تاریخ انتشار خبر: ۴ , آبان, ۱۳۹۳ | ۲۱:۲۳:۵۴
کد مطلب : 51192
نمایندگان مردم آبادان و خرمشهر در مجلس:

استاندار خوزستان حصارکشی منطقه آزاد اروند را متوقف کند

نمایندگان مردم آبادان و خرمشهر خواستار پیگیری جدی استاندار خوزستان برای متوقف کردن پروژه حصارکشی منطقه آزاد اروند شدند.

خبرگزاری فارس: استاندار خوزستان حصارکشی منطقه آزاد اروند را متوقف کند

به گزارش عصر آبادان، نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان در ارتباط با پروژه حصارکشی منطقه آزاد اروند اظهار کرد: در اصل توسعه منطقه آزاد اروند توسط دولت کاری اشتباه و غیرکارشناسانه بود زیرا شهرستان‌های آبادان و خرمشهر با درآمدهای موجود قابلیت اجرای این طرح را نداشتند.

عبدالله سامری اضافه کرد: بحث حصارکشی منطقه آزاد اروند نیز مطرح شده که این پروژه در صورت تحقق تنها به محدود کردن منطقه و بازماندن روستاها از یکسری امکانات خواهد انجامید.

وی با تاکید بر اینکه به نظر من این کار انجام نمی‌شود و نباید صورت پذیرد زیرا به نفع مردم و منطقه نیست تصریح کرد: اگر آقایانی که پیگیر این امر بوده‌ هزینه‌هایی را که بابت پروژه حصارکشی در نظر گرفته‌اند به عمران و آبادی خرمشهر اختصاص می‌دادند امروز شاهد تحول شگرفی در این منطقه بودیم.

این نماینده در پایان عنوان کرد: با حصارکشی منطقه آزاد اروند، روستاهای شهرستان‌های آبادان و خرمشهر از توسعه بازمی‌مانند و ما به‌عنوان منتخب مردم هیچ‌گاه اجازه چنین کاری را نخواهیم داد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص با حمایت از موضع استاندار خوزستان گفت: آبادان و خرمشهر هنوز فاقد زیرساخت‌های اولیه است و آمار سرمایه‌گذاری‌ها فقط در حد نمایش و تبلیغات است.

وی خاطر نشان کرد: حصارکشی تنها برای آن است که مدیران منطقه آزاد اروند بتوانند به راحتی مدیریت بکنند.

محمدسعید انصاری تصریح کرد: در حال حاضر مشکلات آبادان و خرمشهر در بخش‌های مختلف عمرانی و صنعتی بسیار زیاد است و متاسفانه منطقه آزاد اروند در این زمینه هیچ عملکرد مثبتی از خود ارائه نکرده است.

وی با اشاره به گسیل مدیران غیر بومی و بازنشسته در منطقه آزاد اروند گفت: معلوم نیست به چه علت این همه نیروهای پروازی و بازنشسته در این سازمان به کار گیری می‌شود در حالی که اکثر نخبگان آبادان و خرمشهر بیکار هستند.

وی با اشاره به رویکرد مثبت استاندار خوزستان برای رونق تجاری و اقتصادی استان گفت: مخالفت استاندار خوزستان با حصارکشی ناشی از دوراندیشی است چرا که مقتدایی به خوبی شرایط بعد از حصارکشی و مشکلات فراروی مردم را درک می‌کند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اکثر مردم با حصارکشی در شرایط فعلی مخالف هستند و امیدواریم با پیگیری استاندار و نظر مساعد دولت جلوی این پروژه گرفته شود.

منبع: فارس