تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۶:۲۰:۵۷
کد مطلب : 87303

اختصاص ۲ میلیارد ریال به بازسازی درمانگاه اروندکنار

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از اختصاص دو میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی کامل درمانگاه شبانه روزی والفجر اروندکنار خبر داد و گفت: تنها درمانگاه این شهر نیاز به بازسازی اساسی دارد.

علیرضا آموزنده یکشنبه در دیدار از از روند فعالیت درمانگاه والفجر اروندکنار گفت: این میزان اعتبار از محل ماده ۲۸۰ بودجه امسال به منظور بازسازی درمانگاه اروندکنار اختصاص یافته است و به محض جذب، عملیات بازسازی کلی درمانگاه شروع می شود.

وی با بیان بازآموزی فرآیندی روابط بین فعالیت پزشک، ماما و دیگر شاغلان حوزه بهداشت و سلامت در بخش اروندکنار، اظهار داشت: همه عوامل نیاز به باز آموزی مجدد دارد که در این راستا اقداماتی در دست اجراست.

آموزنده گفت: اگرچه یکی از بهترین دستگاه های احیاء قلب در درمانگاه اروندکنار وجود دارد، به دلیل چیدمان نادرست و فضای فیزیکی نامناسب، از این دستگاه به خوبی استفاده نمی شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان همچنین از واگذاری یک دستگاه آمبولانس مجهز به درمانگاه والفجر اروندکنار خبر داد و اظهار داشت: هم اکنون از تنها آمبولانس موجود این درمانگاه نیز به خوبی نگهداری نمی شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در پاسخ به پرسش ایرنا مبنی بر رضایت نداشتن شهروندان از وضعیت آزمایشگاه درمانگاه اروندکنار، گفت: وضعیت آزمایشگاه این مرکز در بازدید صورت گرفته مطلوب نبود، ولی سیاست دانشکده این است که هیچ بیمار نیازمند به انجام آزمایش از اروندکنار به آبادان ارجاع نشود.

وی افزود: تمامی آزمایش ها بجز آزمایش های تخصصی و فوق تخصصی از جمله آزمایش های مادران باردار و کودکان در آزمایشگاه اروندکنار انجام می شود.

اروندکنار در ۴۵ کیلومتری جنوب آبادان و روبه روی شهر فاو عراق قرار دارد.

مرجع / ایرنا