تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۱:۵۰
کد مطلب : 76687
نماینده مردم دزفول :

اظهارات هاشمی علیه مجلس غیرمنصفانه بود/آیا مجلس باید در مقابل اقدامات خصمانه کنگره آمریکا سکوت کند؟

عباس پاپی زاده گفت:مواضع مجلس در جهت تضعیف تیم مذاکره کننده هسته ای نبوده است بلکه در جهت تقویت و هم افزایی بوده است مجلس باید در جهت حفظ منافع ملی باید به بحث مذاکرات ورود کند و ذره ای هم از حقوق ملت کوتاه نخواهد آمد.

 

 

عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار رهیاب در خصوص اظهارات هاشمی رفنسجانی علیه مجلس اظهار داشت:اظهارات آقای هاشمی غیرمنصفانه بود چرا که مجلس در بحث مذاکرات هسته ای موضع شفاف و دقیقی دارد.

وی ادامه داد:مجلس از تیم مذاکره کننده براساس فرمایشات مقام معظم رهبری محکم حمایت کرده است تا امروز هر چه که برای تقویت مواضع تیم مذاکره کننده لازم بوده را انجام داده است.

پاپی تصریح کرد:مواضع مجلس در جهت تضعیف تیم مذاکره کننده هسته ای نبوده است بلکه در جهت تقویت و هم افزایی بوده است مجلس باید در جهت حفظ منافع ملی باید به بحث مذاکرات ورود کند و ذره ای هم از حقوق ملت کوتاه نخواهد آمد.

وی اضافه کرد:آقایان باید دوباره یک مطالعه ای بکنند تا ببینند وظایف هر دستگاه و ارگانی چیست و جایگاه مجلس را باید از نو بشناسند.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت:عملکرد مجلس در باب مذاکرات هسته عملکرد قال قبولی بوده است آنجا که کنگره آمریکا به بحث هسته ایران ورود پیدا می کند چرا مجلس دست روی دست بگذارد؟ باید در مواضع تعادل داشته باشیم وقتی دولت آمریکا اظهارات خصمانه علیه ایران می کند باید حتما سخنگوی دولت جواب آنها بدهد

وی ادامه داد:وقتی کنگره آمریکا یک موضع ظالمانه علیه ایران می گیرد پاسخ این موضع را باید مجلس دهد آیا منظور آقایان این است که مجلس نباید در برابر اظهارت خصمانه کنگره امریکا سکوت کند ما این را نمی پذیریم.

 پاپی زاده خاطر نشان ساخت:مجلس از موضع عزت به تمام مباحث خارجی خصوصا مذاکرات هسته ای نگاه می کند آنجایی که کنگره دم از تحریم می زند مجلس هم باید موضع گیری مقتدرانه ای کند و الا موجب گستاخی بیش از پیش امریکایی ها خواهد بود.

گفتنی است هاشمی رفسنجانی رئیس تشخیص مصلحت نظام در همایش ملی الگوی توسعه پایدار و متوازن منطقه‌ای با اشاره به انتقادات مجلس از تیم مذاکره کننده، اظهار داشت: تریبون مجلس باز است و آنها هم هر چه می خواهند می گویند و برخی هم این دروغ ها را باور می کنند.