تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۳:۲۹:۲۴
کد مطلب : 18177
گزارشی از جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان:

استاندار خوزستان:هنوز عضو انجمن اسلامی پالایشگاه آبادان هستم

عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان عصر دیروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان خوزستان که در محل استانداری خوزستان برگزار شد خواستار قرار دادن زنگ والدین در مدارس خوزستان شد.

عصر ابادان –  عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان عصر دیروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان خوزستان که در محل استانداری خوزستان برگزار شد خواستار قرار دادن زنگ والدین در مدارس خوزستان شد.

وی افزود: این زنگ می‌تواند به صورت هفتگی یا ماهانه باشد و والدین با حضور در مدارس در کلاس‌های درس حاضر شوند و نکاتی توسط معلمان به آن‌ها آموزش داده شود.

استاندار خوزستان در ادامه همچنین خواستار راه‌اندازی تشکل‌هایی در مدارس شد که روحیه کارآفرینی در دانش آموزان را تقویت کند تا پس از فارغ التحصیلی در فکر ایجاد شغل باشند.

وی با اشاره به سابقه تشکیل برخی از تشکل‌ها در گذشته عنوان کرد: فلسفه راه اندازی و حضور در برخی از تشکل‌ها، آمادگی برای پذیرفتن مسئولیت‌ها در آینده بوده است زیرا حضور در آن‌ها، هم بازو‌ها را قوی می‌کند و هم باعث ایجاد شغل می‌شود.

مقتدایی در ادامه خاطراتی از گذشته خود و حضور در تشکل‌ها بیان کرد و افزود: با گذشت ۳۶ سال از فعالیتم در نهادهای مختلف، هنوز عضو انجمن اسلامی پالایشگاه آبادان هستم.

حجت الاسلام شفیعی:در جلسات شورای آموزش و پرورش استان خوزستان نباید فقط موضوعات مطرح شود

حجت‌الاسلام سید محسن شفیعی دیگر عضو حاضر در این جلسه به ارائه نظرات خود در خصوص آموزش و پرورش پرداخت و گفت: در جلسات شورای آموزش و پرورش استان خوزستان باید انتظارات از اعضا را به صورت مشخص بیان شود.

وی افزود: پیشنهاد من این است تا در جلسات شورای آموزش و پرورش استان خوزستان پیوست و چشم‌اندازی ترسیم شود تا هر کس وظیفه خودش را بداند.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های خوزستان عنوان کرد: در جلسات شورای آموزش و پرورش استان خوزستان نباید فقط موضوعات مطرح شود و اعضا در مورد آن نظر بدهند بلکه باید چاره اندیشی بیندیشیم تا موضوع حل شود.

معاون سیاسی استاندار:شان شورای آموزش و پرورش استان از بعضی مسائل بالاتر است

فرج الله خبیر معاون سیاسی استاندار نیزدر ابتدای بیان نظرات خود گفت: مطرح کردن برخی از مسائل در جلسات شورای آموزش و پرورش خوزستان خارج شان جلسه است و نباید این موضوعات در چنین جلسه‌ای بیان شود.

خبیر تصریح کرد: باید تصمیمی اتخاد شود تا مدارسی که قرار است در آینده ساخته شوند فضایی را برای احداث کتابخانه در نظر بگیرند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان بیان کرد: باید برای راه اندازی کتابخانه در روستا‌ها نیز مکان‌هایی را که در اختیار داریم شناسایی کنیم.

وی اضافه کرد: برای تجهیز کتابخانه‌های روستایی برخی از امکانات را خودمان در اختیار داریم که مس توانیم استفاده کنیم و برای تامین بخش دیگری از تجهیزات نیز از مردم کمک بگیریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان:پیک بهاری دانش آموزان حذف می شود

محمد تقی‌زاده رئیس آموزش و پرورش خوزستان در ابتدای صحبت های خود از حذف پیک نوروزی دانش آموزان خبر داد و عنوان کرد: در تعطیلات نوروزی سال ۱۳۹۳ پیک نوروزی در مدارس ابتدایی و راهنمایی استان خوزستان توزیع نمی‌شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: برای تعطیلات نوروزی سال ۱۳۹۳ موضوعاتی ملی و بومی انتخاب می‌شود تا دانش آموزان به کمک اطرافیان و والدین در مورد آن موضوع به تحقیق بپردازند، مطالبی را بنویسند و بعد از تعطیلات آن را با خود به مدرسه بیاورند.

وی در این باره بیان کرد: برای مثال می‌توان از برخی از دانش آموزان خواست تا در مورد رودخانه کارون مطالبی را جمع آوری کنند و بنویسند.

گفتنی است در این جلسه حجت الاسلام بلک رئیس سازمان تبلیغات،حجت الاسلام کلاه کج مسئول اتحادیه انجمن دانش آموزی و منصوری مسئول کتابخانه های استان خوزستان نظرات خود را در خصوص موضوعات مختلف ارائه کردند.

رهیاب نیوز