تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۰:۱۵:۰۳
کد مطلب : 53124
حاشیه نویسی شصتمین جلسه شورای شهر اهواز:

از تلاش ناکام برای آشتی دو عضو شورای شهر تا پیگیری برای استخدام متکدی ۸۰ساله در شهرداری اهواز

شصتمین جلسه علنی شورای شهر اهواز عصر دیروز در محل سالن اجتماعات شورای شهر با حضور ۲۱ نفر اعضاء شورا ،مدیران شهرداری ، رئیس سازمان عمران کارون و اصحاب رسانه برگزار شد.

 

 

 

 

به گزارش  عصر آبادان ، به نقل از اهواز نوین:شصتمین جلسه علنی شورای شهر اهواز عصر امروزدر محل سالن اجتماعات شورای شهر با حضور ۲۱ نفر عضو شورا ،مدیران شهرداری ،رئیس سازمان عمران کارون و اصحاب رسانه برگزار شد.

 

گفتنی است شورای شهر اهواز روزی پر کار و البته همراه با حواشی را سپری کرد حواشی که از  فراز و نشیب های روزهای انتخابات هیات رئیسه  نشات می گرفت.

 

شصتمین جلسه شورای شهر با نطق پیش از دستور سیدمهدی آلبوشوکه و آذر زمان پور آغاز گشت .

 

سید مهدی آلبوشوکه  در نطق پیش از دستور خود گفت:ورود نیروی مامور به خدمت به شهرداری ممنوع است و اگرچه شورا به این لایحه رای اصراری داده است اما باید مطلع باشیم که ورود نیرو از سازمان های دیگر به شهرداری به عنوان مامور به خدمت، با موافقت و مشورت اعضای شورا میسر خواهد بود.

 

آذر زمان پور دیگر عضو شورای شهر نیز در نطق پیش از دستور خود گزارشی از سفر سه ماه گذشته برخی از اعضا شورا به چین ارائه کرد.

 

در ادامه جلسه مابقی اعضا به دلیل تعدد لوایح مورد بررسی امروز شورا از نطق پیش از دستور خود انصراف داده و جلسه رسما وارد دستور کار خود شد.

 

لایحه  اول :بودجه پیشنهادی سازمان عمران ساحل کارون :پس از بحث های فراوان اعضای شورا در خصوص انحلال سازمان عمران کارون از جهت عدم اعلام گزارشات خود به شورا خواستار انحلال آن شدند،در نتیجه پس از دفاع مدیر این سازمان از علت عدم ارائه گزارشات و خدمات خود ،این لایحه با رای اعضا جهت بازنگری مجدد به کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اهواز ارجاع داده شد.

 

لایحه اختصاص دادن زمین به یکی از شهروندان :با پیشنهاد اعضا لایحه اختصاص دادن زمین از سوی شهرداری به این شهروندان مطرح شد که موفق به اخذ رای نشد و این لایحه نیز به کمیسیون مربوطه در راستای نوشتن طرحی دیگر ارجاع داده شد.

 

در ادامه این نشست لایحه مساعدت به خانواده شهید م.سواری، مساعدت به مسجد ۱۴معصوم واقع درفازیک پاداد شهر به میزان ۳۰ میلیون ریال، مساعدت به آموزشگاه پسرانه دکتر هوشیار به میزان ۲۰ میلیون ریال، مساعدت به ساخت مستند وهابیت به میزان ۳۰ میلیون ریال و مساعدت به ساخت فیلم مسافران تاکسی ایرانی به میزان ۴۰۰ میلیون ریال تصویب شد.

 

گفتنی است یکی از حواشی امروز جلسه شورا که در ادامه فراز و نشیب های روزهای انتخابات هیات رئیسه وساطت حیدری جهت برقراری صلح میان شیخ کاظم سواری و علی ناصری بود.

 

لازم به ذکر است شیخ کاظم سواری طی جلسات اخیر اقدام به برداشتن عمامه از سر خود به نشان اعتراض به آنچه وی توهین به شان روحانیت در صحن غیرعلنی شورای شهر  می دانست نموده بود.

 

حسین حیدری گفت: ما تا دو هفته پیش نمیدانستیم که فلسفه نگذاشتن عمامه شیخ چیست؟اما بالاخره از طریق یکی از رسانه ها که به این موضوع پرداخته متوجه شدیم اما در برهه انتخابات هیات رئیسه فراز و نشیب های بسیاری اتفاق افتاد که به واقع مطلوب هیچ کدام از اعضای شورا نبود و هرگز تمایلی به بروز این ناراحتی ها و اختلافات نداشتیم، بنده از حجت الاسلام و المسلمین سواری درخواست میکنم عمامه خود را بر سر بگذارند و به اعتراض خود پایان بدهند چرا که علی ناصری نیز ارادت خاصی به این لباس دارد و قصد توهین به روحانیت را نداشته اند.

 

حجت الاسلام و المسلمین سواری در پاسخ به حسین حیدری گفت: این جلسه علنی است و آن اتفاق در جلسه ای غیر علنی رخ داد بنابراین خواستار حفظ منزلت صحن علنی شورا هستم و کماکان در صحنی که شان روحانیت در آن شکسته شد عمامه بر سر نمی گذارم.

 

در ادامه این بحث رییس شورای اسلامی شهر اهواز با تقدیر از حرکت ارزشمندانه حسین حیدری گفت: شورای شهر مسیر پر پیچ و خمی پیش روی خود دارد که در این مسیر با چالش ها و مشکلات بسیاری مواجه می شود که به اراده هیچ کدام از ما نیست و شاید هم دست هایی پشت پرده نخواهند شورای چهارم شورای مقتدری باشد اما باید بدانیم اگر آبرویی و اگر امکاناتی وجود دارد امانت مردم در نزد ما است و به دلیل حقی که مردم بر گردن ما دارند باید اختلافات را کنار گذاشته شود.

 

گفتنی است حجت الاسلام و المسلمین کاظم سواری به عنوان اعلام ناراحتی خود صحن علنی شورای شهر را ترک کرد.

 

در ادامه جلسه زنگنه ضمن هشدار به شهرداری در خصوص اعطای پست های سازمانی به افراد خاص گفت: شاهد اعطای عناوین و پست های سازمانی مختلفی در شهرداری به افراد مختلف هستیم که اگر شهرداری نخواهد مطابق قانون عمل کند و خارج از چهارچوب معمول اقدام کند بنده این موضوع را تا جایی پیگیری خواهم نمود که متکدی هشتاد ساله ای که در محل سکونت بنده زندگی می کند وارد شهرداری شده و پستی سازمانی تحویل بگیرد.

 

در پایان غلامرضا سبزعلی ضمن تشکر از اداره اطلاعات جهت انتصاب آقای دهدشتی بعنوان فرد باسابقه در امور حراست شهرداری گفت:از آقای دهدشتی می خواهم که باعث شود  زمینه جو که در شهرداری باعث شده بود که بعضی از مدیران و مسئولین دلهره و ترسی در دلشان باشد فراهم کند تا مسئولین کارمندان و عزیزان شهرداری با یک نظارت دقیق و ریز بتوانند کارهایی را توسط شورا ابلاغ و نظارت می شود را انجام دهند.

 

گفتنی است به علت وقفه های ماههای اخیر در جلسات شورا و در صف قرار داشتن  لوایح با پیشنهاد هیات رئیسه  و با موافقت اعضا مقرر شد جلسه فوق العاده ای در شنبه هفته آینده ساعت ۱۰ صبح  برگزار گردد.