تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۰۸:۴۵:۰۱
کد مطلب : 94569
در نامه "غلامعلی خوشرو" سفیر ایران؛

اخطار ایران به شورای امنیت سازمان ملل

نماینده ایران در سازمان ملل، در نامه‌ای به شورای امنیت درباره “پیامدهای جدی” تکرار حملات عربستان به سفارت ایران اخطار و هشدار داد.

به گزارش عصر آبادان به نقل از جام نیوز، سفیر ایران در سازمان ملل در نامه‌ای نسبت به حملات سعودی‌ها به سفارت ایران در یمن، هشدار داده است و از شورای امنیت خواسته که مانع چنین حملاتی شود.

 

پادشاهان منطقه به رهبری عربستان سعودی، بیش از هفتاد روز است که به خاک یمن تجاوز کرده‌اند و با جنگنده‌های غربی خود این کشور عربی را به خاک و خون کشانده‌اند.

 

“غلامعلی خوشرو” سفیر ایران در سازمان ملل در نامه ای که سه شنبه منتشر شد آورده است: سفارت ایران در صنعا در جریان حمله ۲۵ مه و بعد حمله مشابهی در روز ۲۰ آوریل به شدت آسیب دید.

 

وی در ادامه نوشته است: «مایلم اخطار دهم که تکرار حملات هوایی مشابه به نزدیکی نمایندگی دیپلماتیک کشورم در آینده می تواند عواقب جدی از جمله برای ایمنی و امنیت دیپلمات های ایرانی در صنعا داشته باشد.»

 

به نوشته سایت بی بی سی فارسی (BBCPERSIAN)، سفیر ایران در نامه خود از شورای امنیت خواست فورا به مساله حملات هوایی ائتلاف به یمن رسیدگی کند. ایران قبلا شدیدا به این حملات اعتراض کرده و خواستار توقف فوری آنها شده است.

 

این سایت دولتی انگلستان در ادامه نوشته است: ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد گفته است که تاکنون در دو مورد موشک ها و بمب هایی در حملات هوایی تحت هدایت عربستان سعودی به نزدیکی سفارتخانه اش در صنعا برخورد کرده است.

 

 

 

سایت رادیو فردا (RADIOFARDA) نیز این نامه را “هشدار” خوانده، نوشته است: ایران به شورای امنیت سازمان ملل گفته است حملات هوایی به رهبری عربستان سعودی در یمن، به دو انفجار در نزدیکی سفارت‌خانه‌اش در صنعا انجامیده و در مورد “پیامدهای جدی” ادامه چنین انفجارهایی هشدار داده است.

 

در نامه‌ای که ایران به شورای امنیت سازمان ملل فرستاده است، نماینده ایران در سازمان ملل خواستار توجه فوری آن شورا به حملات هوایی ائتلاف به رهبری عربستان شده است.

 

به نوشته این سایت آمریکایی، در چهارم خرداد نیز که یکی از حملات عربستان به اطراف سفارت ایران انجام شد، کاردار عربستان به وزارت خارجه ایران احضار شد و به او “درباره عواقب بی‌توجهی به مسئولیت‌های بین‌المللی عربستان و سایر کشورهای درگیر در جنگ علیه یمن، به مصونیت و امنیت دیپلمات‌ها و اماکن دیپلماتیک” هشدار داده شد.