تاریخ انتشار خبر: ۶ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۵:۵۹
کد مطلب : 70229

آنجلینا جولی: درد عراقی‌ها بیشتر شده +عکس

آنجلینا جولی، بازیگر و کارگردان آمریکایی در سفر به شمال عراق گفت که جامعه بین‌الملل در انجام وظیفه خود برای محافظت از غیرنظامیان متاثر از درگیری‌های عراق و سوریه ناکام مانده است.

آنجلینا جولی، بازیگر و کارگردان آمریکایی در سفر به شمال عراق گفت که جامعه بین‌الملل در انجام وظیفه خود برای محافظت از غیرنظامیان متاثر از درگیری‌های عراق و سوریه ناکام مانده است.

گلایه آنجلیناجولی از جامعه بین‌الملل در عراق +عکس

به نقل از خبرگزاری فرانسه، آنجلینا جولی به عنوان نماینده ویژه آژانس آوارگان سازمان ملل با آوارگان سوری و بی‌خانمان‌های عراقی در دهوک واقع در منطقه خودمختار کردستان عراق دیدن کرد.

جولی در جمع خبرنگاران در کمپی در “خنکه” گفت: امروز من از چیزهایی که دیدم، شوکه شدم. این پنجمین سفر من به عراق از سال ۲۰۰۷ است و رنج و دردی که مردم متحمل می‌شوند بسیار بیشتر از آن چیزی است که من در آن زمان دیدم.

جامعه جهانی باید فورا برای کمک به بیش از سه میلیون بی‌خانمان عراقی و سوری که در بدترین وضعیت در شمال عراق زندگی می‌کنند وارد عمل شوند.

وی افزود: سرعت پایین جمع آوری کمک مالی برای بی‌خانمانهای عراقی و سوری موجب شده است که وخیم‌ترین بحران انسانی به وجود آید و چنانچه سریعا به آن رسیدگی نشود، بزرگترین فاجعه رقم می‌خورد. آژانس آوارگان سوری تنها ۵۳ درصد از ۳۳۷ میلیون دلار مورد نیازش را برای پاسخ به مشکلات آوارگان داخلی در عراق و سوریه طی سال ۲۰۱۴ دریافت کرده است.

نماینده ویژه سازمان ملل تاکید کرد: ما به عنوان جامعه جهانی به بوته آزمایش گذاشته شده‌ایم و تاکنون با وجود تمام تلاش‌ها و نیات خیر، جامعه جهانی ناکام مانده است. این مردمی که امروز من با آنها دیدار کردم، باید بدانند که ما در کنار آنها هستیم.

وی اظهار کرد: میلیون‌ها انسان در داخل کشورشان آواره شدند و بیش از پنج میلیون تن در سوریه به دریافت کمک‌های انسان دوستانه فوری نیازمندند. آنها دارند بهای ناکامی جمعی ما را برای خاتمه دادن به این درگیری‌ می‌پردازند که به افراط گرایان اجازه داد پیشرفت کنند. حال زمان آن فرا رسیده که این سوال را مطرح کنیم که آیا دولت‌ها می‌خواهند از هزینه میلیون‌ها دلار برای راه حل‌های نظامی دست بردارند یا خیر؟

منبع: ایسنا