تاریخ انتشار خبر: ۷ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۹:۳۵:۰۵
کد مطلب : 19059

اجرای فرش گل در ساحل شرقی رود کارون

شهردار اهواز از اجرای فرش گل در ساحل شرقی رود کارون خبر داد.

عصر آبادان – سید خلف موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز با بیان اینکه طراحی پارک‌ها باید یک مدیریت واحد و منسجم داشته باشد اظهار کرد: تنوع در احداث پارک‌ها باید رعایت شود و نباید طراحی تمام پارک‌های شهر شبیه هم باشد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اجرای طرح‌های بزرگ در شهرداری اهواز، شهرداری آمادگی همکاری با سرمایه گذاران را در خصوص اجرای طرح‌های هدفمند و بزرگ را دارد و با برون سپاری طراحی احداث پارک‌ها و فضاهای سبز، ضمن برطرف شدن یکنواختی طرح‌ها، از ایده‌های نو در این خصوص بهتر می‌توان بهره برد.

شهردار اهواز همچنین از اجرای نظامنامه نحوه چگونگی طراحی پارک‌ها در سازمان پارک‌ها و فضای سبز اهواز خبر داد و گفت: هدف از اجرای این نظامنامه تعریف درآمد پارک‌ها، طراحی‌ها، شرح نیازها و پیشنهادها در خصوص احداث و نگهداری پارک‌ها بعد از احداث و تحویل است.

وی با اشاره به فرسوده شدن تنها شهربازی کلانشهر اهواز و قدیمی شدن وسایل این پارک افزود: شهربازی اهواز با مشارکت بخش خصوصی در آینده نزدیک اجرا خواهد شد و فعلا دو نقطه جهت محل جدید آن در نظر گرفته شده که طراحی‌ها و بررسی‌های کارشناسی آن در حال انجام است.

موسوی در پایان گفت: برآنیم تا جلوه‌های بصری و چشم نواز شهر را افزایش دهیم و اهواز را به یکی از زیباترین کلانشهرهای کشور از لحاظ جاذبه‌های بصری تبدیل کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، فرش گل یاد شده به شکل نخل و در ساحل شرقی کارون قرار دارد که توسط مهندسان و کارشناسان طراح منطقه ۷ شهرداری اهواز به طول یک‌هزار مترمربع بوده و در طراحی آن از گل‌های فصلی با رنگهای متنوع استفاده شده است.

شهردار اهواز پیش از ظهر به همراه جمعی از شهرداران و اعضای شورای اسلامی این شهر در ساحل شرقی کارون حضور یافته و از پروژه طرح فرش گل بازدید به‌عمل آورد.