تاریخ انتشار خبر: ۳ , فروردین, ۱۳۹۵ | ۰۴:۵۲:۴۵
کد مطلب : 111197

استقبال گسترده مردم و حضور چشمگیر زائران خارجی از راهیان نور در خوزستان

حضور کاروان های راهیان نور و مسافران نوروزی در یادمان های دفاع مقدس استان خوزستان از دوم فروردین شتاب بیشتری به خود گرفته است.

به گزارش رهیاب، یکی از ابتکارات انقلابی و الهی که بعد از اتمام جنگ ‌تحمیلی به ایران در کشور ما اتفاق افتاد عملیات بزرگ فرهنگی راهیان نور بود.

همه ساله شماری از مردم سراسر کشور برای زیارت محل شهادت رزمندگان اسلام عازم جنوب کشور می شوند تا نوروز را با یادآوری بی شمار دلاورمردی های شهدای هشت سال دفاع مقدس آغاز کنند.

امسال هم تعداد فراوانی از هموطنان در قالب کاروان های راهیان نور و مسافرت های شخصی لحظه سال تحویل را در کنار یادمان های دفاع مقدس گذراندند.

حضور کاروان های راهیان نور و مسافران نوروزی در یادمان های دفاع مقدس استان خوزستان از دوم فروردین شتاب بیشتری به خود گرفته است.

امسال استقبال زائران بیشتر می شود
در این باره عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان با اشاره به پیش بینی های صورت گرفته برای نوروز امسال عنوان می کند: امسال پیش بینی شده است که حدود پنج میلیون و ۵۰۰ هزار نفر استان خوزستان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنند.

وی می افزاید: این مسافرت ها در قالب سفرهای راهیان نور و شخصی صورت خواهد گرفت.

همچنین عبدالرحیم ناطقی فرماندار شهرستان دشت آزادگان در این خصوص می گوید: در سالهای گذشته حضور زائران در یادمان های دفاع مقدس چشمگیر بوده است که با توجه به استقبال این زائران امسال تعداد بیشتری در یادمان‌ها حضور خواهند داشت.

جوانان؛ ۸۰ درصد جمعیت زائران مناطق عملیاتی راهیان نور
سردار نادر ادیبی، دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور نیز با بیان اینکه ۸۰ درصد جمعیت زائران مناطق عملیاتی راهیان نور را جوانان تشکیل می دهند بیان می کند: در یک دهه گذشته زائران مناطق عملیاتی راهیان نور و یادمان های دفاع مقدس از ۴۰۰ هزار نفر در سال به بیش از ۵میلیون نفر رسیده اند.

وی همچنین با بیان اینکه در استان خوزستان ۲۱ یادمان آماده و در حال پذیرایی از زائران هستند، می گوید: با پیگیری های انجام شده و همکاری بین بخشی، زمینه اقامت شبانه حدود ۱۲۰ هزار زائر کاروان های راهیان نور در استان خوزستان فراهم شده است.

سردار ادیبی همچنین تاکید می کند: باتوجه به استقبال گسترده مردم از مناطق عملیاتی، با همکاری سپاه و دیگر سازمان های مسئول، از تمامی ظرفیت ها برای اسکان تمامی زائران استفاده می شود.

برنامه های متنوعی در تمام یادمان ها برگزار می شود
همچنین نادر محمدمیسائی مسئول ستاد راهیان نور خوزستان از شناسایی و ثبت بیش از یک هزار و ۳۰ یادمان دفاع مقدس در این استان خبر می دهد و می گوید: از این تعداد ۱۹ یادمان در خوزستان فضا سازی شده و پذیرای کاروان های راهیان نور می باشند.

وی با بیان اینکه یادمان های خوزستان پذیرای کاروان های راهیان نور از تمام استان های کشور می باشند اذعان می کند: مراسم تحویل سال نو در تمام یادمان های خوزستان برگزار شده ضمن اینکه در شلمچه مراسم ویژه ای برگزار شد همچنین روزانه مراسم و برنامه های متنوعی در تمام یادمان ها برگزار می شود.

حضور ۷۶۰ گردشگر خارجی از ۱۷ کشور جهان در راهیان نور خوزستان
در این میان حضور زائران خارجی راهیان نور خوزستان چشمگیر بوده است، زائرانی که می توانند اصلی ترین عامل صدور انقلاب ما در خارج از مرزهای جمهوری اسلامی باشند.

در این باره سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه ولی عصر(عج) خوزستان از سفر ۷۶۰ گردشگر خارجی به مناطق عملیاتی و یادمان های دفاع مقدس این استان خبر می دهد و می گوید: این گردشگران از ۱۷کشور جهان در سفر به خوزستان از یادمان های دفاع مقدس دیدن کردند.

شاهوارپور می افزاید: گردشگرانی از کشورهای آمریکا، کانادا، آفریقا، کشورهای اروپایی و آسیایی، عراق، لبنان، هند، پاکستان، گرجستان، ترکیه، کویت، سوریه، فلسطین و اردن در چند روز اخیر به مناطق عملیاتی خوزستان سفر کردند.

وی بیان می کند: این گردشگران از یادمان های شلمچه، طلائیه، دهلاویه، هویزه، فتح المبین، فکه، چذابه، اروند کنار، پاسگاه زید، پادگان دو کوهه و مسجد جامع خرمشهر دیدن کردند.

شلمچه، طلائیه، دهلاویه، هویزه، اروندکنار، پادگان دوکوهه و فکه از یادمان های دفاع مقدس استان خوزستان هستند.

در مجموع ۵۵ یادمان دفاع مقدس در هفت استان عملیاتی راهیان نور کشور فعال هستند که از این تعداد ۱۹ یادمان در خوزستان قرار دارند.

پارسال بیش از پنج میلیون نفر از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در کشور بازدید کردند.

انتهای پیام/