تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۲:۲۵
کد مطلب : 59007

ادعای مجدد اف بی آی در مورد حمله هکری ایران به آمریکا

رسانه‌های آمریکایی در دو روز گذشته ادعاهای متعددی را در مورد حمله هکرهای ایرانی به شرکت های مختلف آمریکایی منتشر کرده اند.

خبرگزاری فارس: ادعای مجدد اف بی آی در مورد حمله هکری ایران به آمریکا

به گزارش عصرآبادان ،  به نقل از انگجت، بر اساس اخبار منتشر شده، اف بی آی مدعی شده که هکرهای ایرانی شرکت های دفاعی، آموزشی و انرژی ایالات متحده را مورد حمله قرار داده اند و ایرانی ها عملا یک نبرد سایبری را بر ضد آمریکا به راه انداخته‌اند.

اف بی آی از افزایش پیچیدگی های حملات هکری ایران نیز خبر داده و افزوده که بررسی‌ها نشان می‌دهد حملات یاد شده از دو مرکز در داخل ایران انجام شده است.

هفته گذشته هم شرکت امنیتی Cylance از کشف عملیات هکری ایران موسوم به Cleaver در ۱۶ کشور خبر داد که بیش از ۵۰ قربانی داشته است. اف بی آی از شرکت های آمریکایی که قربانی این حملات شده اند خواست هر چه سریعتر اف بی آی را از این موضوع مطلع کنند.

ایران بارها ادعاهای منابع غربی را در مورد حملات هکری به شرکت های آمریکایی رد کرده و تاکید کرده که خود قربانی حملات سایبری ایالات متحده و رژیم صهیونیستی بوده است. از جمله موارد این حملات می توان به طراحی بدافزار استاکس نت برای آسیب وارد کردن به تاسیسات هسته‌ای ایران اشاره کرد.

منبع: فارس