تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۲:۳۰:۱۴
کد مطلب : 72024
وعده رییس جمهور به اصفهانی‌ها/

از کاهش نرخ بیکاری در اصفهان تا بهره برداری از اولین قطار سریع السیر

رییس جمهور کشورمان در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در سخنان کوتاهی گفت: اصفهان قطب کشاورزی، دانش و مهد علم و فرهنگ ایران است.

به گزارش  عصر آبادان ،به نقل از صاحب نیوز، رییس جمهور صبح امروز وارد اصفهان شد، در آیین استقبال از حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در  فرودگاه، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، استاندار، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از مدیران و مسوولان استان اصفهان حضور داشتند.

رییس جمهور کشورمان در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در سخنان کوتاهی گفت: اصفهان قطب کشاورزی، دانش و مهد علم و فرهنگ ایران است.

دکتر حسن روحانی خاطر نشان کرد: این استان دارای استعدادهای فراوانی است که باید از آن به خوبی بهره برداری کرد.

وی افزود: دولت در این سفر همه موارد و مسائل را بررسی کرده و از قبل مصوباتی با حضور وزرای مختلف بررسی شده است.

رییس جمهور با اشاره به توجه دولت به نکات علما، اندیشمندان، ایثارگران و بخش های علمی و صنعتی اضافه کرد: ما هم به این نکات گوش می دهیم و هم مطالبات را مد نظر خواهیم داشت برای اینکه بتوانیم ادای دین کرده باشیم.‎

۱۵ عضو هیات دولت و معاونان رییس جمهوری، دکتر روحانی را در سفر دو روزه به اصفهان همراهی می کنند.

رییس جمهوری قرار است در اولین برنامه رسمی این سفر، تا ساعاتی دیگر در میدان امام (ره) شهر اصفهان در جمع مردم سخنرانی کند.

حضور در جلسه توسعه و سرمایه گذاری استان اصفهان و دیدار با علما، ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا، نخبگان، هنرمندان و صنعتگران از برنامه های روز چهارشنبه رییس جمهوری در سفر به اصفهان اعلام شده است.

دیدار با رییس حوزه علمیه اصفهان و بازدید از گلخانه پارادیس، یک طرح و پروژه صنعتی، شرکت در شورای اداری با حضور مسئولان استانی و برخی از وزرا و نشست خبری با خبرنگاران نیز از برنامه های پیش بینی شده برای دومین روز سفر رییس جمهوری به اصفهان است.

امام جمعه اصفهان: مدیریت نابسامان زاینده رود بحران خشکسالی را تشدید کرده است

رییس جمهور دقایقی پیش با ورود به جمع مردم اصفهان در میدان امام (ره)که با وجود آلودگی شدید هوا به میدان مرکزی شهر آماده بودند مورد استقبال مردم قرار گرفت.
امام جمعه اصفهان در جمع مردم این استان که در میدان امام خمینی(ره) برای شنیدن سخنان رییس جمهور آمده بودند گفت: مسئله آب همچنان مهمترین مطالبه اصفهانی هاست.
آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد با اشاره به بحرانی بودن وضعیت منابع آب این استان افزود: نبود بارندگی، تداوم خشکسالی و نابسامانی زاینده رود به همراه برداشت های بی رویه آب در استان چهارمحال و بختیاری مشکلاتی است که باید به آنها توجه شود.
وی تصریح کرد: در زمان شیخ بهایی که آب اصفهان تقسیم شده جمعیت این منطقه ۱۰۰هزار نفر یا کمی بیشتر بود اما امروز حدود پنج میلیون جمعیت و تعداد زیاید صنایع در این منطقه زندگی و فعالیت می کنند.
امام جمعه اصفهان با بیان اینکه اصفهان در یک بحران آب قرار گرفته است اظهار کرد: حتی اگر شاهد بارش نزولات آسمانی هم باشیم باز هم با وجود افزوده شدن جمعیت این مشکل تنها از راه انتقال آب از دیگر مناطق و استان ها مقدور خواهد شد.

وی با اشاره به فعالیت صلح آمیز هسته ای هسته ای تاکید کرد: در مذاکرات یه ذره از حقوق ملت عقب نشینی نکردند و اهل تعارف نیستیم اهل مذاکره ای هستیم که برای هر دو طرف مفید باشد.

استاندار اصفهان نیز در سخنانی کوتاه با خیر مقدم به رییس جمهور و هیات همراه از وی برای سخنرانی در جمع مردم حاضر در میدان اصفهان دعوت نمود.

وعده های تازه رییس جمهور در جمع مردم اصفهان/

اولین قطار سریع السیر کشور در اصفهان به بهره برداری می رسد/ کاهش نرخ بیکاری در نصف جهان تا پایان سال

 

رییس جمهور در سخنرانی در جمع مردم در میدان امام (ره)با اشاره به اینکه تصمیم دولت بر این است که اولین راه آهن سریع السیر تهران _قم _اصفهان اجرایی می شود افزود: منابع لازم برای راه اندازی این راه آهن که دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار پیش بینی شده است.

به گفته وی،این قطار برای اولین بار در ایران با تکنولوژی جدید راه اندازی می شود و با سرعت ۳۰۰ کیلومترمسافران جا به جا می شوند.

روحانی در بخش دیگر گفته های خود از در نظر گرفتن تسهیلات کشاورزی گلخانه ای خبر داد و اظهار کرد: یک هزار میلیارد تومان برای سرمایه در گردش در نظر گرفته شده و دستورلازم به بانک ها رایه شده است تا با همکاری لازم متقاضیان با مشکلی در این زمینه روبرو نشوند.

رییس جمهور در جمع مردم اصفهان از برنامه ای در نظر گرفته شده برای صنعت سخن گفت و یاد آور شد: برای بخش صنعت هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده و همچنین ۲۵۰۰ میلیارد تومان برای طرح های صنعتی و معدنی پیش بینی شده است.

وی خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته در بخش صنعت انتظار می رود تا پایان سال آینده ۳۱ هزار اشتغال ایجاد شود و تا پایان سال ۹۵ امیدواریم ۴۰هزار فرصت شغلی ایجاد شود.

وی از مسئله آلودگی هوای کلانشهرها سخن به میان آورد و گفت: متاسفانه هوای ناسالم در شهر های بزرگ مخصوصا اصفهان وجود دارد و یکی از مهمترین اولیت های دولت تلاش برای رسیدن به هوای پاک است .

توجه به گردشگری بخش دیگری از سخنرانی حسن روحانی در میدان امام(ره)بود که در این زمینه عنوان کرد: در بخش گردشگری۴۰میلیارد تومان در نظر قرار گرفته شده است که طرح های این بخش با این مبلغ در سال ۹۴ و ۹۵ اجرایی می شود.

به گفته وی، در سفر ریاست جمهوری ۲۷ پروژه با ۶۵۱ میلیارد تومان اعتبار مد نظر قرار گرفته که باید در سال های ۹۴ و ۹۵ به نتیجه برسد.

وی در پایان دولت یازدهم را خدمت گذار مردم دانست و قول داد تمام توان خود را برای توسعه این استان به کار گیرد.

 

ادامه دارد…

انتهای پیام/پ