تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , مهر, ۱۳۹۳ | ۲۳:۴۲:۲۹
کد مطلب : 49665
بسته خبری دانشگاه های خوزستان:

از اجرای موسیقی غیرمجاز در دانشگاه آزاد دزفول تا تجمع اعتراضی دانشجویان در دانشگاه چمران

با آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها این روزها حال و هوای دیگری بر دانشجویان حاکم است امسال نیز دانشگاه ها روزهای خود با فراز و فرودهای بسیار طی می کنند.

 

با آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها این روزها حال و هوای دیگری بر دانشجویان حاکم است امسال نیز دانشگاه ها روزهای خود  با فراز و فرودهای بسیار طی می کنند.

این شبکه اطلاع رسانی در نظر دارد با همکاری پایگاه خبری موج چهارم هر از چندگاهی بسته خبری دانشگاه های خوزستان را ارائه دهد که در زیر مطالب این بسته خبری را می خوانید:

وضعیت ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی خوزستان در هاله ای از ابهام

با وجود شروع سال تحصیلی جدید در دانشگاه های کشور وضعیت ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی خوزستان نامشخص می باشد.

شهریور ماه سال جاری، محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت طی حکمی مهندس نوراله حسن زاده، ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی خوزستان را را به عنوان رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان منصوب کرد.

با وجود اینکه از تاریخ انتصاب ایشان به این سمت تاکنون نزدیک به یک ماه می گذرد اما متأسفانه هنوز گزینه ای برای تصدی امور این دانشگاه انتخاب نشده است.

از مسئولان این دانشگاه انتظار می رود که جهت جلوگیری از بروز مشکل در روند توسعه علمی این دانشگاه هر چه سریعتر نسبت به انتخاب سرپرست جدید این دانشگاه اقدام نمایند.

 

انتصاب جدید در دانشگاه منابع طبیعی رامین

طی حکمی از سوی دکتر سید عطاءاله سیادت ریاست دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین، دکتر مسعود برادران به سمت دبیر هیأت اجرایی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه منصوب شدند.

متن پیام دکتر سیادت به شرح زیر می باشد:

جناب آقای دکتر مسعود برادران

دانشیار محترم دانشکده مهندسی زراعی و عمران روستایی

با سلام و احترام

نظر به مراتب تعهد، دانش و شایستگی حضرتعالی، به موجب این ابلاغ و با حفظ سمت آموزشی و اجرایی به مدت دو سال به عنوان دبیر هیأت اجرایی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان منصوب می شوید. امید است با اتکال به خداوند متعال، همت و توان خویش را در راه انجام امور محوله طبق مقررات و دستورالعمل مربوطه جهت جذب اعضای هیأت علمی متعهدو متخصص بکار گیرید. توفیق روزافزون آن برادر گرامی را از درگاه خداوند سبحان مسئلت می نمایم.

سید عطاءاله سیادت

رئیس دانشگاه

دکتر مسعود برادران در حال حاضر مدیر گروه ترویج و آموزش کشاورزی، مدیر دفتر نظارت و ارزیابی و از اعضای هیأت علمی گروه ترویج و آموزش کشاورزی این دانشگاه می‌باشد.

گفتنی است پیش از این دکتر جمال فیاضی این مسئولیت را برعهده داشت.

 

 

تجمع اعتراضی دانشجویان در دانشگاه شهید چمران اهواز

تعدادی از دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز روز گذشته، ۱۵ مهرماه در جلوی سلف خلیج فارس دانشگاه تجمع کردند.

این دانشجویان نسبت به کیفیت غذای دانشگاه اعتراض داشتند، این در حالی است که بر اساس نظر برخی دیگر از دانشجویان کیفیت غذای دانشگاه در مقایسه با سال گذشته تا حدودی بهتر شده است.

البته این دانشگاه نیز همانند سایر دانشگاه های استان و کشور با افزایش قیمت غذا روبرو بوده است به طوری که میانگین قیمت غذا از ۸۰۰ تومان در سال گذشته به ۱۲۰۰ تومان در سال جاری افزایش یافته است.

این در حالی است که چندی پیش نیز دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز در خصوص افزایش ۶۰ درصدی هزینه غذای دانشجویان در سال تحصیلی جدید، مقابل سلف سرویس دانشگاه تجمع برگزار نمودند.

در حال حاضر ژتون تغذیه هر دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی ۵۰۰ تومان است، در حالی که طبق تصویب وزارت بهداشت این نرخ به ۸۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است. همچنین دادن وعده صبحانه به دانشجویان طبق آیین‌نامه الزامی نیست!

همچنین اعتراضات مشابهی نیز در دانشگاه علوم و فنون خرمشهر توسط دانشجویان برگزار شده بود.

اجرای زنده موسیقی غیرمجاز در دانشگاه آزاد اسلامی دزفول

در جشن دانشجویان جدید الورود دانشگاه آزاد اسلامی دزفول گروه موسیقی دعوت شده اقدام به اجرای موسیقی غیرمجاز برای دانشجویان نمود.

 

_MG_7705

در این مراسم که امروز سه شنبه، ۱۵ مهرماه در سالن شیخ انصاری این دانشگاه برگزار شد گروه موسیقی دعوت شده به مراسم اقدام به اجرای موسیقی غیر مجاز و مربوط به قبل از انقلاب نمود.

 

از طرفی با توجه به اینکه فردا ۱۶ مهرماه نیز جشن دانشجویان جدیدالورود ویژه خواهران در این دانشگاه برگزار می شود از دکتر سراج خرمی، ریاست دانشگاه و مسئولان فرهنگی این دانشگاه انتظار می رود که نظارت بیشتر و بهتری بر محتوای برنامه های ارائه شده در این مراسم داشته باشند.

 

وضعیت نامناسب خوابگاه های دانشجویی دختران در دانشکده هنر شوشتر+ تصاویر

خوابگاه های دانشجویی دختران در دانشکده هنر شوشتر از وضعیت امنیتی و رفاهی مناسبی برخوردار نیستند.

همانگونه که در تصاویر زیر مشاهده می شود خوابگاه های این دانشکده که زیر نظر دانشگاه شهید چمران اهواز مشغول به فعالیت می باشد به لحاظ امنیت برای دختران چندان مناسب به نظر نمی رسد.

 

8

 

فاصله نسبتاً زیاد بین دانشکده تا خوابگاه دختران با توجه به این نکته که محوطه این دانشکده در خارج از شهر بنا شده و به لحاظ تعداد نیروی حراست نیز در مضیقه می باشد، باعث شده تا مشکلات زیادی برای دختران بخصوص پس غروب آفتاب و تاریکی بوجود آید.

 

از طرفی همانگونه که در عکس زیر مشاهده می شود محوطه خوابگاه نیز حصارکشی مناسبی ندارد و براحتی محوطه درون حیاط خوابگاه که محل تردد دختران می باشد قابل رویت است که این امر نیز چندان مناسب به نظر نمی رسد.

 

 

10

 

نکته دیگر اینکه بنابر اظهارات دانشجویان این خوابگاه به لحاظ تأمین آب شرب نیز در مواردی با مشکل مواجه می شود به گونه ای که مسئولان مجبور به انتقال آب با تانکر به این خوابگاه می شوند.

 

با این شرایط از مسئولان این دانشکده یا دانشگاه شهید چمران انتظار می رود که جهت جلوگیری از بروز مشکل هرچه سریعتر نسبت به رفع این نواقص اقدام نمایند.

برگزاری تریبون آزاد در دانشگاه آزاد اسلامی اهواز/ تصاویر
تریبون آزاد با موضوع مُد و پوشش روز دوشنبه، ۱۴ مهرماه ساعت ۱۰ صبح به همت بسیج دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی اهواز برگزار و با استقبال خوب دانشجویان مواجه شد.

1

 

 

4

5

6

منبع: رهیاب