تاریخ انتشار خبر: ۳ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۹:۴۴
کد مطلب : 33817
رئیس بازرسی آموزش و پرورش آبادان پاسخ می دهد:

آیا شایعه ی دریافت وجه بابت ثبت نام در مدارس آبادان صحت دارد؟

در چند روز اخیر شایعاتی مبنی بر تخلف برخی از مدیران مدارس بابت ثبت نام دانش آموزان مطرح شده است.

مدارس-آبادان

به گزارش عصر آبادان : این شایعات آنجایی قوت گرفت که در بخش صدای مردم شبکه خبر ، یکی از شهروندان آبادانی با انتقاد از این موضوع ، خواستار رسیدگی مسئولان وزارت به این مهم شد و گفت: برای ثبت نام فرزندانم به مدرسه دولتی مراجعه کردم که بابت یکی از آنها ۸۰ هزار تومان و دیگری ۷۰ هزار تومان درخواست وجه نقد شده است.

بر همین اساس با مسئولان اداره آموزش وپرورش آبادان تماس گرفتیم که تنها توانستیم مسئول بازرسی را برای پاسخگویی در این خصوص بیابیم.

سلتاقی رئیس بازرسی اداره آموزش و پرورش آبادان در گفت و گو با خبرنگار عصر آبادان قویا این خبر را رد کرد کرد و گفت: تاکنون هیچ کدام از شهروندان برای اعلام شکایت از مدیران مدرسه به دلیل درخواست غیرقانونی وجه ، مراجعه نکرده است و به همین دلیل نمی توان پذیرفت چنین اقدامی از سوی مدارس دولتی ما صورت گرفته است.

وی افزود: خانواده های محترم آبادانی در صورتی که با چنین پیشنهادی از سوی مدیران مدارس مواجه شدند می توانند با بازرسی آموزش و پرورش ارتباط برقرار کنند.در صورت احراز چنین تخلفی ، بدون تردید برخورد لازم با مدیران متخلف صورت خواهد گرفت.

سلتاقی خاطر نشان کرد:البته برخی از مدیران به دلیل بالابودن هزینه نگهداری مدارس ممکن است از اولیای دانش آموزان بخواهند در امر کمک به مدرسه مشارکت داشته باشند که این موضوع یک امر کاملاً جداست و اجباری در آن نیست و صرفا بر اساس رابطه اولیاء و مدیران شکل می گیرد اما اگر مثلاً مدیری از تحویل کارنامه دانش آموز و یا انجام ثبت نام به دلیل عدم واریز وجه خودداری کند این یک تخلف است و باید مسئولان این اداره را در جریان قرار دهند تا چنین رویه ای که قانونی نیست اعمال نشود.

 1. ناشناس گفت:

  با سلام/ مدرسه ف.. آبادان برای ثبت نام مصاحبه میکند و لابلای مصاحبه مدیر مدام به بچه ها توهین میکند و از آنها میخواهد هرخبری سر کلاس میشه بچه ها یواشکی گزارش بدهند.

  اول و آخر هزینه رو باید داد /خود اداره هم خبر داره مجوزش رو هم به مدارس د اده /ولی نمیدونم چرا اصرار دارن بگن هزینه ای گرفته نمیشه.

  این مدرسه بیشترین تعداد معاونین را دارد واگر برای کاری مراجعه کنید حداقل باید سه تا چهار ساعت بین دفاتر م

  خ
  تلف بچرخی آخرش هم بی نتیجه خسته بشی ودست از با درازتر برگردی.

 2. محسن خیاط گفت:

  بازم دم بازرسی آموزش و پرورشمون گرم که “قاطعه”
  خدا قوت

  • خواهش گفت:

   کدوم قاطعیت ؟ بله واسه در رفتن از جواب ، قاطعیت دارن. برخی از مدارس ما این همه مشکل دارن. بیایین ببینید توی بعضی از مدارس چه خبره ، بیایین ببینید چه مشکلاتی هست . مردم در به در این اتاق و اون اتاق هستن. متاسفانه برخی مدارس …نامتعارف میگیرن.