تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , آبان, ۱۳۹۳ | ۲۱:۳۱:۱۵
کد مطلب : 53006
جعفری خبر داد:

احداث آزمایشگاه مواد غذایی و آرایشی در آبادان

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: در حال پیگیری احداث آزمایشگاه مواد غذایی و مواد آرایشی و بهداشتی هستیم تا هرچه سریعتر در آبادان احداث شود.

مرتضی جعفری اظهار کرد: آمارهای خودکشی در روستاهای آبادان که در آخرین جلسه شورای سلامت به نقل من بر روی رسانه ها قرار دارد را تکذیب می کنم زیرا این آمار را من نداده ام.

وی در همین خصوص خاطرنشان کرد: آماری که می دهیم باید علمی و آکادمیک باشد.

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: بیش از این قرار بود که از ریاست دانشکده علوم پزشکی آبادان به معاونت غدا و دارو منتقل شوم و این موضوع ارتباطی با جلسه شورای سلامت ندارد.

جعفری ادامه داد: در حال پیگیری احداث آزمایشگاه مواد غذایی و مواد آرایشی و بهداشتی هستیم تا هرچه سریعتر در آبادان احداث شود. ما نگران تجار هستیم زیرا اگر زمان بررسی آزمایش که در حاضر در اهواز انجام می شود طولانی شود ممکن است تجار ضرر زیادی کنند.

وی تصریح کرد: تاسیس داروخانه هلال احمر از دیگر برنامه های معاونت دانشکده علوم و پزشکی آبادان است. متاسفانه در آبادان تاکنون کمیته بررسی نسخ نداریم.

عضو شورای سلامت آبادان با اشاره به سازمان منطقه آزاد اروند تاکید کرد: با توجه به اینکه شهر آبادان در محدوده منطقه آزاد اروند قرار دارد شرکتهای داروساز خارجی می توانند در این منطقه شرکت داروسازی احداث و اشتغالزایی ایجاد کنند.

جعقری با اشاره به بیماری ایدز در آبادان ابراز داشت: الگوی بیماری ایدز در کشور تغییر کرده است و در سطح آبادان بیشتر از طریق انتقال خون انجام می شود.

مرجع / مـهـر