تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , مهر, ۱۳۹۵ | ۱۴:۳۵:۵۰
کد مطلب : 124582
المصدر نیوز لبنان خبر داد:

آماده‌سازی ارتش سوریه برای بزرگترین عملیات نظامی در غوطه شرقی دمشق

لشکر ۱۰۵ ارتش سوریه با پشتیبانی ارتش آزادی فلسطین و نیروهای دفاع ملی بعد از تصرف چندین مزرعه در غوطه شرقی روستاهای دمشق، در حال آماده‌سازی برای حمله به روستاهای الریحان و تل کُردی هستند.

آماده‌سازی ارتش سوریه برای بزرگترین عملیات نظامی در غوطه شرقی دمشق

به نقل از سناباد نیوز، ارتش سوریه در حال آماده‌سازی برای حمله به دو روستا در غوطه شرقی دمشق است. لشکر ۱۰۵ ارتش سوریه با پشتیبانی ارتش آزادی فلسطین و نیروهای دفاع ملی بعد از تصرف چندین مزرعه در غوطه شرقی روستاهای دمشق، در حال آماده‌سازی برای حمله به روستاهای الریحان و تل کُردی هستند.

روز گذشته نیروی هوایی ارتش سوریه مواضع تروریست‌ها در تل کُردی و الریحان را هدف قرار داد و چندین دستگاه خودرو مجهز به موشک‌های ضد تانک متعلق به تروریست‌های جیش الاسلام را منهدم کرد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که ارتش سوریه در حال آماده‌سازی برای تصرف به نقطه بین تل کُردی و الریحان است؛ بعد از آزادسازی فرودگاه مرج السلطان در سال گذشته، این بزرگ‌ترین عملیات نظامی در غوطه شرقی دمشق خواهد بود.

ارتش سوریه همچنین امروز صبح حمله گسترده‌ای برای بازپس گیری خان الشیح، واقع در جنوب شرق دمشق را شروع کرد.

بر اساس گزارش المصدر نیوز لبنان، این عملیات نظامی با پرتاب خمپاره و بمباران سنگین علیه مواضع تروریست‌ها که بیشتر عضو گروه جبهه الشام هستند، در حال انجام است.

از طرف دیگر، نیروهای هوایی ارتش آمریکا برای سومین مرتبه در حمله به استان دیرالزور، پلی دیگر در این منطقه را منهدم کرد.

منابع نظامی در فرودگاه دیرالزور اعلام داشتند که ائتلاف آمریکا پل الاشارت در منطقه المیادین را با سه موشک هدف قرار داده است.

این منبع نظامی افزود: تخریب این پل، تداخلی در مسیر تأمین منابع تروریست‌های داعش و جبهه الشام ایجاد نخواهد کرد، زیرا آن‌ها پیش از این از قایق برای تأمین نیروهایشان استفاده می‌کردند.

انتهای پیام/ر