معتقد است شما اطلاعات کافی در حوزه دامپزشکی و شیلات ندارید، گفت: وقتی‌که شیلات استان خوزستان فرآیند کیفیت را حذف کرده باشد، دامپزشکی وظیفه‌ای در قبال آن ندارد و برخورد مدیرکل شیلات استان به دلیل ضعف مغرضانه است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برخوردهای مدیرکل شیلات استان خوزستان به دلیل لجاجت است و به همین دلیل، برخوردهای وی از چارچوب مدیریت حرفه‌ای خارج شده است. وزیر جهاد کشاورزی هم باید درباره سوء مدیریت در شیلات استان پاسخگو باشد و برای پاسخ به این سؤال به مجلس می‌آید.

وی افزود: بنده نظارت بر مدیران استان و مدیریت شیلات خوزستان را انجام می‌دهم و از طریق قانون و مجلس این موضوع را رسیدگی می‌کنم. باید کارگروه کارشناسی و بازرسی از وزارتخانه بیایند و علت این بیماری را گزارش دهند.

مختار اظهار داشت: حق قانونی نماینده نظارت است و اگر سوء مدیریتی در استان مشاهده کنیم، تذکر می‌دهیم و مسئولان استانی باید دراین‌باره پاسخگو باشند. با مطرح کردن صحبت‌هایی مبنی بر بی‌اطلاعی نماینده نمی‌توان راه نظارت بر عملکرد را بست و آشنا نبودن به عملکرد ادارات ازنظر سیستم نظارتی کشور وجاهت قانونی ندارد چراکه هر نماینده مجلس با استفاده از مشاوران و کسب نظر از متخصصان نظارت خود را اعمال می‌کند.