تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۹:۲۷:۱۴
کد مطلب : 52737

اخبار تکمیلی از آتش سوزی مخازن بنزین در سلفچگان/ احتمال آتش گرفتن یک میلیون لیتر بنزین یورو ۳+ تصویر

آتش سوزی که از صبح امروز در مخازن سوخت بنزین در منطقه ویژه سلفچگان رخ داده همچنان ادامه دارد و احتمال سرایت آتش سوزی به سایر مخزن ها وجود دارد.

اخبار تکمیلی از آتش سوزی مخازن بنزین در سلفچگان/ احتمال آتش گرفتن یک میلیون لیتر بنزین یورو 3+ تصویر

به گزارش عصر آبادان به نقل از قم فردا، در اثر این آتش سوزی ۴ مخزن از مجموع ۱۱ مخزن شرکت میعانات گازی رازی به طور کامل منفجر شده و هم اکنون شعله های آتش در ۱۰ متری ۴ مخزن دیگر که حاوی یک میلیون لیتر بنزین یورو ۳ می باشد، قرار دارد.

یک منبع آگاه  با تایید وجود یک میلیون لیتر سوخت هواپیما در ۴ مخزن این شرکت، اظهار داشت: با وجود تلاش ماموران آتش نشانی، این آتش سوزی هنوز مهار نشده است.

وی ادامه داد: دو مخزن گاز LPG و یک کارخانه گوگرد نیز در مجاورت این شرکت وجود دارد.

همچنین یک مقام مسئول در محل حادثه علت آتش سوزی را یک خطای انسانی برشمرد و گفت:صبح امروز یک سری تعمیرات و جوشکاری مختصر در یک از قسمت های شرکت صورت گرفته که با وجود اتمام تعمیرات بر اثر یک سهل انگاری کوچک مخازن طعمه حریق شدند.

وی افزود: هم اکنون از گسترش آتش سوزی جلوگیری شده و تنها مخزن ۴ در حال سوختن است که با اتمام آن به صورت کامل آتش سوزی مهار خواهد شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: ۲ مخزن مجاور این مخزن هر کدام حاوی ۲۰۰ و ۲۵۰ هزار لیتر بنزین یورو ۳ هستند که برای جلوگیری از آتش سوزی این دو مخزن اقدامات ایمنی و خنک سازی صورت گرفته است.

وی در خصوص مصدومان این حادثه گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشت و تنها دو نفر از کارگران که به صورت جزئی آسیب دیده بودند، سرپایی مورد مداوا قرار گرفتند.

این در حالی است که گروهی از ماموران آتش نشانی شهر قم نیز برای مهار آتش سوزی به محل حادثه اعزام شده اند.

انتهای پیام/ن