تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۲:۳۰
کد مطلب : 68761
حاشیه نویسی شورای شهر اهواز:

از حضور سرزده شهردار اهواز تا اعتراض به کشته شدن مامور شهرداری

هفتاد و یکمین جلسه شورای شهر اهواز مطابق جلسات گذشته میزبان میهمانانی از شهرداری بود در ادامه حواشی برگزاری این جلسه را می خوانید.

 

 

 

 

به گزارش عصر آبادان ،  به نقل از اهوازنوین،هفتاد و یکمین جلسه شورای شهر اهواز مطابق جلسات گذشته میزبان میهمانانی از شهرداری بود در ادامه حواشی برگزاری این جلسه را می خوانید:

* سید خلف موسوی و معاونین وی جهت تقدیم لایحه بودجه سال ۱۳۹۴ به شورای شهر اسلامی شهر اهواز به طور سرزده  و بدون اینکه در دستور کار هفتاد و یکمین  جلسه شورای شهر اهواز درج شود وارد صحن شورا شدند.

*برخی از شورانشینان که گویی از این حضور غافلگیر شده بودند از عدم اطلاع قبلی هیات رئیسه  شورا جهت حضورا شهردار در هفتاد و یکمین جلسه شورای شهر اهواز گله کردند.

*جمشید سلحشور ضمن عرض خوشامد به میهمانان علت حضور شهردار اهواز در صحن شورا را تقدیم لایحه بودجه ۹۳ به شورای شهر اهواز اعلام نمود.

* لایحه بودجه سال ۱۳۹۴ توسط سید خلف موسوی تقدیم ریاست شورای شهر اهواز شد.

*سید خلف موسوی طی صحبتهای خود به طور اجمالی گذری بر بودجه سال ۹۴ زد و گفت: بودجه شهرداری برای سال ۹۴ بالغ بر ۱۲۳۹ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

*شهردار اهواز در خصوص تمام پروژه های عمرانی شهر اهواز و قردادهایی جهت مشارکت اقتصادی سرمایه گذاران در سطح شهر اهواز نیز توضیحاتی ارائه داد.

*اعضای شورای شهر که گویی فرصت را غنیمت شمرده ،سوالات متداول خود را از سید خلف موسوی پرسیدند و گاها از پاسخ هایی که شهردار اهواز به آنها داد قانع شدند.

* مریم ابریشم کار از شهردار اهواز سوالاتی درباره ۷۰ درصد بودجه در بخش عمرانی پرسید که چه میزان تامین اعتبار و عملیاتی شده است.

*آذر زمان پور نیز با ابراز نارضایتی از عدم ارائه گزارش مالی شهرداری به اعضای شورا و افکار عمومی گفت: ۱۴ ماه است آقای موسوی سکان دار شهرداری است اما حتی یک گزارش از ریز درآمد ها و هزینه ها به دست ما نرسیده است و دیگر اینکه جا داشت شهردار اهواز طی ۴۸ ساعت گذشته در خصوص در گذشت مامور اجرائیات شهرداری اهواز در حین انجام وظیفه عکس العملی از خود نشان می دادند.

*سید محمد جواد رضوی نیز گفت: در سال گذشته برخی پروژه های فرهنگی یا اصلا اجرا نشدند یا پیشرفت فیزیکی شان ۱۰ درصد بوده ما خواهان اطلاعات بیشتر در زمینه بودجه و همچنین مابالتفاوت پروژه های انجام نشده در سال ۹۴ هستیم.

*سعادت نیا ضمن تشکر از شهردار اهواز  و همکاران وی جهت تدوین لایحه بودجه ۹۴ ،گفت:امیدواریم بودجه ارائه شده محقق شود،فراموش نکنید تحقق بودجه مستلزم تحقق در آمد است و تحقق درآمد هم در پی اعتماد مردم محقق می شود.

*علی ناصری ضمن ابراز ناراحتی از اطلاع ندادن حضور شهردار و معاونین  وی در صحن شورا از سوی اعضای هیات رئیسه شورا گفت:چطور است که برخی اعضاء از آمدن شهردار خبر دارند و برخی خبر ندارند چرا حتی تا ۱۰ دقیقه قبل از جلسه به ما اطلاع ندادید.

ناصری با اشاره به کشته شدن مامور اجرائیات شهرداری بخاطر سوء مدیریت و بی تجربگی شهردار منطقه شش، اظهار کرد: شهردار باید جواب  خون به ناحق ریخته شده مامور اجرائیات را بدهد ،سهم خواهی شورا باعث شد یک شهردار جوان بی تجربه در منطقه حساس شش بگذارد، تمام این قضایا زیر سر اعضای شورای شهر است .

ناصری افزود: بهتر است اعضای شورا دست از سهم خواهی بردارند و بگذارند شهردار خود تصمیم بگیرد و یک شهردار با تجربه در منطقه حساسی چون منطقه شش بگذارد.

*زمان پور نیز در اعتراض گفت: آقای شهردار باید جهت کشته شدن مامور اجرائیات بخاطر عدم مدیریت  خود و سیستمشان عذر خواهی کنند.

* برخی از اعضا از جمله الباجی، ابریشم کار و سلحشور به جمع بستن ناصری در خصوص سهم خواهی تمامی اعضای شورا از شهردار اهواز اعتراض کردند.

* سید خلف موسوی قبل از ترک صحن شورا طی صحبتهایی درگوشی به دلجویی از علی ناصری پرداخت.

*ساعت ۱۶ شهردار اهواز و معاونین وی صحن شورا را ترک کردند.

* به دنبال خروج شهردار،ابتسام الباجی و شیخ کاظم سواری صحن شورا را ترک کردند و جلسه با حضور ۱۹ نفر از اعضا ادامه پیدا کرد.

قبل از ورد به دستور کار هفتاد و یکمین جلسه شورای شهر جانعلی خورشیدی نطق پیش از دستور خود را ایراد کرد.

*به دلیل کمبود وقت جمشید سلحشور و اسکندر زنگنه از ارائه نطق پیش از دستور خود انصراف داده و نطق خود را به جلسه بعد موکول کردند.

* سید رضا سعادت ،رئیس هیات کارآفرینان برتر خوزستان طی ارائه گزارشی خواهان همکاری بیشترشورای شهر اهواز با کارآفرینان برتر و همچنین استفاده از ایده ها و طرح های کارآفرینان در اجرای پروژه های شهر اهواز شد.

*محسن ارژنگ مدیر عامل مرکز مطالعات و بررسی شهرهای سبز نیز با حضور در صحن شورا به  تشریح فاکتورهای شهر سبز پرداخت و پاورپوینتی همراه با توضیحاتی در رابطه با شهرهای  سبز کشورهای دیگر ارائه داد.

* سید محمد جواد رضوی طی تذکر آیین نامه ای به هیات رئیسه گفت : ضمن احترام به دوستانی که گزارش هایی در خصوص کارآفرینی و شهر سبز دادند ،باید بگویم اینجا صحن شورا و جلسه رسمی است نه جلسه آموزشی ، گزارشاتی که جنبه آموزشی دارد باید در جلسه جدا گانه مطرح شود، اکنون دو ساعت از زمان جلسه گذشته و هنوز یک مورد از لوایح بررسی نشده است.

* ساعت ۱۷ شورای شهر اهواز وارد دستور کار هفتاد و یکمین جلسه خود شد.

* اول در خصوص تمدید مجوز ساخت و ساز تا زمان تحویل واحد های تجاری پارکینگ طبقاتی طالقانی بود: در این خصوص نظرات موافق و مخالف مطرح و در نهایت با رای اکثریت مجوز ساخت و ساز تا پایان سال ۹۳ تمدید شد.

*لایحه دوم :خرید ساختمانی در تهران جهت مهمانسرای شهرداری بود که  درباره این لایحه نظرات موافق ومخالفی مطرح شد.

صالح پور گفت:شهرداری اهواز به همه بدهکار است با وجود اینهمه بدهی خرید چنین ساختمانی ضرورت چندانی ندارد.

زمان پور نیز گفت: در زمان گذشته نیز چنین مهمانسرایی بود ولی از آنجا که بیش از اینکه در هزینه های شهرداری صرفه جویی کند هزینه در برداشت به همین جهت فروخته شد و معلوم نیست پولش کجا رفت.

*لایحه سوم : تامین بخشی از هزینه های طرح سرشماری کشاورزی و امنیتی : مطابق این لایحه باید هزینه ای ای بالغ بر ۳۰ میلیون تومان توسط شهرداری جهت بخشی از هزینه های طرح سرشماری کشاورزی و امنیتی پرداخت شود.

این لایحه نیز پس از طرح نظرات موافق و مخالف فراون تصویب شد.

*به دلیل پایان یافتن زمان جلسه  بررسی مابقی لوایح در دستور کار هفتاد و یکمین جلسه شورا با نظر مساعد اکثریت اعضا به جلسه بعد موکول شد.

 

منبع: رهیاب