تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , آذر, ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۲:۰۵
کد مطلب : 132378
امام جمعه آبادان:

استخدام اخیر وزارت نفت ظلم آشکار در حق جوانان خوزستان است/کمیسیون انرژی و نمایندگان استان مدرسی وار جلوی این طرح ظالمانه بایستند/ائمه جمعه استان با تمام توان خواهان توقف این طرح استخدامی هستند/آقای رئیس جمهور جوانان این استان هوای شما را داشتند شما چه کردید؟

امام جمعه آبادان گفت: مشاوران وزیر نفت در موضوع استخدامی جدید ظلم بزرگی در حق مردم خوزستان کرده اند.مسئولان و نمایندگان استان و کمیسیون انرژی باید مانند مرحوم مدرس، حق مردم خوزستان و جلوی این ظلم آشکار را بگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته با انتقاد شدید از شرایط آزمون استخدامی وزارت نفت، اظهار داشت: آقای رئیس جمهور قبلاً گفته اند مردمی که در اطراف مناطق نفتخیز زندگی می کنند باید بیشتر از همه از مواهب این نعمت خدادادی بهره مند شوند.اما آقای رئیس جمهور ما جز دود پالایشگاه و آلاینده های صنعتی و خاک هورالعظیم خشک شده ، بهره ای نمی بریم.
وی افزود: مشاوران وزیر نفت در موضوع استخدامی جدید ظلم بزرگی در حق مردم خوزستان کرده اند.مسئولان و نمایندگان استان و کمیسیون انرژی باید مانند مرحوم مدرس، حق مردم خوزستان و جلوی این ظلم آشکار را بگیرند.

امام جمعه آبادان تصریح کرد:چرا در این آزمون ، دانشجویان دانشگاه های اصفهان،تهران،قم ، تبریز و مشهد در اولویت قرار گرفته اند اما خبری از دانشجویان دانشکده های نفت آبادان و اهواز نیست.به همین دلیل نگرانی های دانشجویان دانشکده نفت خوزستان را که بصورت تخصصی تحصیل کرده اند کاملاً درک می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اهمیت این موضوع موجب شد سمینار ائمه جمعه استان روز گذشته به همین دغدغه جوانان خوزستان اختصاص یابد.ما ائمه جمعه استان به حمایت نماینده ولی فقیه در استان با تمام توان اجازه ی اجرایی شدن این استخدامی را نمی دهیم چون آن را ظلم بزرگ دیگری در حق مردم خوزستان و جوانان آن می دانیم.

امام جمعه آبادان همچنین گفت: ما مریض شدیم و مرتباً به خاطر تالم شدیدی که به خاطر شنیدن دردهای جوانان این منطقه داریم راهی بیمارستان هستیم.چرا جوان عرب خوزستانی با مدرک لیسانس که در سوریه و عراق رزمنده بوده و جانباز شده امروز بیاید و بگوید حاضرم جاروکار شوم.این دردها را باید به کجا ببریم.
خطیب جمعه آبادان یادآور شد: این دردها وقتی بیشتر می شود که می دانیم بزرگترین منابع ثروت اعم از آب ، زمین های حاصلخیز ، نفت و گاز و بنادر صادراتی ، در این منطقه موجود است و از طرف دیگر بیشترین آمار بیکاری و طلاق هم مربوط به همین مناطق است.

وی گفت: آقای رئیس جمهور ، مردم خوزستان هوا نداشتند اما گفتند هوای شما را داریم.چرا در این دو دولت یک مدیر موثر از مدیران خوزستان در دولت شما به کارگیری نمی شود.چرا در مجموعه ی وزارت نیرو ، طرح هایی در حال تصویب است که مرگ آبادان و خرمشهر و نابودی خوزستان را به همراه دارد.آیا این ها مزد مردمی است که هوای شما را داشت.

وی در پایان به جلسه خود با مدیران شهرک های صنعتی و اداره کل صنعت ومعدن و تجارت اشاره کرد وگفت: جلسه خوبی با این عزیزان داشتیم و وعده هایی دادند که امیدواریم هر چه زودتر عملی شود.ظرفیت های شهرک های صنعتی آبادان بررسی شود و واحد هایی که توان ایجاد اشتغال دارند شناسایی شود و برای رفع مشکلات آنان و از سرگیری فعالیت های تولیدی شان اقدام فوری ترتیب دهند.

امام جمعه آبادان تصریح کرد: بعضی خوش شان نمی آید که من از دردهای مردم و مشکلاتی که دارند بگویند و بعضی توصیه دارند که این مسایل را کمتر مطرح کنم اما من می گویم . جوانان این شهر مدت ها زندگی خود را تعطیل کرده و دنبال کار هستند اما یک نفر نیامد برای رفع دغدغه های آنان کاری کند.اینها دردهای این مردم وجوانان است و نمی شود از آنها حرف نزد.