تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , تیر, ۱۳۹۵ | ۰۹:۵۹:۳۷
کد مطلب : 118033
مصاحبه تفصیلی نماینده آبادان با عصر آبادان:

ابراز شرمندگی حضرت آقا از جوانان بیکار وظیفه ی همه ما را سنگین تر می کند/مردم به هیچ وجه نباید با پدیده ی ریزگردها کنار بیایند/ وزارت نفت نمی تواند حمایت خود را از فوتبال آبادان بردارد

غلامرضا شرفی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه ی تفصیلی با عصر آبادان ، به سوالات این پایگاه خبری پاسخ داد.وی در این مصاحبه از رقابت انتخاباتی و دیدار با مقام معظم رهبری گرفته تا انتخاب شهردار جدید و حمایت وزارت نفت از تیم فوتبال صنعت حرف های سخن گفت.

sharafi-asreabadan-22-032323

به گزارش عصر آبادان ، غلامرضا شرفی منتخب مردم آبادان در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اینک نماینده ی مردم این شهرستان در عالی ترین نهاد تصمیم گیر کشور ، برای رسیدن به این مهم دو دوره ی سخت و پر حرارت انتخاباتی را پشت سر گذاشت و در نهایت با پیروزی بر سید محمد مولوی در دور دوم ، به همراه آقایان عامرکعبی و جلیل مختار ، راهی مجلس دهم شد.وی با کاریزمای انقلابی و کسوت مورد احترام مردم یعنی جانبازی و با بهره گیری از فن بیان منحصربفرد و به کاربردن تجربیات و مطالعات خود در زمینه های مدیریتی و شهری ، توانست به سرعت در قلوب اکثریت مردم جای گیرد و از همان ابتدای ایام انتخابات خود را به عنوان یکی از قطب های اصلی این رقابت سیاسی-اجتماعی معرفی کند.

شرفی اما اکنون از همه ی آن شورهای انتخاباتی گذشته و از فضای پر هیاهوی آن دوران به محیطی آرام و البته صد برابر پر زحمت و مسئولیت رسیده است.وی خود را در قبال آرای مردم مسئول می داند و امیدوار است به همراه دو نماینده ی دیگر ، دورانی طلایی از خدمت خالصانه به مردم شریف این خطه را رقم بزنند.

عصر آبادان در ساعات پایانی ماه مبارک رمضان فرصت را غنیمت شمرد و به سراغ نماینده مردم آبادان رفت تا از وی در خصوص موضوعات مختلف از انتخابات و دیدار با رهبر معظم انقلاب گرفته تا ماجرای شهردار آبادان و خدماتی که اخیراً انجام شده ، صحبت کند.مصاحبه ای که در ادامه می خوانید مربوط به گفت و گوی جواد نوروزی سردبیر این وب سایت خبری با غلامرضا شرفی نماینده مردم آبادان است.شما را به خواندن آن دعوت می کنیم:

 

عصر آبادان: آقای شرفی عزیز سلام.عید فطر را تبریک عرض می کنم.ممنون هستیم که وقت خودتان را به ما اختصاص دادید. به عنوان اولین سوال اینکه بعد از انتخابات پرشور و گرمی که برگزار شد ، حضرتعالی و دو بزرگوار دیگر به عنوان منتخب مردم آبادان و نماینده ملت ایران راهی مجلس شورای اسلامی شدید.ابتدا نظرتان را در خصوص حضور آگاهانه مردم بفرمایید و بعد خواستم بپرسم در همین آغاز کار ، نمایندگی ملت ایران چه حسی برای شما ایجاد کرده است؟

خدمت شما برادر عزیزم و همه مردم غیور و قهرمان آبادان عرض سلام و تبریک دارم و از شما تشکر می کنم که این فرصت را دادید که بتوانم با مردم عزیزم و همشهریان شریف م حرف بزنم.
خب در یک مقطعی ما به رقابت پرداختیم و در ایام پرشور انتخابات شاید فرصت مناسبی دست نداد که از مردم بابت خلق آن حماسه ی بالنده و پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی و مهمات آن تشکر و قدردانی داشته باشیم.فرصت پیش آمده را مغتنم می شمارم و از همه مردم عزیز و شریف آبادان سپاسگزاری می کنم.
در همه جوامع و به ویژه در جوامعی که به سطحی از رشد و بلوغ یافتگی رسیدند یکی از شاخصه های مهم، اعتبار و اعتماد سرمایه های اجتماعی هستند.به این معنا که ما می توانیم با حضور حداکثری مردم به یک نوعی رفتارمان را بیانگر این قلمداد کند که جامعه به رفتارهای حکومت ، دولتمردان ، کاندیداهایی که عهده دار مسئولیت هایی می شوند، اعتماد دارند.
موضوع دیگری که باید به خوبی مورد دقت قرار داد ، پیام هایی است که انتخابات به همراه دارد باید پیام مردم برای حکومت و مسئولان دارند با گوش جان بشنویم. اینکه مردم با حضور در انتخابات خط بطلان بر سیاه نمایی های دشمنان و افراد مغرض داخل و خارج کشور کشیدند.اینکه تمام  دنیا بداند که این نظام از پشتوانه ی محکم آرای مردم برخوردار است.
لذا باید این مردم را عزیز شمرد و این وظیفه بر عهده مسئولان است.ما نمایندگان ملت نیز از روز اول در صحن علنی مجلس همصدا سوگند یاد کردیم که مردم را عزیز و محترم بشماریم و عزت مردم را با کار خالصانه ی مستمر و بی وقفه با رفتار جوانمردانه ، پاس بداریم و انشاءالله  خداوند هم کمک کند تا بتوانیم در این دوره نمایندگی ، از عهده ی این همه لطف و کرم و شایستگی مردم عزیزمان بر بیاییم.
البته در کوران انتخابات ، گاهی رفتارهایی مشاهده کردیم که هرچند برخستگی ما می افزود اما کلیات کار انتخابات و حرکت شریف مردم را زیر سوال نبرد.انتخابات یعنی ظهور فرهنگ غالب جامعه و اگر گاهی حواشی در کنار انتخابات روی داد ، جایی در فرهنگ تعاملات اجتماعی و اخلاقی ما  ندارد و نمی شود آن را به تمام جامعه تعمیم داد.
انگیزه های انتخاباتی گاهی حزبی،سلیقه ای و منفعتی هست و طبیعی است در این بین تعارضات در رفتارهای انتخاباتی مشاهده شود که چیزی از بزرگی اصل مطلب کم نمی کند و ما چشمان خود را پوشاندیم و از کنار آنها گذشتیم.هرچند امیدواریم در انتخابات بعدی شاهد آن نباشیم و یا کمتر با آنها مواجه شویم.جامعه ما یک جامعه هوشمند،هدفمند و تحت رهبری و نشان گذاری شده شده و نمی شود این جامعه با سلایق شخصی و حزبی و قط بر اساس ذوق های دفعی و بصورت هیجانی اداره شود.

عصر آبادان: اجازه می خواهم به یک نکته تاریک در دور دوم انتخابات اشاره کنم.برخی معتقد بودند که رقابت در دور دوم موجب انشقاق و شکاف در میان نیروهای حزب اللهی آبادان شده است.حتی اکنون که انتخابات تمام شده است نیز برخی به این رقابت سالم خدشه وارد می کنند.این در حالی است که شما در حال حاضر در کنار دو نماینده عزیز دیگر ، نماینده ی همه مردم آبادان هستید.حتی نماینده طرفداران رقیب تان نیز هستید و از این پس باید رفاقت ها را به جای رقابت حاکم کرد. آیا اینطور نیست؟

این تصور ثابتی است و نیاز به استدلال ندارد و واضح است که جامعه به فراخور نیازهای خود و بنا به مقتضیات زمان ، فرد یا افرادی را مورد رصد ، شناسایی و اعتماد قرار می دهند وآنان را انتخاب می کنند.حالا یا به اکثریت می رسد و منتخب مردم می شود و یا نمی شود اما آن کسی که در رقابت انتخاباتی حائز اکثریت آراء نمی شود، دلیل بر شکست آن فرد نیست.
رقابت بالنده ای انجام شد و فردی که بیشتر رأی آورد، عهده دار مسئولیت کلان جامعه می شود و آنهایی که رأی نیاوردند در دیگر شئونات جامعه به نوعی همکار ما می شوند.آن عزیزانی که کاندیداهای شان رأی نیاوردند دیگر نباید ما را رقیب خود بدانند بلکه ما نماینده ی عموم مردم هستیم و به همراه دو نماینده بزرگوار دیگر آقایان دکتر کعبی و دکتر مختار نیز به هیچ شکلی تبعیض گونه، عنصری و قشری به مسایل نگاه نکرده ایم و امیدواریم که این رفتار تا پایان ادامه داشته باشد.

عصر آبادان: شما توفیق داشتید در آغازین روزهای کار مجلس ، خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدید و از نزدیک توصیه های این بزرگوار را شنیدید.مهمترین پیامی که از سخنان ایشان دریافت کردید چه بود؟

به نمایندگی از مردم شریف و عزیز آبادان دوبار توفیق داشتیم در همین چند روز ابتدایی کار مجلس خدمت مقام معظم رهبری برسیم و در هر بار ایشان مطالبی را که می توانست چراغ هدایت مسئولان باشد در اختیار ما گذاشتند و طریق معرفی وتشریح  کردند و تبیین مواضع و اولویت های کاری هم در سفره افطاری و هم در روز آغاز به کار مجلس دهم  بخش مهمی که حضرت آقا تاکید داشتند و باعث تاثر حضار شد و دیدم بعضی از نمایندگان عزیز را پای این بخش صحبت های حضرت آقا احساساتی شدند و اشک ریختند و البته جا هم داشت آنجایی بود که حضرت آقا از بابت شرمندگی جوان بیکار نسبت به زن و بچه اش ابراز شرمندگی کردند و جو مجلس منغلب شد و این وظیفه همه ما را سنگین تر می کند.در هر صورت برخی از مشکلات که دامنگیر جامعه است مخصوصاً مشکلات اقتصادی ، حضرت آقا بر روی آنها تاکید دارند.اینکه در مسایل اقتصادی کم کاری و یا مسامحه نکنیم.
حضرت آقا در خصوص خرید هواپیما هم اشاراتی داشتند.البته معظم له خردورزانه و حکیمانه مطرح می کردند و با تواضع می فرمودند این مطلب هم باید کارشناسی شود که آیا در ازای پول های بلوکه شده که می توانست اندوخته مالی کشور باشد ، خریدن هواپیما  ضروری تر بود؟ تاکید داشتند که کارهایی کنید که اولویت های ضروریات  کشور و مشکل گشای مردم باشند نه تنها یکسری کارشناسی های بسته فنی باشد.
موضوع دیگری که حضرت آقا با ذایقه اقتصادی مطرح می کرد ،حمایت از بنگاه های کوچک زود بازده بود.ایشان نگران بودند که رکود اقتصادی، این بنگاه های اقتصادی را متوجه ضرر و زیان و ورشکستگی نکند و از دولت خواستند در تخصیص اعتبارات دقت نظر داشته باشند و اینها را دور از نظر قرار ندهند.
عصر آبادان: جنابعالی کمیسیون انرژی مجلس را برای عضویت انتخاب کردید که البته دور از ذهن نبود.اما خواستیم دلیل آن را از زبان خودتان بشنویم.

قبلاً به این موضوع بصورت غیر علمی پرداخته شده بود که چرا نمایندگان ادوار گذشته آبادان همه در کمیسیون انرژی عضویت داشتند. همان طور که می دانید امروز یکی از مزیت ها و زیرساخت های مهم خوزستان بحث انرژی است.پرآب ترین رودخانه های کشور درخوزستان وجود دارد و در هیچ استانی این تعداد سد آبی برای ذخیره ی آب های شیرین وجود ندارد.همین مزیت بزرگ برای تولید برق مورد بهره برداری قرار می گیرد و از این جهت استان ما را در زمره ی برترین های کشور قرار می دهد.مهمتر از همه این ها ، اندوخته های نفت و گاز خوزستان در هیچ جای کشور وجود ندارد.طبیعتاً وقتی اولویت استان ما انرژی است ، نماینده ی آن نیز بایستی در کمیسیون انرژی عضویت یابد تا بتواند مدافع حقوق مردم استان و شهرش باشد. البته خواست قلبی خودم عضویت در کمیسیون های امنیت ، برنامه و بودجه و بعد از آنها در کمیسیون کشاورزی بود منتها چون دو بردار بزرگوار دیگر کمیسیون های اجتماعی و اقتصاد را انتخاب کردند بالطبع باید یکی از ما سه نفر به کمیسیون انرژی می رفت و این مهم با هماهنگی صورت گرفته است.بعد از عضویت در کمیسیون انرژی با حمایت دوستان و ارائه برنامه هایی که توانستیم از آنها دفاع داشته باشیم به عنوان نفر چهارم کمیسیون برگزیده شدیم.

عصر آبادان: آقای شرفی ، کار تحقیق و تفحص از سازمان منطقه آزاد اروند به کجا کشیده شد؟ آیا از نتایج و خروجی آن اطلاعی در دست دارید؟

در هر دوره تحقیق و تفحص انجام نمی شود.یعنی این ضروری نیست که در هر دوره باشد.خروجی تحقیق و تفحص در دوره قبل که توسط یکی از نمایندگان عزیز پیگیری می شد را باید از خود ایشان پرسید.تحقیق و تفحص فی نفسه کار بدی نیست و ضرورت دارد که هر دستگاه بازرسی های مربوط به خود را داشته باشد و محاسبه عملکرد و کلیات کار را رد نمی کنیم اما کیفیت کار قابل بررسی است.

عصر آبادان: پدیده ی شوم و البته تکراری ریزگردها موضوع سوال بعدی بنده است.در روزهای اخیر برخی مسئولان در حال القای این موضوع هستند که مردم مناطق جنوبی و غربی کشور باید به هر نحوی با این پدیده کنار بیایند و حتی گفته شده که باید با آن بسازند و زندگی کنند.آیا چنین دیدگاهی را اساساً قبول دارید؟

نه خیر . مردم به هیچ وجه نباید بسازند.مسئولان هم از مسئولیت شان نباید شانه خالی کنند.ادعای واهی نکنند.قول غیر علمی  ندهند و کارشناسانه و علمی و پای کار به بررسی موضوع ریزگردها بپردازند تا به نتیجه برسند.اینجور هم نیست که بگوئیم کار شدنی نیست بلکه کاملاً علمی می شود با ایجاد فضای سبز و برنامه ریزی به رفع این معضل همت گماشت.

عصر آبادان: البته یک دلیلی برای حرف شان دارند این است که بخشی از این پدیده که مربوط به منشأ خارجی است ، به دلیل حضور تروریست های تکفیری در کشور همسایه ، عملاً در حال حاضر ممکن نیست.

همانطور که اشاره فرمودید موضوع ریزگردها منشأ داخلی و خارجی دارد.کشورهای همسایه مانند کشور ما ، الویت شان محیط زیست نیست و به هرحال کشوری که درگیر مسایل امنیتی است اولویتش زنده ماندن و نمردن است و این موضوع را نمایندگان اعزامی آنان که برای موضوعات زیست محیطی دعوت می شدند به صراحت اعلام می کردند که چون کشورشان درگیر جنگ است ، الویت شان امنیت و زنده ماندن است.لذا برای رفع منشأ خارجی ریزگردها باید منتظر حل مسایل امنیتی عراق باشیم اما برای حل منشأ داخلی که نشان داده تاثیرش در چند سال اخیر از منشأ خارجی کمتر نیست.این را می شود حل کرد.لااقل می شود آن را کاهش داد که در همه ی سال و در سرما و گرما و ایام مختلف سال ، شاهد این پدیده ی شوم نباشیم.بیابان هایی هستند که می توان تحت پوشش گیاهی قرار گیرند و حتی بهره ی اقتصادی هم از آنها برد.مردم که نمی توانند برای همیشه در شرایط ناسالم زندگی کنند.این قابل قبول نیست.این شرایط موجب بیماری مردم شده است.مسئولان همانطور که برای ساخت بیمارستان هزینه های هنگفت می کنند ، باید برای قبل از بیمارستان و پیش از شیوع بیماری ها ، چنین هزینه هایی کننند.مردم ما از غرب تا جنوب کشور هزینه های گزافی از سبد مالی خانوار خود صرف بیماری های زیست محیطی می کنند .اما آیا سبد این خانوارها از سایر نقاط کشور بیشتر است که باید چنین هزینه های اضافی کنند؟ چه کسی جوابگوی این مشکل مردم است.این بار باید از روی دوش مردم برداشته شود.مردم دارند مریض می شوند.

 
عصر آبادان: تیم فوتبال صنعت نفت پس از سال ها دوری از سطح اول فوتبال کشور ، دوباره به لیگ برتر راه یافت و موجی از شادی و نشاط در میان مردم این شهر به وجود آمد.اما سیاست وزارت نفت در قبال تیمداری تغییر کرده و باعث نگرانی هایی در میان مردم شده است.حتی گفته می شود یکی از دلایل عدم خرید مهره های با ارزش برای حضور قدرتمند در لیگ برتر ، به همین سیاست جدید وزارت نفت مربوط است.مردم به حضور آبرومند تیم محبوب شان در لیگ برتر امید دارند و دوست ندارند دوباره به لیگ یک سقوط کند. نظر شما در این باره چیست؟

خواسته قلبی من همراه با یک مشاوره ی کارشناسی و فنی هست اما شاید به ذائقه ی خیلی از عزیزان خوش نیاید.وقتی ما استارت خصوصی سازی در پروژه های اقتصادی را می زنیم باید برای واگذاری ها توجیه منطقی و اقتصادی داشته باشیم.من هم موافقم که تیم های ورزشی مانند تمام دنیا به صورت خصوصی و نیمه خصوصی اداره و باید واگذار شوند اما نمی توان یک نسخه را بصورت همزمان برای همه نقاط کشور پیچید.شهر آبادان به دلیل توسعه نیافتگی متوازن نسبت به دیگر نقاط کشور شرایط متفاوتی دارد.یک زمانی ورزش آبادان از پشتوانه ی جمعیتی ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفر برخوردار بود و این جمعیت پس از جنگ تحمیلی به نصف کاهش پیدا کرده است.یک روزی بازار آبادان رونق عجیبی داشت و جریان مالی و اقتصادی آن بر روی همه دستگاه های شهری موثر بود ولی امروز اینگونه نیست.
تهران امروز از پشتوانه ۱۲ میلیون جمعیت و ۴۸ درصد پروژه های ملی برخوردار است و دلگرم است و تصمیم می گیرد.اما آیا خوزستان و آبادان در حال حاضر از چنین پشتوانه هایی برخوردارند؟ لذا وزارت نفت می تواند حمایتش را از تیم های تهرانی بردارد به دلیلی که عرض کردم اما به هیچ وجه برای آبادان و خوزستان قابل قبول نیست.به هیچ وجه از این شکل رفتارها حمایت نمی کنیم و مطمئن هستیم اینگونه نخواهد شد.
امروز دولت و دستگاه های موجود در شهرستان باید عهده دار مسئولیت های زیادی در قبال مردم ورزش دوست آبادان شوند ومتولی خیلی از کارها باشند.ورزش این شهر و جوانانش نیاز به حمایت دارند.

عصر آبادان: شیرازی توسط شورای شهر برکنار شد و اکنون شهرداری آبادان توسط سرپرستی اداره می شود تا شهردار جدید خود را بشناسد.توصیه شما به اعضای محترم شورای شهر در خصوص انتخاب شهردار جدید چیست؟

به عزیزان خودم در شورای شهر که به نوعی همکار ما هستند چون آنها نیز منتخبان مردم هستند عرض می کنم که هیچ چیزی را در اولویت انتخاب یک شهردار خوب ، بیشتر از نیاز امروز این شهر ندانند و قرار ندهند.ما امروز نیاز داریم که شهرداری به مقتضیات مشکلاتی که شهرمان با آن مواجه است، فردی دارای تخصص ، با تجربه ، کارآمد، کاملاً فنی و آشنا با زوایای مختلف کار شهرداری باشد لذا باید این فرد را از مجموعه افرادی که داوطلب عهده دار شدن سکان اداره شهرداری هستند به شایستگی انتخاب کنند و همه شان از شهردار منتخب حمایت کنند و پشتش باشند.
قطعاً شورای محترم شهر هم این ضروریات را مدنظر دارند اما تجربه انتخاب شهرداران ادوار گذشته یک واقعیت را روشن می کند که توسعه مبلمان شهری را به وضوح ندیدیم.عدم توازن در پرداختن به مشکلات محلات و مورد توجه قرار دادن  بعضی نقاط نسبت به بعضی دیگر ، از رفتار سیستماتیک برخوردار نبود. طرح جامعی که می توان برای عمران شهری در نظر بگیرند و خیلی عقلایی و منطقی در دستور کار قرار دهند تا همه رفتارها طبق جدول سیستماتیک جلو برود.

عصر آبادان: اگر اخبار نویدبخشی از عملکردتان در همین مدت کوتاه دارید بفرمایید که حسن ختام مصاحبه ما باشد. ضمن اینکه از شما تشکر می کنیم که وقت تان را به مصاحبه با پیک اروند اختصاص دادید خواهش می کنم بفرمایید چه اقداماتی طی ایامی که به عنوان منتخب مردم آبادان شناخته شدید صورت گرفته است که می تواند مردم را نمایندگان این دوره از مجلس امیدوار کند؟

نوید به همه عزیزان همشهری را بدهم که خدا شاهد است طی همین مدت سپری شده از آغاز نمایندگی و پیگیری مطالبات مردم ، نامه و درخواستی نبوده که امضای یکی از ما سه نفر زیر آن نباشد.این شهادت را هم می دهم که در همین مدت کوتاه ، آن دو بزرگوار آقایان دکتر کعبی و دکتر مختار  پرجوش تر و پرکارتر از بنده ایفای نقش کردند و البته بنده هم درکنارشان بودم و کمک کرده ام.
چندین بنگاه صنعتی و اقتصادی را سرکشی کردیم.بنگاه هایی که می توانند با در اختیار قراردادن یکسری زیرساخت ها،موجبات ایجاد اشتغال و کارآفرینی باشند.مذاکراتی صورت داده و قول هایی گرفتیم که زمینه های حل مشکلات آنها به وجود آید.این مهم می تواند بخش های خصوصی را راغب تر کند و مشوقی برای حضور موثرشان در کارآفرینی باشد.
در حوزه های بهداشت و درمان و آب و فاضلاب پیگیری های خوبی صورت دادیم که در آینده نزدیک نتایج موثر آن را مردم خواهند دید.
بعضی واضحات شاید نیاز به پیگیری نداشته باشد اما گاهی همین واضحات از دستور کار خارج می شوند و در عمل رخ نمی دهند و نیاز به نظارت دارند.به عنوان مثال ادعا این بود که برای کل شهرستان آبادان ۱۰۰ هزارمترمکعب آب در روز اختصاص داده می شود اما پیگیر شدیم و از بهره برداری خواستیم که رقم دقیق آب اختصاص داده شده را در همان لحظه گزارش دهد و کاشف به عمل آمد که فقط ۶۳ هزار متر مکعب داده می شود.یعنی تقریباً ۴۰ هزار متر مکب کمتر از همان مقداری که ادعا می شود.بعد از نشست به مسئولان مربوطه در استان و هماهنگی با آقای شمسایی که انصافاً این مشکل را پذیرفتند قرار شد ظرف دو هفته ظرفیت آب به ۱۰۰ هزار مترمکعب برسد که البته باز هم خواستیم در زمان کمتری این مهم انجام شود.
این میزان می تواند بسیاری از مشکلات آبرسانی آبادان را به خصوص در مناطق اروند و چوئبده که بیشتر با این مشکل مواجهند،برطرف سازد.
همچنین خبر خوبی برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد داریم.با دکتر فتاح رئیس کمیته امداد کشور جلسه مذاکراتی ترتیب دادیم و تفاهمات خوبی داشتیم که می تواند منشأ خدمات شایسته و رفاهیات مطلوب برای خانواده های تحت پوشش این نهاد حمایتی در آبادان باشد.
در خصوص کالاهای ملوانی که تجار آبادانی و خرمشهری به گرفتارهای آن مبتلا هستند ، طی نشستی که در مرکز با مسئولان مربوطه و مدیرانی که حوزه کاری شان موضوع کالاهای ملوانی و گمرکات هست، داشتیم به این تفاهم رسیدیم که با ملوانان آبادان مطابق الگوهایی که در سایر نقاط کشور اجرا می شود برخورد شود مانند الگوهایی که هم اکنون در بوشهر و چابهار به آنها عمل می شود و امیدواریم با اجرای آن سطح ترخیص کالای ملوانی و معافیت هایی که ملوان در سال می تواند از برخوردار شود ، سطح کار و معیشت ملوانان عزیزمان به شکل مطلوبی برسد.
در پایان از شما و همکاران عزیز تشکر می کنم و امیدوارم همواره اخبار رضایت بخش و شادی آفرینی را از عملکرد مسئولان شهرستان برای مردمی که شایسته ی بهترین ها هستند، منتشر کنید.