تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۸:۴۳:۵۱
کد مطلب : 77013
جهانگیری خبر داد:

اختصاص بودجه ۱۲۵میلیاردی برای بازسازی روستاهای مرزی خوزستان

معاون اول رئیس‌جمهور مصوبه هیئت وزیران درباره اختصاص پانصد میلیارد ریال برای اجرای مرحله اول طرح‌های ساماندهی، بهسازی و بازسازی روستاهای مرزی پنج استان خسارت‌دیده از جنگ تحمیلی را برای اجرا ابلاغ کرد.

 

 

 

به گزارش عصر آبادان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور مصوبه هیئت وزیران درباره اختصاص پانصد میلیارد ریال برای اجرای مرحله اول طرح‌های ساماندهی، بهسازی و بازسازی روستاهای مرزی پنج استان خسارت‌دیده از جنگ تحمیلی را برای اجرا ابلاغ کرد.

متن مصوبه هیئت وزیران به شرح زیر است:

مبلغ پانصد میلیارد (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۵۰۰) ریال به صورت تملک دارایی سرمایه‌ای از محل منابع ماده (۱۰) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، موضوع بند (ش) ماده (۲۲۴) قانون برنامه پنجم توسعه برای اجرای مرحله اول طرح‌های ساماندهی و بهسازی و بازسازی روستاهای مرزی پنج استان خسارت‌دیده از جنگ تحمیلی به منظور مقابله با حوادث و سوانح پیش بینی نشده به شرح جدول زیر در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار می‌گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط اقدام شود.

ردیف نام استان نام شهرستان مشمول میزان اعتبار
۱ کرمانشاه قصرشیرین، گیلان غرب، سرپل ذهاب، ثلاث بابا جانی، جوانرود، پاوه ۰۰۰ر۱۱۵
۲ ایلام دهلران و مهران ۰۰۰ر۳۵
۳ کردستان مریوان، سقز، سرو آباد، بانه، کامیاران ۰۰۰ر۱۰۰
۴ آذربایجان غربی ارومیه، اشنویه، بوکان، پیرانشهر، سردشت، مهاباد، نقده ۰۰۰ر۱۲۵
۵ خوزستان آبادان، خرمشهر، هویزه، دشت آزادگان، شوش، اندیمشک، دزفول، اهواز ۰۰۰ر۱۲۵
۶ جمع کل ۰۰۰ر۵۰۰

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، این مصوبه را در تاریخ ۱۷/۱۲/۱۳۹۳ برای اجرا به وزارتخانه‌های کشور، امور اقتصادی و دارائی و راه و شهرسازی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ابلاغ کرد.