تاریخ انتشار خبر: ۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۵:۳۷
کد مطلب : 26159
آخرین اخبار از پرونده بابک زنجانی/

ادعای کمک ۵ میلیاردی به یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری/ارزش واقعی اموال “بابک”

شنیده شده که بابک زنجانی در اعترافات تازه ای مدعی شده که در زمان تبلیغات انتخاباتی مبلغ ۵ میلیارد تومان به یکی از نامزدهای انتخابات کمک کرده است.

به گزارش خبرنگار دانا، چندی پیش امیرعباس سلطانی نماینده بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت که بابک زنجانی پیش از عید اعتراف‌هایی مبنی بر اینکه با یک تیم کار می‌کند و اینکه او تنها ویترین این ماجراست، داشته است.

ادعای کمک 5 میلیاردی به یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری/ارزش واقعی اموال "بابک"

وی افزود: ما پیش از این اعتراف‌ها نیز بر این باور بودیم که بابک زنجانی به تنهایی نمی‌توانسته تمامی تخلف‌ها و کلاهبرداری‌ها را انجام دهد بلکه با حمایت و پشتیبانی عده‌ای یا گروهی توانسته به اهداف خود برسد.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: به طور قطع نیمه اول امسال بحث تخلف‌های بابک زنجانی و تیمی که پشت او بوده و او را همراهی می‌کرده بسته خواهد شد.

او همچنین درباره جزئیات اعتراف‌های بابک زنجانی و اینکه چه افراد یا فردی او را همراهی می‌کردند خاطرنشان کرد: کلیات این پرونده محرمانه است و نمی‌شود اسم کسی را رسانه‌ای کرد اما آن چیزی که محرز است این است که او یک فرد نبوده و تشکیلات گسترده‌ای پشت او بوده‌اند. بنابراین تا زمانی که این پرونده بسته نشود نمی‌توان درباره اینکه زنجانی با چه گروهی یا فردی همکاری می‌کرده صحبت کرد. از سوی دیگر متاسفانه نتیجه‌های بررسی ما نشان می‌دهد که دستگاه‌های نظارتی آن طور که باید نظارت دقیقی بر روند کارهای بابک زنجانی نداشته‌اند.

این عضو کمیته تحقیق و تفحص از بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت تاکید کرد که «لیست اموال زنجانی تهیه شده و در مرحله ارزیابی و کارشناسی اموال است اما این لیست هنوز کامل نشده است.»

به گزارش دانا، در همین خصوص شنیده شده که بر خلاف ادعاهای بابک زنجانی در مورد دارایی‌های وی ، نامبرده تنها در حدود ۲هزار میلیارد ثروت دارد و شایعاتی که در مورد اموال وی مطرح است همه‌اش اغراق است.

از سویی دیگر نیز برخی اخبار در مورد اعترافات وی به گوش می رسد که البته تا کنون هیچ‌یک از مسئولین آن را تایید نکرده اند که از جمله آن می توان به ادعای کمک ۵ میلیاردی بابک زنجانی به یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد.

انتهای پیام/