تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۰:۳۳:۳۳
کد مطلب : 64556
مدیر عامل شركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در گفتگو با رهیاب:

ارتباط تنگی نفس در اهواز به نفت قطعی نیست/فرآوری ۳۰ هزار بشکه نفت سنگین شش هفته پیش متوقف شد/راه اندازی کارخانه ۱۶۵هزار بشکه ای نفت

عصر آبادان: بیژن عالی‌پور گفت:ما ۵۰ هزار بشکه از آزادگان می گیریم که ۳۱ هزار بشکه آن ترش است ۵-۶ هفته پیش جلسه ای با رئیس سازمان محیط زیست و مسئولان بهداشت و درمان داشتیم و در آن جلسه خانم ابتکار در مورد این نفت ترش نظراتی داشتند و ما برای اینکه رفع ابهام شود ۳۱ هزار بشکه نفت ترش را از همان تاریخ حذف کردیم امروز فقط ۲۰ هزار بشکه نفت شیرین می آید .

بیژن عالی‌پور مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در گفتگو با رهیاب در خصوص اظهارات خانم ابتکار که حل مشکل تنفسی شهروندان را پس از توقف فرآوری ۳۰هزار بشکه نفت سنگین در داخل شهر اهواز اعلام کرد اظهار داشت:هنوز قطعی نشده است که این آلودگی مربوط به نفتی است که از آزادگان یا شرکت اروندان می آید.

وی ادامه داد:قطعیتی وجود ندارد که مسمومیت تنفسی در اهواز پس از بارندگی ها به نفت ربط داشته باشد.

مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تصریح کرد:وزارت بهداشت ودرمان این موضوع را تایید نکرده است همانطور که فرضیه های دیگر مثل گرده افشانی بعضی گیاهان و ترکیب با آنها باران را هم وزارتخانه تایید نکرده و این فرضیه ها هنوز در حال بررسی هستند.

وی اضافه کرد:ما ۵۰ هزار بشکه از آزادگان می گیریم که ۳۱ هزار بشکه آن  ترش است ۵-۶ هفته پیش جلسه ای با رئیس سازمان محیط زیست و مسئولان بهداشت و درمان داشتیم  و در آن جلسه خانم ابتکار در مورد این نفت ترش نظراتی داشتند و ما برای اینکه رفع ابهام شود ۳۱ هزار بشکه نفت ترش را از همان تاریخ حذف کردیم  امروز فقط ۲۰ هزار بشکه نفت شیرین می آید .

عالی‌پور گفت:تا آخر سال شرکت های نفتی قول داده اند طرح آماک که برای شیرین سازی مایعات و گاز در کویت انجام می شود را انجام دهند کمپرسورهای لازم را خریداری کرده اند و بزودی راه اندازی می شود.

وی ادامه داد:کارخانه ی نفت ۱۶۵ هزار بشکه ای که شرکت نفت بر روی آن کار می کند تا اوایل سال آینده راه اندازی می شود که دیگر هیچ نفتی از آزادگان به طرف اهواز نیاید.

عالی پور در پایان گفت:کاهش قیمت نفت بر تولید ما اصلا تاثیری نداشته است و همان مقداری که در قبل تولید می کردیم امروز هم تولید می شود.