تاریخ انتشار خبر: ۳ , شهریور, ۱۳۹۴ | ۰۳:۱۸:۱۹
کد مطلب : 100151
یادداشت :

اتحاد به سبک فتنه گران / آیا فتنه دیگری برای نظام در راه است؟

عصر آبادان: نویسنده این مقاله کوتاه سعی دارد تاسیس حزب جدید اصلاح طلبان تندرو زیر چتر سابقون فتنه را هشداری جدی برای آینده سیاسی-اجتماعی کشور قلمداد کند.

یادداشت عصر آبادان/حجت الاسلام عادل فریحی :

«نخستین کنگره حزب اتحاد ملت ایران در سالن اجلاس سران برگزار شد» تیتر خبرگزاری فارس در تاریخ ۲۹/۵/۱۳۹۴ ؛در ذهنم عنوان خبر بسیار جذاب به نظر می آمد آن هم به دلیل استفاده از کلمات «اتحاد ، ملت ، ایران » اما زمانی که متن خبر را خواندم از اشخاصی به عنوان شرکت کنندگان در این اجلاس نام برده شده بود که هر چقدر تلاش کردم به قرینه نام آن ها کلماتی مانند « فتنه ، خیانت ، خائن » در ذهنم تجلی نکند موفق نشدم.

بر پایه این خبر شخصیت‌هایی همچون سید عبدالواحد موسوی لاری، محمدرضا عارف، عبدالله نوری،‌ غلامحسین کرباسچی ، محمدرضا خاتمی،‌ حسین کاشفی،‌ ولی‌الله شجاع پوریان،‌ غلامرضا انصاری،‌ محمد علی ابطحی ،‌آذر منصوری،‌ هادی خانیکی،‌ محمد رضا خباز،‌ مصطفی معین،‌ فیاض زاهد،‌ عماد الدین باقی،‌ فاطمه راکعی، حبیب الله پیمان، حسین کمالی، لطف الله میثمی، زهرا اشراقی، عرب‌سرخی،‌ جواد اطلاعات،‌ فرج کمیجانی و ملاوردی معاون رئیس جمهور در این مراسم حضور دارند.

مروری سریع بر پرونده ای برخی از این اشخاص پارادوکسی بوجود می آورد که چه سنخیتی بین اصحاب و یاوران فتنه ۸۸ و حتی فتنه ی کوی دانشگاه در سال ۷۸ ، با مردم انقلابی ایران وجود دارد ، که با نام اتحاد ملت ایران پا به عرصه گذاشته اند.

آن هم افرادی که قبلا با عنوان حزب مشارکت سال ها با برنامه ریزی های فراوان هزینه های زیادی را بر جمهوری اسلامی ایران تحمیل کردند.

جالب تر در این اجلاس پیام تصویری یکی از سران فتنه به این همایش بوده است که نشان از ماهیت این حرکت شوم دارد.

یقینا در آینده نه چندان دور اعطای مجوز به این افراد نقطه سیاه دیگری در پرونده دولت اعتدال خواهد شد.

به هر حال آنچه به نظر می آید تمامی افراد این حزب جدید التاسیس ، همان افراد حزب منحله مشارکت می باشند که با تغییر شکل به همراهی نیروی های جدید خود پا به عرصه سیاسی نظام اسلامی گذاشته اند.

حزبی که در ۲۰ مرداد سال۸۹  در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی به دلیل اقدامات مجرمانه تعداد قابل توجهی از اعضای اصلی‌شان حکم به انحلال آن و هم پیمان شان سازمان مجاهدین انقلاب داده شده بود.

اکنون این سوال مطرح است با توجه به سوابق سیاه اعضای این حزب که به خوبی ماهیت خود را در حوادث کوی دانشگاه و فتنه ۸۸ نشان داده اند و با توجه به اعلام آمریکا در مورد لزوم ارتباط گیری با اصلاح طلبان بعد از توافق هسته ای ، آیا فتنه ای در پیش رو محتمل نیست ؟ آیا هشدار های عالمان بصیری مانند آیت الله جنتی در مورد نقشه دشمن برای تصرف مجلس خبرگان رهبری و مجلس دهم رابطه ای با این اجلاس ندارد؟

در آینده به این سوال ها و سئوالات دیگر خواهیم پرداخت ولی آنچه فعلا می توان گفت این است که حضور این دست از افراد با سوابق ذکر شده آن هم در آستانه انتخابات ، طراحی فتنه دیگری را تداعی می بخشد.

برای آشنایی بیشتر با خیانت های این حزب منحله می توانید به مقاله « بررسی عملکرد سیاسی حزب منحل شده “مشارکت” طی یک دهه اخیر » به آدرس ( http://asreabadan.ir/?p=100152) مراجعه کنید .

  1. سعیدی گفت:

    جناب حجت الاسلام والمسلمین آیت حق فریحی به چه حقی القاب فتنه گر و سران فتنه را تقسیم می کند؟ آیا سید محمد خاتمی در دادگاهی به این جرم محاکمه و محکوم شده است؟
    به عقیده من فکر ایشان خراب است که هر اصلاح طلبی را مساوی فتنه می بیند. ایشان کودک بودند آن زمان که بزرگان ما فرمودند چپ و راست بال های نظامند . فلهذا احترام خود و لباسشان را نگه نمیدارند. ماهیت شوم را تفکر خراب شما دارد که ۸ سال کشور را به ورطه سقوط کشاند