تاریخ انتشار خبر: ۲ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۶:۲۱
کد مطلب : 46272
کاشت پرچم در مسیر وزش باد

از افتخار به دوستی با مشایی تا اطاعت از فرامین رفسنجانی

بررسی عملکرد “طه هاشمی” و تغییر لاین دادن‌های متناوب وی می تواند رمزگشای بسیاری از مسایل باشد.

 
 
طه هاشمی؛ از افتخار به دوستی با مشایی تا اطاعت از فرامین رفسنجانی

 

 

 
 
 برخی سیاستمداران در ایران هستند که به سادگی آب خوردن، تغییر لاین می دهند، یکبار به چپ می زنند و بار دیگر یک راستی دو آتشه می شوند. با تغییر دولتی، تابلوی اصولگرایی سردست می گیرند و با حضور یک رییس جمهور جدید، اصلاح طلب می نمایانند. همه این تغییر لاین ها به یک چیز بستگی دارد؛ جریان وزش باد!
 
یکی از افراد فعال در این تغییر لاین دادن‌ها، سید طه هاشمی است؛ وی سالها قبل، درحالی که مدیرمسئول روزنامه انتخاب بود، یکباره و به دلیل استقرار دولت اصلاحات، به چپ زد و آنقدر چپکی رفت که معاون میراث فرهنگی دولت دوم محمد خاتمی شد.
 
او سپس در ایام انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ به حامی ششدانگ هاشمی رفسنجانی مبدل شد. سخنان حمایتگرایانه عجیب وی در مورد رییس تشخیص مصلحت، هنوز در آرشیو اینترنت موجود است. با این حال، پس از پیروزی احمدی نژاد که دولتی کاملاً متفاوت با دولت اصلاحات بود و حتی درگیری جدی با هاشمی رفسنجانی داشت؛ طه هاشمی همچنان باقی ماند!
 
وی، در دولت دکتر محمود نیز با تغییر لاینی آشکار، این بار به راست زد و معاون جنجالی ترین فرد حلقه نزدیک به احمدی نژاد شد؛ معاون اسفندیار رحیم مشایی!
 
نامه فدایت شوم طه هاشمی به مشایی
در اواخر سال ۸۷ و در روزهایی که تندترین انتقادات از سوی رفسنجانی نثار احمدی نژاد می شد و احمدی نژاد نیز همه سرمایه خود را علیه هاشمی به کار گرفته بود، طه هاشمی در نامه ای ستایشگرایانه برای مشایی و در حمایت تام و تمام از رویکردهای دولت نهم و سیاست های احمدی نژاد، خطاب به اسفندیار دولت سابق نوشت: «پس از شنیدن خبر استعفای بنده بسیاری از هول حلیم در دیگ افتادند و به خیال خود این استعفا را در راستای اهداف سیاسی خود معنا کردند.» وی تأکید کرد: «افتخار همکاری با جناب آقای مشایی و دولت خدمتگزار که از هر نظر مورد تأیید مقام معظم رهبری مدظله‌العالی است، نصیب هر فردی نمی‌شود و خدا را شاکرم که علی‌رغم مشکلات تاکنون این توفیق همراه بنده بوده است.» 
 
براساس متن استعفای طه هاشمی برخی افراد «با این سوء‌استفاده می‌خواستند یک تصمیم و مساله کاملاً طبی و پزشکی را که به توصیه همکاران پزشک معالج وی انجام پذیرفته بود، به منزله مقابله با دولت نهم و رئیس سازمان میراث فرهنگی تفسیر کنند.» 
 
وی می‌افزاید: «در حالی‌که همه آن تفسیرها و تحلیل‌ها خلاف واقع بود. بدون تردید آینده روشن و امیدبخش در سایه عنایات حضرت بقیه‌الله الاعظم(عج) روحی و ارواح‌العالمین لتراب مقدمه الفداء‌، در پیش روی ملت بزرگ و انقلابی ایران است و علیرغم میل بدخواهان، پیروزی در همه عرصه‌ها سرنوشت قطعی و مسلم کشور و مردم عزیزمان خواهد بود.» 
 
طه هاشمی آورده است: «اینجانب هرچند که برای نشان دادن حسن نیت خود مایل بودم استعفای خود را پس بگیرم اما به دلیل توصیه اکید همکاران پزشک خواهشمند است ضمن موافقت با استعفا در کنار خودتان در یکی از زیرمجموعه‌ها، نظیر مرکز ملی مطالعات جهانی شدن، ادامه خدمت دهم.»
 
 او در تکمیل نامه ابراز دوستی خود نسبت به سردمداران دولت سابق ادامه داد: «بنده خواهانم تا ضمن حضور در مرکز مطالعات جهانی شدن حداقل برای دوستان مشترک و ملت آگاه و بزرگ ایران اثبات شود بنده پاس دوستی را نگه داشته و هدفی جز خدمت به اسلام و انقلاب و ملت عظیم‌الشان ایران در جوار جنابعالی و دولت خدمتگزار نداشته و ندارم». (اینجا)
 
طه هاشمی پس از برکناری از دولت احمدی نژاد 
«طه» اما بازنایستاد! او پس از کنارگذاشتن از دولت، با وجود تلاش مستمرش برای کسب یک پست دیگر در دولت احمدی نژاد، از ایران رفت و راهی مالزی و اندونزی شد. او در این ایام، در صفحه شخصی خود در فیس بوک، تندترین انتقادات را نثار محمود احمدی نژاد و دولتش کرد؛ انگار نه انگار که تا همین چند هفته قبل، عضو شاخص دولت احمدی نژاد محسوب می شد و به این عضویت و همکاری با مشایی افتخار می کرد.
 
پیروزی روحانی؛ بازگشت «طه» از مالزی! 
پس از پیروزی شیخ حسن روحانی در انتخابات، طه هاشمی که دوران دولت دهم در ایران نبود و به فعالیت های پزشکی خود مشغولیت داشت، یکباره و کاملاً ناگهانی به ایران آمد. حتی سعی شد که در فضای رسانه ای، نام وی به عنوان یکی از وزرای پیشنهادی کابینه دولت یازدهم معرفی شود اما چنین نشد! سپس تلاش شد معاون یکی از وزرا شود، باز هم نشد! او اما ناامید نشد و از طریق نزدیکان رفسنجانی به میرزاده معرفی شد و رییس دانشگاه آزاد هم به یکباره اعلام کرد که «طه» را به عنوان معاون فرهنگی خود منصوب کرده است.
 
طه هاشمی در این یک سال که معاون فرهنگی دانشگاه آزاد است، سعی کرده دولت احمدی نژاد را با تمام قوت بکوبد و از جایگاه معاونت این دانشگاه، برای هجمه علیه دولت سابق استفاده کند. گویی هرگز از حامیان و نیروهای همان دولت نبوده است!
 
هرچه باشد «طه» اینک معاون فرهنگی دانشگاهی است که رفسنجانی پدر معنوی آن است و طبعاً باید بر آن اساس، سخن براند! و مهمتر از همه آنکه این دولت، دولتی علیه دولت پیشین است، پس باید سعی کند هرچه می گوید براساس خوشایند حضرات باشد.
 
جریان وزش باد این بار از سمت اعتدالیون در حرکت است!
 
* احکام مشکوک هاشمی در دانشگاه آزاد
طه هاشمی اما در دوران اخیر که معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد را برعهده دارد، با صدور احکامی چالش برانگیز و مشکوک، همچنان فعالیتی بحث برانگیز را در دستور کار خود قرار داده است.
 
صدور حکم برای عبدالحسین هراتی، فرد هتاک به امام خمینی(ره) و انقلاب و فعال در فتنه ۸۸ که چندی قبل بازداشت شد، به سمت مدیرکلی اسناد و مدارک دانشگاه آزاد اسلامی، و عمار کلانتری، بازداشتی فتنه ۸۸ و دارای محکومیت قطعی ۷ ماهه، به سردبیری خبرگزاری دانشگاه آزاد از جمله آنهاست.
 
به هرحال، به نظر می رسد بررسی عملکرد “طه هاشمی” و تغییر لاین دادن‌های متناوب وی می تواند رمزگشای بسیاری از مسایل باشد.
 
یکی از نکات مطرح در محافل انقلابی، وجود نقاط اشتراک بسیار میان جریان فتنه و جریان انحرافی بوده است که مساله مذکور، می تواند یکی از همان نقاط باشد. بسیاری معتقدند که جریان فتنه و انحراف از یک منبع مشترک تغذیه می شوند و در این رابطه، انگشت اتهام به سوی راس سران فتنه نشانه رفته است.
 
منبع : خیبرآنلاین
 
انتهای پیام