تاریخ انتشار خبر: ۹ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۹:۲۲
کد مطلب : 47955

اعتراض‌های مجازی به ناداوری کره‌ای/کُره مایه شرم و خجالت آسیا است!

ناداوری در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی صدای اعتراض آسیایی‌ها را درآورد.

به گزارش فرهنگ نیوز ، در پی روند افزایشی ناداوری ها در بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی بسیاری از کابران شبکه های اجتماعی نسبت به این مسئله واکنش نشان دادند.
کابران آسیایی با ایجاد  سه هشتگ koreaCheater# (کره ای متقلب)، KoreaNotFairPlay# (بازی ناجوانمردانه کره) و  ShameOnKorea# (شرم بر کره) در شبکه اجتماعی توئیتر اعتراض خود نسبت به دخالت کره ای ها در نتایج مسابقات و نحوه داوری بازی های این دوره را نشان دادند.
در دو روز اخیر نیز ورزشکاران ایران از ناداوری ها در برابر حریفان کره ای در امان نماندند. “سعید عبدولی”، نماینده وزن ۷۱ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی ایران روز گذشته با نتیجه ۹ بر ۶ مغلوب جی هیون جانگ،از کره‌جنوبی شد و از حضور در فینال بازماند.
این نتیجه در حالی‌ حاصل شد که عبدولی در ۲ دقیقه اول بعد از چند فیتوی متوالی و کسب ۶ امتیاز موفق به ضربه کردن حریفش شده بود و با رای داوران برنده اعلام شد، اما بعد از اعمال نفوذ داوران برای کشتی‌گیر میزبان، رئیس تشک در کمال تعجب دوباره رای به ادامه کشتی داد.
این در حالی است که “مجتبی کریم‌فر”، نماینده وزن ۸۵ کیلوگرم تیم کشتی فرنگی ایران نیز امروز در مصاف با سئول لی، قهرمان آسیا و نایب قهرمان بازی‌های آسیایی گوانگجو از کره‌جنوبی تا ثانیه های پایانی ۵-۲ از وی پیش بود اما داوران او را سه اخطاره و بازنده اعلام کردند.
این ناداوری ها در مورد دیگر تیم های ورزشی از کشورهای مختلف همچنان ادامه دارد. برای مثال برخی کابران شبکه اجتماعی توئیتر خواستار اعتراض شدید دولت شان به ناداوری که در مسابقه بوکس هند و کره جنوبی صورت گرفته بود، شده اند و از اینکه مقامات ورزشی کشورشان نمی توانند اقدامی علیه این ناداوری ها داشته باشند، ابراز نارضایتی می کنند.
کاربری با هشتگ koreaCheater# نوشت: «خدا بازی های آسیایی ۲۰۱۴ را رحمت کند، کره مایه شرم و خجالت آسیا است.»
کاربر دیگری نوشت: «هر زمان که کره جنوبی میزبان مسابقات ورزشی است، تقلب کره‌ای رخ می‌دهد.»
کاربری با هشتگ KoreaNotFairPlay# نوشت: «فقط در بازی های آسیایی اینچئون اتفاق می افتد که بوکسور کره ای ناک اوت می شود و در پایان مسابقه دستش به عنوان برنده بالا می‌رود.»
ساریتا دوی، بوکسور هندی در رقابت با یک بازیکن کره ای با وجود برنده به نظر رسیدن، بازنده اعلام شد. بازیکن بوکس بانوان بعد از این ماجرا با چشمانی گریان از رینگ خارج شد.
وی در مراسم اهدای مدال برنز هم حاضر به رفتن روی سکو نشد. گویا مسئولان کمیته ملی المپیک هند هم در مقابل ناداوری اقدامی انجام ندادند و بوکسور هندی مجبور به قرض گرفتن از مربیان و روزنامه نگاران هندی برای پرداختن مبلغ ۵۰۰ دلار هزینه اعتراض به نتیجه مسابقه شد.
مسئولان مغولستانی نیز به شدت در مقابل ناداوری در رشته بوکس معترض بودند و رسما اعتراض خود را ارائه کردند. گفته می شود این ناداوری در مورد تایلند نیز رخ داده است.
منبع: فرارو
  1. پرستو می‌گه:

    مرگ برخودتون کره ای ها اینجوری نیستن لابدیک چیزی دیدن که اینجوری داوری کردن حیف که صدای سایتتون به

  2. جلال می‌گه:

    متقلب تر از ایرانی هم دیدیم مرگ بر کره جنوبی