تاریخ انتشار خبر: ۲ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۱:۰۰:۳۳
کد مطلب : 55622
سرپرست اداره آموزش و پرورش آبادان:

آموزش و پرورش آبادان نیازمند تحول آموزشی است

سرپرست اداره آموزش و پرورش آبادان گفت: نیازمند تحول آموزشی اساسی در بخش آموزش و پرورش هستیم.

خبرگزاری فارس: آموزش و پرورش آبادان نیازمند تحول آموزشی است

به گزارش عصر آبادان ، جواد علوانیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان با اشاره به وضعیت نامطلوب آبادان در بخش آموزشی در میان ۴۰ منطقه آموزش و پرورش استان خوزستان اظهار کرد: مدیران و معلمان باید نسبت به گذشته تقویت شوند ضمن آنکه باید دانش‌آموزان را به لحاظ آموزشی آسیب‌شناسی کنیم.

وی اضافه کرد: برخی از مشکلات مدارس برون‌سازمانی است که برای حل آنها باید تمام دستگاه‌های اجرایی شهرستان گام‌های مؤثری بردارند.

سرپرست اداره آموزش و پرورش آبادان تصریح کرد: مشکلات درون‌سازمانی نیز با همت و تلاش مسئولان اداره آموزش و پرورش، مدیران مدارس، معلمان و اولیای دانش‌آموزان باید رفع شود.

علوانیان در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تقویت مرکز مشاوره این شهرستان تاکید کرد و با اشاره بر لزوم تقویت کار مشاوره در جامعه یادآور شد: فعالیت‌های مشاوره‌ای را باید برای دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان تبیین و معرفی کنیم.

وی گفت: شناسایی مشکلات رفتاری و تحصیلی دانش‌آموزان و تلاش در راستای برطرف کردن آنها امری ضروری است.

علوانیان خاطر نشان کرد: مدیران و معلمان مدارس باید آن دسته از دانش‌آموزانی که دارای اختلالات رفتاری و تحصیلی هستند را به مراکز مشاوره معرفی کنند.

این مسئول در پایان از برگزاری همایش‌ها، سمینارها و کارگاه‌های آموزشی برای مربیان، دست‌اندرکاران امر مشاوره، خانواده‌ها و دانش‌آموزان در راستای ارتقای سطح آگاهی‌ها به عنوان یک ضرورت نام برد.

منبع: فارس