تاریخ انتشار خبر: ۷ , تیر, ۱۳۹۴ | ۰۴:۰۵:۱۳
کد مطلب : 97420
موسوی عضو شورای شهر آبادان:

از نظر ما شهردار استعفا داده است / فرماندار گفته بود تحت فشارم که به بررسی استعفای شیرازی کمک نکنم!

عصر آبادان: رئیس شورای اسلامی شهرستان آبادان گفت: متاسفانه برخی از دوستان ما در شورا به صراحت بگویم به دنبال گرفتن امتیاز بودند و می خواستند تا از استعفای شیرازی سوء استفاده کنند و از ما نیز آنچه را که حقشان نیست، مطالبه کنند.

به گزارش عصر آبادان ، سید فیاض موسوی در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: پیش تر در مصاحبه ای اعلام کردم که گروه اقلیت از ما خواسته هایی داشتند و امروز می گویم که مطالبه آنها دادن امتیاز انتخاب سرپرست شهرداری (هر آنکس که خود می خواهند) و قبول آن از سوی گروه اکثریت بود تا به این ترتیب زمینه جابجایی های بعدی نیز به ما داده نشود.
وی اظهار داشت: موضوع وجود ابهامات مالی در شهرداری بهانه ای بیش نبود وآنان به دنبال دریافت امتیاز بودند چرا که این روند مطالبه گری حتی در حضور فرماندار و دیگر دوستان حاضر در جلسه به صورت تلفنی نیز انجام می شد و آنان همچنان خواهان تحمیل خواسته هایشان به ما را داشتند و گفتند که اگر به این خواسته تن بدهیم در جلسه حاضر می شوند.
وی تصریح کرد: آنان حق ندارند به ما چیزی را القاء کنند، هر عضو یک رای مستقل است و امکان واگذاری ندارد، در تصمیم گیری در شورا قانون توکیل نیست، یعنی نمی توانیم بگوییم هر چه شما بگویید بسم الله این خلاف قانون است.
وی یادآور شد: در اصل بیستم قانون اساسی برخورداری تمامی مردم اعم از سیاسیون، فرهنگیان و غیره از حقوق اجتماعی به صراحت بیان شده ، پس ما که در یک کشور اسلامی هستیم با چه حقی و به شکل ناجوانمردانه ای در صددیم تا این حق اجتماعی را از افراد و با ترفندهای مختلف و غیر قانونی سلب کنیم؟!
رئیس شورای اسلامی شهرستان آبادان گفت: برای همه محرز است که حق شیرازی برای شرکت در انتخابات را به طور ناجوانمردانه ای از وی گرفتند، بنده معتقدم که شیرازی به عنوان شهردار مستعفی است و قانون باید به این مسئله رسیدگی شود و در غیر این صورت بنده در ایمان برخی از افراد شک خواهم کرد.
موسوی افزود: شیرازی تخلف نکرده است، طبق قانون در زمان تعیین شده استعفای خود را به شورا تقدیم کرد و در دفتر شورا نیز تحویل آن ثبت شد و همکاران ما وظیفه داشتند استعفای وی را بررسی و به شور بگذارند و در پایان با آن موافقت یا مخالفت کنند، اما متاسفانه این کار انجام نشد ، گروه اقلیت یا شرکت نمی کردند و یا جلسه را ترک می کردند.
وی اظهار داشت: این تخلف محض است و فرماندار موظف است عینا هر آنچه را که اتفاق افتاده را به دستگاههای ذیربط ابلاغ کند تا واقعیتها و حقایق برای مردم مشخص شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: روی صحبت من با برخی از چهره های سیاسی شهر است ، چه خوش است پیروزی در میدان و رویارویی، ما شیعه امیرالمومنین هستیم و اهل بیت در میدانهای جنگ هیچگاه از پشت کسی را نمی کشتند اما این حرکت اخیرا و توسط برخی از اعضا به طور ناجوانمردانه، غیراخلاقی و مغایر با آموزه های دینی انجام شد.
وی یادآور شد: اعضا شورا به عنوان منتخبان مردم بایستی از حقوق آنها دفاع کنیم ، وقتی شیرازی استعفایش را تقدیم شورا کرد یعنی جزء این مردم شد (نه به عنوان یک مسئول)  و ما موظف بودیم از حقوق وی تا آخرین لحظه دفاع کنیم.
رئیس شورای اسلامی شهرستان آبادان گفت: در همین جا اشاره ای کردم به مبارزات اهل بیت، به نقل از یکی از آقایانی که با برخی از چهره های سیاسی در ارتباط بود، وی گفت که این چهره های سیاسی مرتب به فرماندار زنگ می زدند که این کار(بررسی استعفای شهردار) صورت نگیرد و خود فرماندار هم گفت که من تحت فشارم که این کار نشود.
موسوی افزود: اینکه شیرازی احساس تکلیف کرد یا مردم از وی خواستند که کاندیدا شود به هر حال وی آمادگی خود برای ورود به این عرصه را با تقدیم استعفایش به شورا اعلام کرد اما کسانی که مانع از حضور وی شدند کارشان نه از طرف مردم و نه از طرف خداوند بخشودنی نیست.
وی اظهار داشت: از تمام عزیزانی که در این مدت به نحوی در تماسهای تلفنی ، حضوری و یا به صورت ارسال پیام با بنده و همکارانم در تماس بوده و ناراحتی خود را از وضعیت پیش آمده ابراز کردند تقدیر می کنم.
وی تصریح کرد: اما بدانیم و بدانند که ما در یک نظام وکشوری زندگی می کنیم که از لحاظ اسلام و آموزه های دینی سرآمد است و محکمه های قضایی ما و بازرسان کشور و دیوان عدالت اداری در این زمینه خدمت می کنند و اجازه نمی دهند ناجوانمردانه حق کسی ضایع شود.
وی یادآور شد: از استاندار خوزستان استدعا دارم این حرکت زشت که با سرنوشت افراد بازی می شود را به طور دقیق رصد و تا حصول نتیجه پیگیری کند.
رئیس شورای اسلامی شهرستان آبادان گفت: از نظر ما شیرازی استعفا داده است و قبول و یا رد این استعفای هنوز به وی ابلاغ نشده است ، شیرازی حکمی دال بر رد و یا قبول استعفایش در دست ندارد و این مسئله مسکوت مانده است.