تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۰۰:۰۳:۳۶
کد مطلب : 37897
فرماندار ویژه آبادان:

هدف گذاری دولت برای اشتغال در آبادان برمحور تجارت ، صیادی ، احیاء نخیلات و کشاورزی استوار است

عصر آبادان : فرماندار ویژه آبادان در دومین جلسه ستاد احیای نخیلات آبادان و خرمشهر، با اشاره به اینکه همه دستگاه های ذیربط مصمم اند ، آینده روشنی را در انتظار کشاورزی آبادان دانست.

P1210792

به گزارش عصر آبادان عزیزاله شهبازی ،معاون استاندار وفرماندار ویژه آبادان در دومین جلسه ستاد احیای نخیلات آبادان و خرمشهر، با اشاره به اینکه همه دستگاه های مرتبط مصمم اند ،  آینده روشنی را  در انتظار کشاورزی آبادان دانست.

شهبازی در این خصوص اظهار داشت: سیاست های مهم دولت در آبادان و خرمشهر تولید اشتغال است. با توجه به مزیت های نسبی که در شهرستان وجود دارد، استراتژی دولت برای تولید اشتغال حول محور تجارت و بازرگانی، صید و صیادی و احیاء نخیلات و کشاورزی قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: در بخش آبیاری و احیاء نخیلات و کشاورزی ۶۵% کار انجام شده که ضروری است بخش های باقی مانده با همت بیشتر مسئولین محترم جهاد کشاورزی و وزارت نیرو «آب و برق» محقق شود.

فرماندار آبادان افزود: امیدوار هستیم با پیگیری هایی که در حال انجام است و به همین منظور جلسه بعد در ۱۵ روز آینده با همین ترکیب در شهرستان خرمشهر برگزار می شود و این جلسات مستمر تا حصول نتیجه نهایی ادامه می یابد.

گفتنی است به گزارش روابط عمومی فرمانداری آبادان ، با توجه به تصویب طرح ستاد ملی و ستاد استانی احیاء نخیلات آبادان و خرمشهر در سفر رئیس جمهور به استان خوزستان و تمهید شرایط تصمیم گیری استانی و شهرستانی، اقدامات انجام شده جمع بندی و پس از بررسی و انجام کارشناسی های لازم از الگوی کشت و موضوعات فنی و علمی اجرایی طرح، ارزیابی نهایی جهت تصمیم گیری اتخاذ خواهد شد و با توجه به اعتبارات تخصیصی دولت ، موافقت نامه های مربوطه مبادله و راهکارهای اجرایی طرح پیش بینی خواهد شد.

عرب، معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی، صفائی رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور، چنگلوایی مدیر کل جهاد کشاورزی استان و شمایلی مدیر عامل موسسه جهاد نصر به همراه نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی انصاری، سعدون زاده و دهدشتی و جمعی از مسئولین و معاونین و مهندسان مشاور بخش کشاورزی نیز در این جلسه حضور داشتند.