تاریخ انتشار خبر: ۲ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۷:۲۱
کد مطلب : 33628
بعد از 24 خرداد در آبادان چه گذشت؟

از نگاه جنسیتی به زنان آبادان تا تعاریف معنادار از اصولگریان آبادان /اصلاح طلبان آبادانی و احتمال تغییر هویت در یک پیچ تاریخی!

برخی از افراد داعیه دار اصلاح طلبی در آبادان بعد از برگزاری مراسم ۲۴ خرداد در این شهر ، نتوانستند آلام ناشی از برهم خوردن سناریوی از قبل طراحی شده ی خود را بروز ندهند.

*خانم صادقی طی سخنانی در مراسم سالروز ۲۴ خرداد ، از نگرش جنسیتی به زنان آبادان انتقاد کرد و با گفتمانی قیم مآبانه خواستار احقاق حقوق زنان شد.ضمن اینکه از دولت خواست آنهایی را که برای اصلاح طلبان هزینه ای پرداخت نکرده اند از مناصب خود برکنار کند.

اولاً خانم صادقی بهتر است از جانب خود صحبت کنید و دریچه نگاه تنگ جنسیتی تان را به سایر زنان این دیار تعمیم ندهید.این رفتار قیم مآبانه باعث فاصله گرفتن بیشتر شما از مردم می شود.ضمن اینکه دغدغه شما ، درد مشترک زنان جامعه امروزی نیست.رفاه اجتماعی و برخورداری از امنیت و آسایش از اولویت های زنان این مرزوبوم است.لطفاً به جای اینکه بخواهید مردم با شما هماهنگ شوند کمی خود را با مردم و دغدغه های آنان نزدیک کنید.

در خصوص قسمت دوم عرایض تان بهتر است کمی به خود بیایید و متوجه باشید که این دولت دولت اعتدال است نه دولت اصلاحات. این توهم در سال ۸۸ یک بار بلای جان اصلاح طلبان شده بود. پیشنهاد می شود برای خروج از این توهم به عاملان فتنه و عاقبتی که در نزد جامعه به آن دچار شدند ، نگاهی بیندازید و مطالبات خود را عقلانی تر و منطقی تر مطرح کنید.این برای شما بهتر است!

*تعدادی از اصلاح طلبان تندروی آبادانی طی مقالاتی سعی کردند حضور برخی از افراد که از آنها به نام اصولگرایان یاد شد در مراسم ۲۴ خرداد امسال را به سود جریان خود مصادره کرده وآن را الگویی برای اصولگرایان کشور قلمداد کنند.

پیشنهاد می شود دست از خط کشی میان صفوف مردم بردارید.اینهایی که در تصویر دیده شد همه و همه فقط و فقط اهل مسجد هستند (البته همین اندازه که خودتان می دانید اهالی مساجد ، در مقابل جریان ساختارشکن موضع جدی دارد، می تواند همگان را به نتایج خوبی از نیات شما برساند).

نکته مهم دیگر پایین بودن آستانه ی تحمل جریان تندروی اصلاح طلب از حضور تعدادی جوان مذهبی بود.این بی طاقتی کار را به جایی رساند که برایش مقالات و نوشتجات و … به راه انداختند. این رویه همان افرادی است که شعاد “زنده باد مخالف من” آنها گوش فلک را کر کرده است. درحالی که بدون تردید این افراد برای شرکت در جشن تحقق حماسه سیاسی مد نظر رهبر معظم انقلاب شرکت داشتند و موضوع عجیبی به نظر نمی رسید و معلوم نیست این همه هیاهو برای چیست؟

*یکی از چهره های اصلاح طلب آبادانی در مطلبی با عنوان ” برادرانه(درباره همایش ۲۴ خرداد در آبادان) ” به موضوعاتی از جمله برخورد خوب اصولگرایان در جشن ۲۴ خرداد گذشته اشاره کرد.

البته این برادر عزیز نباید فراموش کنند آنچه بیش از همه جای تقدیر دارد ، اتخاذ مشی اعتدال گرایانه مجریان و برگزارکنندگان این برنامه بود.مطمئناً چنانچه به مانند برخی از شهرهای کشور (که تعدادشان به انگشت های یک دست هم نمی رسید) رفتار موهن و غیرمعمولی نسبت به ارزش های نظام و انقلاب رخ می داد ، حضار در سالن آرام نمی نشستند. نتیجه اینکه اصلاح طلبان تندرو که قیومیت برنامه را سعی داشتند در دست بگیرند ، وقتی قافیه را باختند مجبور به تغییر رفتار شدند.هرچند می دانیم این سبک برگزاری برنامه ، درونیات شان را تسکین نمی داد!

*در چند روز اخیر نوشتجاتی منتشر می شود که هدف آن ایجاد ارتباط میان دولت اعتدال و گفتمان آن با شعارهای اصلاح طلبان و خواست های آنان است. این مطالب با عناوینی چون”اصلاحات با روش اعتدال سدی برابر اقتدارطلبی” و ” آداب اصلاح طلبی ” و ” از اعتدال تا اعتلا ” و … نوشته شد که پیوستگی بارزی در فهم آنها دیده می شود.

این مقالات در حالی نوشته می شود که عقلای اصلاح طلبان در مرکز،عبور از رئیس دولت اعتدال را کلید زده اند و بارها عنوان کرده اند که این دولت با این رویکرد نمی تواند مطالبات آنها را برآورده کند.به همین جهت انتقادهای علنی و سری زیادی از سوی اصلاح طلبان نسبت به رویکرد شخص رئیس جمهور مطرح شده است.اختلاف این افراد با شخص روحانی ، اختلاف بر سر مواضع وی نسبت به رهبری نظام و ساختارهای انقلابی کشور است. از طرفی چهره های اثر گذار دولت مانند دکتر نوبخت در سخنان اخیر خود در برنامه شناسنامه ، انتقادهای جدی از اصلاح طلبان کرد و به طور کلی گفتمان دولت یازدهم را از جریانات اصلاح طلب جدا کرد. پس باید گفت اگر نویسندگان محترم مقالات یاد شده ، با علم به این موضوع مطالب خود را چیده باشند جای بسی امیدواری برای بازگشت از آنچه تاکنون به اشتباه می پیمودند، دارد اما اگر به سبب بی اطلاعی از وضعیت جاری کشور و جریان خاموش اصلاحات چنین رفتاری از خود بروز داده اند، باید به حال شان افسوس خورد!

  1. راصد می‌گه:

    فردی که پشت نام مقدس حزب الله پنهان شده ای خوب است بدانی تشخیص اینکه چه کسی وارد ساختمان صدا و سیما شود و یا به عنوان مهمان در یکی از برنامه های رادیو یا تلویزیون حضور داشته باشد تابع مقررات سخت گیرانه ای است و یکی از وظایف حراست صداوسیما است. چه برسد به اینکه حضور فردی در برنامه زنده و به عنوان مجری تعریف شود که قطعا از فیلترهای بسیار سختگیرانه تری گذرخواهند کرد. ماه رمضان نزدیک است و فرصت خوبی برای قرب الی الله ودوری از هوای نفس است. جنابعالی بهتر است بجای اتهام زدن بی اساس به افراد دیگر بیماری حقد و حسد شخصی خودت را با توکل به ذات بارتعالی و درک حقیقت و توسل به ائمه اطهار درمان کنی.حسبنا الله و نعم الوکیل.

  2. حزب الله می‌گه:

    امت حزب الله پس کجایید؟؟؟ به پا خیزید که وقت جهاد است. در برنامه ای که صدا و سیمای آبادان هر روز بعد از ظهر ساعت ۱۵:۴۵ پخش میکند ا – ج یکی از فعالین فتنه حضور دارد. ا- ج که یکی از اعضای تحریریه سایت فیدوس است مطالب اصلاح طلبی و ضدنظامش به صورت مستمر منتشر میشود و متاسفانه صدا و سیما که رسانه ملی است و باید مال مردم باشد در امسال که سال فرهنگ است یکی از افراد منتسب به جریان ۸۸ را آورده است! چراامام جمعه و حوزه علمیه و بچه حزب اللهیا قیام نمیکنند! حاج آقا ابراهیمی ما منتظر حکم جهادتیم تا بریم واسه جهاد. شهر نباید دست سران فتنه آبادان بیافتد

  3. امامی می‌گه:

    این …بعد از انتخاب احمدی نژاد در سال ۸۸ دچار یاس فلسفی و نیهیلیست شد و حتی کارش به دوا و درمون هم کشید و تموم دوستانش از این بانوی به اصلاح فرهیخته و فرزانه قطع امید و در اصل قطع رابطه کردن… حالا که اون روزا گذشته اومده و طلب میراث اصلاح طلبان رو میکنه… یکی هم نیست بهش بگه بابا برو پی کار و زندگیت! بوی کبابی که استشمام کردی ناشی از کباب نیست! دارن خر داغ می کنن!!! حقیقتا باید از تفکرات زن سالارانه این خانم که ریشه در دموکراسی غربی داره ترسید زیرا مبلغ مکتب زیاده خواهانه زنان در غرب است و در اصل اشاعه دهنده تفکرات غربی… فمینیست غربگرا بهترین واژه ای است که در مورد ایشون صدق میکنه…