تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۲:۱۷:۱۷
کد مطلب : 44417
امام جمعه آبادان:

استفاده از ظرفیت‌های آبادان نیازمند برنامه‌ریزی مناسب و دقیق است

امام جمعه آبادان گفت: استعدادهای فراوانی در شهرستان آبادان وجود دارد که نظیرش در کشور کم است اما متاسفانه برای آنها برنامه‌ریزی درستی صورت نگرفته است.

به گزارش  عصر آبادان، حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش اظهار کرد: مسئولان آموزش و پرورش باید در راستای تشویق و ترغیب دانش‌آموزان برنامه‌ریزی مدون و مناسب داشته باشند.

وی با بیان اینکه نامنظم‌ترین برنامه‌ریزی‌ها در آبادان شکل می‌گیرد، اضافه کرد: باید برنامه‌ریزی درست و دقیقی در تمام جهات انجام شود تا توازن درستی در کارها ایجاد شود نه آنکه یک گروه بهره‌مند و گروه دیگر بدون امکانات باقی بمانند.

امام جمعه آبادان با اشاره به موضوع هیئت امنایی شدن برخی از مدارس آبادان تصریح کرد: باید خروجی این تغییر مدیریتی در مدارس هیئت امنایی از جمله سطح و رتبه علمی دانش‌آموزان بررسی و اعلام شود.

ابراهیمی‌پور با اشاره به وجود مشکلات فراوان در برخی از مدارس سطح شهر به ویژه در مناطق کم برخوردار یادآور شد: اگر توانستیم یک مدرسه را در این منطقه درست مدیریت کنیم آنگاه می‌توانیم ادعا کنیم که موفق بوده‌ایم.

وی ادامه داد: تفکیک امکانات در میان دانش‌آموزان برخوردار و توانمند با دانش‌آموزان فاقد توان مالی رد قانون است از این‌رو باید در توزیع مناسب امکانات در میان مدارس دقت نظر بیشتری صورت گیرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی آبادان با تاکید بر فرهنگ‌سازی در سطح جامعه برای دعوت از خیران به‌منظور مشارکت در امر کمک‌رسانی به مدارس گفت: فرهنگ‌سازی آن است که خیران را در راستای صرف اموالی که خود مایل به اهدای آن هستند در مسیر درست هدایت کنیم و آموزش و پرورش نیز بر حسن انجام آن مدیریت و نظارت کند.

ابراهیمی‌پور افزود: در شهرستان آبادان استعدادهای فراوانی وجود دارد که نظیرش در کشور کم است اما متاسفانه برای آنها برنامه‌ریزی درستی صورت نگرفته است.

امام جمعه آبادان در پایان مجددا تاکید کرد: جدایی مدارس از یکدیگر نباید سبب محرومیت یک گروه و برخورداری گروه دیگر شود.
منبع: فارس