تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۱:۲۱:۲۷
کد مطلب : 78269
گزارش ویژه برنامه‌های تحویل سال تلویزیون؛

احسان علیخانی با بهارنارنج می‌آید

تلویزیون ویژه برنامه‌های مختلفی را برای تحویل سال ۹۴ در نظر گرفته است.

 شبکه‌های تلویزیون برنامه‌های اینجا آینده، بهار در خانه، بهار نارنج، دستت را می‌بوسم، فرش بهشت و هفت سلام را برای سال تحویل آماده کرده اند. در این برنامه ها هنرمندانی چون محمدرضا فروتن، امین زندگانی و امین حیایی حضور دارند. همچنین نماآهنگ‌‌هایی از علی لهراسبی و امیر تاجیک پخش میشود.

ویژه‌ برنامه تحویل سال شبکه یک با نام «اینجا آینده» ساعت ۲۰ به تهیه‌‌کنندگی بابک بادکوبه و اجرای علی ضیا پخش می‌شود. مهمانان ویژه‌ برنامه تحویل سال شبکه یک به انتخاب مردم دعوت خواهند شد.این ویژه‌برنامه حدود هشت ساعت و شامل بخش‌‌های متنوع و شاد است. بازیگران و مجریان پیشکسوت از جمله مهمانانی هستند که در ویژه‌ برنامه تحویل سال شبکه یک شرکت میکنند.

«بهار در خانه» عنوان ویژه‌ برنامه تحویل سال شبکه دو به تهیه‌کنندگی سیدمحمدحسین رضوی است که از اذان مغرب تا اذان صبح پخش می‌شود. برنامه تحویل سال نو را دو مجری زن و مرد اجرا میکنند. برای اجرا با مهدی سلوکی و کامران نجف‌زاده صحبت شده است. از هنرمندان زوج و پدران و دختران هنرمند،ورزشکاران، فرهیختگان و بانوان موثر در جامعه برای ویژه‌برنامه دعوت میشود.

شبکه دو در برنامه سال تحویل به مفهوم خانواده می‌پردازد و مهمانان همراه خانواده‌هایشان در برنامه حاضر می‌شوند. این برنامه شامل بخش‌های مختلف همچون عیادت از هنرمندانی مانند محمدعلی کشاورز است.همچنین در فواصل مختلف برنامه به مهم‌ترین اتفاقات حوزه‌های پزشکی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و… پرداخته میشود و متناسب با آن مهمانان هم دعوت می‌شوند. در برنامه بهار در خانه، زندگی افراد معروف اقتصادی در قالب مستند پخش می‌شود.همچنین نماآهنگ‌های مختلف از بیشتر خوانندگان پاپ آماده پخش شده است.

برنامه تحویل سال شبکه سه با نام «بهار نارنج» با اجرای احسان علیخانی از ساعت ۱۹ تا سه بامداد پخش می‌شود. علیخانی قصد دارد در برنامه امسال پرونده‌ای با محوریت زنده‌یاد مرتضی پاشایی با حضور خوانندگان پخش می‌کند. برنامه بهار نارنج شخصیت‌محور نیست و همچون برنامه ماه عسل قرار است از افراد معمولی همراه خانواده‌هایشان دعوت شود.

قرار است به همت برنامه‌سازان بهار نارنج یک زندانی آزاد شود.در این برنامه نماآهنگ‌هایی از خوانندگانی چون بابک جهانبخش، مهدی یراحی و حسین علیزاده پخش‌ شود.

برنامه تحویل سال شبکه چهار هم با نام «دستت را می‌بوسم» ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه با اجرای رشید کاکاوند، فائزه نعمتی، شیرین صمدی و مارال دوستی پخش میشود. محوریت برنامه تکریم خانواده، احترام به مادر و جایگاه و شخصیت اوست.

در این برنامه قرار است کتاب ننه علی به نویسندگی النا عباسیان رونمایی شود.

ویژه‌برنامه سال تحویل شبکه پنج سیما با عنوان «فرش بهشت» از ساعت ۱۹ پخش میشود. اجرای این برنامه به‌عهده ژیلا صادقی است.

برنامه سال تحویل شبکه پنج سیما امسال با رویکرد جدیدی طراحی شده و تعداد زیادی از مهمانان برنامه برای تکریم مقام مادر همراه مادران خود در برنامه دعوت میشوند.نام برنامه هم از روایت دینی «بهشت زیر پای مادران» است، وام گرفته شده است. برخی کارآفرینان، نخبگان و دانشمندان کشور، خانواده‌های کشاورز و افراد خیر در کنار هنرمندان و ورزشکاران مهمانان ویژه این برنامه هستند. محمدرضا فروتن، امین زندگانی و امین حیایی مهمانان این برنامه هستند. همچنین ۱۲ نماآهنگ از خوانندگان مختلف چون علی لهراسبی، امیر تاجیک و… پخش خواهد شد.

برنامه «ایوان بهار» کاری از گروه اقتصاد و جامعه شبکه پنج است که ایام نوروز پخش می‌شود. این برنامه بخش طنزی با نام خوش و بش دارد که در هر برنامه میزبان طنزپردازان و شاعران و خانواده‌هایشان است. رضا رفیع اجرای این بخش را به‌عهده دارد. هدف از تولید این برنامه نشان دادن جایگاه طنز خانوادگی و روحیه شاد زیستن در بین اعضای خانواده است.

در ایام نوروز باکس شبکه نسیم از چهار ساعت به شش ساعت ارتقا خواهد یافت وبرای شب‌های دوم تا پنجم فروردین مقارن با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، برنامه‌های تولیدی از جدول پخش حذف و از برنامه‌های تامینی جذاب، مهیج، دیدنی و متناسب با مناسبت استفاده خواهد شد.

برنامه «مهمونی» با اجرای عبدالله روا با نگاه به خانواده ایرانی در نوروز، آداب و رسوم و دورهمی‌های نوروزی و… پخش می‌شود. در این برنامه خوانندگان محلی همراه با ورزشکاران و هنرمندانی چون حمیدرضا قلی‌پور قهرمان ووشو همراه همسرش، امیر نوری همراه با مادرش، فاطمه گودرزی و پسرش پویان، عبدالرضا اکبری و پسرش پندار، هادی ساعی همراه همسر و مادرش و… شرکت خواهند کرد.

مجله تلویزیونی «شب کوک» در حوزه موسیقی هم در ایام نوروز از شبکه نسیم پخش می‌شود. در این برنامه از اهالی موسیقی دعوت میشود. برنامه «هاونگ» هم در ایام نوروز با رویکرد عیدانه و حضور هنرمندانی چون اصغر محبی، سیامک اشعریون، گیتی معینی، مهوش وقاری و… از شبکه نسیم پخش می‌شود. این برنامه بخش‌های نوستالوژی هم دارد.

میان‌برنامه نسیم آوا و مجموعه دی دی هم به شکل میان‌برنامه از این شبکه پخش می‌شوند. برنامه دانستنی‌ها، نسیم نمای ایرانی، نسیم ملل و گزیده فوتبال جام جهانی ۲۰۱۴، مهارت آشپزی، خنده بازار، بازی‌های محلی، نسیم نمای خارجی، قصه ما مثل شد، نشان برتر، ساختمان پزشکان، مستند رونالدو یا عجایب هفتگانه، نسیم یادها، کلیپ عکس طنز، ایرانی نوروز است، جشنواره فیلم صد و دوربین مخفی از دیگر میان‌برنامه‌هایی است که نوروز ۹۴ از شبکه نسیم پخش میشود.

ویژه‌برنامه ۱۱ ساعته تحویل سال شبکه قرآن سیما با نام «هفت سلام» از اذان مغرب تا اذان صبح پخش می‌شود و اجرا به‌عهده ربیعی، صنعتی، ایزدی و امیری است. در این برنامه رنجبر درباره دعای سمات صحبت میکند. گزارش‌هایی هم از اماکن مقدس از جمله حرم امام رضا(ع)، حرم حضرت معصومه(س)، شاهچراغ، مسجد جمکران و حرم عبدالعظیم حسنی پخش میشود.

پخش گزیده‌ای از برنامه‌های موفق سال ۹۳ از دیگر بخش‌های تحویل سال است.در این برنامه، دختر شهید تهرانی‌مقدم حافظ کل قرآن حضور دارد. همچنین بخش‌هایی از فیلم محمد(ص) همراه با گفت‌وگو با مجید مجیدی پخش میشود.

منبع: فردا