تاریخ انتشار خبر: ۱ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۹:۲۷
کد مطلب : 45976
فرماندار خرمشهر خبر داد:

اختصاص ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی مدارس خرمشهر

عصر آبادان- فرماندار خرمشهراز اختصاص ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی مدارس خرمشهر خبر داد.

hayati-khoramshahr

به گزارش خبرنگار عصر آبادان “ولی اله حیاتی” در جلسه شورای آموزش و پرورش در سالن اجتماعات آموزش و پرورش خرمشهر با اشاره به همزمانی هفته دفاع مقدس و بازگشایی و مدارس اظهار داشت: از امروز باید تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس اندیشیده شود و به طور همزمان اهمیت دفاع مقدس را نیز مد نظر قرار گیرد.

وی با تاکید براینکه شهر باید حال و هوای دفاع مقدس و بازگشای مدارس را داشته باشد خطاب به مسئولین شهرداری گفت: تاکنون آنطور که باید و شاید اثرات بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس در چهره شهر نمایان نشده که اقدامات شهرداری را در راستای نصب بنر‌هایی با این موضوعات و مناسبت‌ها می‌طلبد.

فرماندار خرمشهر بر لزوم ایجاد شرایط مناسب برای بازگشایی مدارس تاکید کرد و گفت: از ادارات آب، برق، شهرداری و سایر ارگان‌ها می‌خواهیم که به فراهم‌سازی شرایط مطلوب برای بازگشایی مدارس از جمله رفع مشکلات آب و فاضلاب و جمع‌آوری نخاله‌ها در مجاورت مدارس اقدام کنند.

حیاتی کمبود نیرو در آموزش پرورش را یک نقیصه در سیستم آموزش شهرستان خواند و افزود: کمبود معلم نباید با افزایش تراکم دانش‌آموزان یک کلاس جبران شود و بهتر آن است که با در نظر گرفتن اضافه‌کاری و استفاده از معلمان با انگیزه سعی در جبران این کمبود کرد.

حیاتی بر برنامه محور بودن جلسات تاکید کرد و گفت: تمام جلسات از جمله جلسات شورای آموزش و پرورش باید برنامه محور باشند تا به مرور زمان دچار روزمرگی و در ‌‌نهایت اب‌تر ماندن بسیاری از مصوبه‌ها نشود

شهردار مینوشهر در این نشست گفت: با توجه به بازگشایی مدارس شهرداری مینوشهر یک سری اقدامات در راستای آماده سازی شرایط برای ورود دانش آموزان به مدارس را اتخاذ کرده است.

“هاشم سیاحی”گفت: به منظور رفع مشکلات فاضلاب‌های مسیر مدارس و ساماندهی مدارس اقداماتی در این رابطه انجام شده است.

وی نصب علائم راهنمایی رانندگی و باکس‌های زباله را از سایر اقدامات شهرداری مینوشهر به مناسبت بازگشایی مدارس خواند و گفت: تامین امنیت و بهداشت از مهم‌ترین وظایف شهرداری مینوشهر است.

سیاحی با اشاره ناوگان حمل و نقل عمومی به مناسبت بازگشایی مدارس، گفت: یک دستگاه اتوبوس و دو دستگاه مینی بوس برای آمد و شد دانش آموزان تدارک دیده شده است که با کمک منطقه آزاد ۱۰ دستگاه مینی بوس نیز قرار است در طول سال تحصیلی تدارک دیده شود.

“سلطان کمالی” مدیر عامل شرکت نفت و گاز اروندان در این نشست گفت: آموزش و پرورش نقش مهمی در پیشرفت و تعالی شهرستان و کشور دارد وشرکت نفت و گاز اروندان، در راستای بهبود شرایط آموزشی شهرستان خدماتی را ارائه کرده است.

وی از تامین سه دستگاه اتوبوس برای آمد و شد دانش آموزان خبر داد و گفت: برای بهبود و ارتقای سامانه آموزشی ۵۰ دستگاه کامپیو‌تر در اختیار مدارس قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: به منظور ارتقای سطح آموزشی دانش آموزان شرکت نفت و گاز اروندان آمادگی خود را برای بازدید دانش آموزان مقاطع راهنمایی و متوسطه را از تاسیسات نفتی فراهم سازد.

کمالی اظهار داشت: همچنین واحد آموزشی ما این آمادگی را دارد که در زمینه آموزش خصوصا در زمینه آموزش مباحث فنی و آموزش‌های نرم افزاری به آموزش و پرورش و دانش آموزان عزیز کمک کند.

کمالی درپایان گفت: با توجه به اهمیت آموزش و پرورش ما می‌توانیم علاوه بر ارائه این آموزش‌ها حمایت‌های خوبی از لحاظ مالی و در زمینه تهیه جوایز کنیم که در این راستا در تلاش برای اخذ مجوز‌های لازم هستیم.