تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۳:۰۴
کد مطلب : 127286
مدیر حج و زیارت استان خوزستان:

اعتبار ویزای زوار تا روز اربعین است

مدیر حج و زیارت استان خوزستان گفت: تمام ویزاهای صادر شده تا روز اربعین اعتبار دارد.

ناصر حویزوای امروز با رد موضوع عدم صادر شدن ویزا در روز‌های پایانی مانده به روز اربعین اظهار کرد: کل زمان صدور ویزا در تمام دفاتر سراسر استان ۳۰ ساعت است و تمام دفاتر آمادگی صدور ویزا برای متقاضیان را دارد.

وی با بیان اینکه در روزهای پایانی و نزدیک شدن به روز اربعین دفاتر صدور ویزا خلوت است و مراجعه کنندگان زیادی نداریم تصریح کرد: کنسولگری اهواز، آبادان و سوسنگرد همچنان فعال هستند و امروز در یکی از کنسولگری‌ها ۱۲۰ منفیست در عرض دو ساعت صادر شد.

مدیر حج و زیارت استان خوزستان توضیح داد: بعضی از مراجعه کنندگان در روزهای پایانی برای گرفتن ویزا مراجعه می‌کنند و انتظار دارند تا پس از مراسم اربعین در عراق بمانند و این در حالی است که تمام ویزاهای صادر شده تا روز اربعین اعتبار دارد.

حویزوای تاکید کرد: ویزای صادر شده ویزای اربعین است و با توجه به اینکه روز اربعین طبق تاریخ رسمی کشور ما روز یکشنبه و در عراق روز دوشنبه است ویزای صادر شده تا روز اربعین اعتبار دارد.

وی از متقاضیان درخواست کرد: در صورت در خواست ویزا نهایتاً امروز به دفاتر صدور ویزا مراجعه کنند چرا که مراجعه در روزهای آخر هفته سبب خواهد شد با تعطیلی وزارت و تاخیر در صدور ویزا مواجه شوند.

حویزاوی گفت: به منظور پاسخ‌گویی و حل مشکلات شهروندان و اطلاع از وضعیت صدور ویزا و مشکلات احتمالی آنها موبایل خود را ۲۴ ساعت روشن گذاشته‌ام.

مدیر حج و زیارت استان خوزستان در پایان خاطرنشان کرد: برای تامین امنیت هم‌وطنان و جلوگیری از حوادث احتمالی همچنین کنترل اوضاع ویزا صادر شده تا روز اربعین صادر شده است.

مرجع / فـارس