تاریخ انتشار خبر: ۵ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۲۰:۲۰:۱۴
کد مطلب : 18855
رئیس مرکز حراست وزارت کشور:

اسرار مردم، جزئی از ناموس حراست است

رئیس مرکز حراست وزارت کشور گفت: اسرار مردم جزیی از ناموس حراست است و حق نداریم اسرار مردم، نوشته‌ها، اسناد، پرونده‌ها و گفتاری که در نزد ما است را جایی افشا کنیم.

عصر آبادان – به گزارش خبرگزاری از اهواز، محمد ابراهیم شوشتری در نخستین همایش مشترک مسئولان حراست فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و واحدهای تابعه استانداری خوزستان که صبح امروز در استانداری خوزستان برگزار شد اظهار کرد: مجموعه‌های استانداری اعم از فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها بیشترین مراجعه کننده مردمی را دارند که باید به بهترین وجه به مردم خدمت کنند.

وی با بیان اینکه مسئولان حراست ادارات و سازمان وظایف سنگینی بر عهده دارند ادامه داد: نخستین شرط برای یک حراستی خوب بودن، حراست از خودمان است، یک حراستی اگر ابتدا از خودش حراست نکند و مبتلا باشد نمی‌تواند یک نیروی خوب باشد.

رئیس مرکز حراست وزارت کشور برخی ویژگی‌های یک حراستی را اینگونه بیان کرد: یک حراستی که می‌خواهد از دیگران حفاظت کند باید پاک و پایبند به موازین شرعی باشد، نباید مورد اتهام باشد و از جایگاه خود سواستفاده نکند.

وی با اشاره به اینکه حراستی‌ها باید با اقتدار وارد عمل شوند تصریح کرد: در کنار اقتدار هیچ‌گاه نباید از موازین شرعی پا را فرا‌تر بگذارید و اگر کسی خلافی کرده باشد حق نداریم خارج از چارچوب قانون با وی برخورد کنیم.

شوشتری بر حفظ اسرار مردم تاکید کرد و گفت: اسرار مردم جزیی از ناموس حراست است و حق نداریم اسرار مردم، نوشته‌ها، اسناد، پرونده‌ها و گفتاری که در نزد ما است را جایی افشا کنیم.

وی ارتباط مناسب حراستی‌ها با مدیران و بدنه کارکنان سازمان را لازم دانست و عنوان کرد: یک حراستی باید به عنوان یک مشاور برای مدیر و کارکنان عمل کند و هرگاه مدیر حرکت‌هایی انجام دهد که نتیجه مطلوبی ندارد می‌توانید با تذکراتی وی را متوجه سازید.

رئیس مرکز حراست وزارت کشور با بیان اینکه پیشگیری در مسائل باید مد نظر قرار داده شود اذعان کرد: ارتباط مجموعه‌های حفاظتی و حراستی به مرور زمان از مردم جدا شده است و دلیل آن عدم توجه به پیشگیری در ارتباطات بوده است.

وی خاطر نشان کرد: در محیط‌های فعالیت شما اعم از شورا‌های شهر، شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و استانداری‌ها به خاطر ارتباطات و نفوذ زمینه تخلف زیاد است بنابراین می‌توانیم با پیشگیری طرف را قبل از اینکه به مرحله پرتگاه برسد نجات دهیم.

شوشتری با اشاره به اینکه یک فرد حراستی باید مستقل و منزه باشد عنوان کرد: حراستی نباید وابستگی سیاسی جریانی در مجموعه داشته باشد و از امکانات دولتی به نفع هیچ جریان و گروهی استفاده شود.

وی با بیان اینکه شناسایی چالش‌ها پیش روی مسئولیت مجموعه‌های حراست است اظهار کرد: مجموعه‌های حراستی باید آسیب‌ها و نقاط آسیب پذیر را شناسایی کنند و بدانند که از چه طرف احتمال دارد با هجمه روبرو شویم.

رئیس مرکز حراست وزارت کشوراضافه کرد: بعد از شناسایی چالش‌ها می‌توانیم برای مقابله با پیشامد آن‌ها فکری کنیم.

وی بر آگاهی کامل از سازمان مورد نظر و به روز بودن حراستی‌ها تاکید کرد و گفت: از شما به عنوان بازوان مجموعه مرکزی دفتر حراست انتظار می‌رود به اطلاعات محیط‌های مرتبط خود آگاه باشید و این آگاهی‌ها را به استان و وزرات کشور منتقل کنید تا در کنار هم وقت بیشتری برای کار بگذاریم.

به گزارش خبرگزاری فارس، در اولین همایش مشترک مسئولان حراست فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و واحدهای تابعه استانداری خوزستان از تعدای بازنشستگان حراست تقدیر به عمل آمد.