تاریخ انتشار خبر: ۲ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۰:۰۹
کد مطلب : 55674

اعترافات نقابدار هفت تیرکش+عکس

موتورسوار نقابداری که در یک جنایت مسلحانه، یکی از بستگان همسرش را به خاطر سوء ظن کشته بود هنگام بازسازی صحنه جنایت، اعتراف کرد که نقشه قتل مسلحانه را از چند روز قبل طرح کرده بود.

۳ متهم این پرونده جنایی در حالی که دستبندهای قانون بر دستانشان خودنمایی می کرد، توسط کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی به محل ارتکاب قتل واقع در حاشیه بولوار توس مشهد هدایت شدند تا در حضور قاضی ویژه قتل عمد به بازسازی صحنه جنایت بپردازند، اما وقتی در برابر دوربین قوه قضاییه قرار گرفتند سعی کردند تا با داستانسرایی های ساختگی حقیقت ماجرا را پنهان کنند.

در همین حال قاضی «سیدجواد حسینی» که متوجه قصه پردازی های متهمان شده بود، به طور جداگانه هر یک از آنان را مورد ارشاد قرار داد و به نصیحت آنان پرداخت تا جز حقیقت چیزی نگویند.

اعترافات نقابدار هفت تیرکش+عکس

در این لحظه یکی از متهمان که تحت تاثیر سخنان قاضی قرار گرفته بود، به بیان جزئیات ماجرا پرداخت و گفت: من برادر همسر «م» (متهم اصلی) هستم آن روز «م» می خواست به من ثابت کند که خواهرم با «ع» (مقتول) ارتباط تلفنی دارد. او به من گفت: با «ع» قرار گذاشته ام تو هم بیا سر قرار ما، تا به تو این موضوع را ثابت کنم.

وقتی «ع» را با خودرو دیدم به «م» زنگ زدم و گفتم او سر قرار رسیده است. وی در پاسخ به سوال مقام قضایی که پرسید آیا شما اسلحه را دست «م» دیدید؟ گفت: بله! حتی از او پرسیدم اسلحه را چرا برداشتی؟ که گفت: می خواهم او را بزنم. ولی من باورم نمی شد، به همین خاطر هم چیزی نگفتم. او پرینت تماس های تلفنی خواهرم را به من نشان داده بود.

متهم دیگر این پرونده نیز گفت: من با پیکان وانت، از این محل عبور می کردم که خودروی برادرم (یکی از متهمان) را کنار خیابان دیدم. وقتی حدود نیم ساعت بعد از طریق تماس تلفنی متوجه دعوا شدم و به توس ۹۱ آمدم دیدم جسد داخل خودرو است و اطراف محل را هم ماموران نوار پلاستیکی کشیده بودند.

گزارش خراسان حاکی است: در ادامه بازسازی صحنه قتل، متهم اصلی پرونده نیز مقابل دوربین قوه قضاییه قرار گرفت و پس از تفهیم مواد قانونی توسط قاضی «حسینی» مبنی براین که مواظب اظهارات خود باشد و حقیقت ماجرا را بازگو کند، گفت: به رفتارها و تماس های همسرم مشکوک شده بودم. او گاهی سعی می کرد من متوجه تماس هایش نشوم و گاهی نیز به طور مشکوک و به آرامی صحبت می کرد به همین خاطر هم تصمیم گرفتم از شماره های تماس همسرم یک پرینت بگیرم.

آن روز وقتی ماجرا را برای برادر زنم بازگو کردم او موضوع را قبول نکرد و باورش نمی شد به همین خاطر ابتدا پرینت تماس ها را به او نشان دادم و بعد از آن  هم همسرم را مجبور کردم تا با «ع» (مقتول) که از بستگانش است تماس بگیرد، او هم پیامک عاشقانه ای را برایش فرستاد و از او خواست تا به منزل ما بیاید.

این در حالی بود که من چند روز قبل از آن منزل اجاره ای ام را تخلیه کرده و به مکان دیگری رفته بودم. روز حادثه اسلحه کلت را که از قبل خریده بودم برداشتم و به محل قرار رفتم. وقتی «ع» با خودرو به محل قرار آمد من سوار بر موتورسیکلت و با چهره پوشیده او را تعقیب کردم و ابتدا گلوله ای هوایی شلیک کردم و پس از آن هم ۳ گلوله از شیشه سمت راننده به طرف او شلیک کردم که خودرو به دیوار مدرسه خورد و ما هم پس از اطمینان از مرگ «ع» از محل فرار کردیم.

سپس کارشناس سلاح که در محل بازسازی صحنه قتل حضور داشت با درخواست مقام قضایی توضیحاتی را درباره انطباق اظهارات متهم با واقعیت های موجود در بررسی کارشناسی سلاح و همچنین گزارش های معاینه جسد و چگونگی شلیک گلوله ها ارائه کرد.

سابقه خبر

ساعت ۲۰ یکی از آخرین روزهای شهریور گذشته، ۳ جوان نقابدار که سوار بر موتورسیکلت بودند و جوان مزداسواری را تعقیب می کردند وارد توس ۹۱ شدند که ناگهان یکی از موتورسواران با شلیک چند گلوله راننده ۲۵ ساله را به قتل رساند و از محل متواری شدند. عاملان این جنایت مدتی بعد با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی حسینی (قاضی ویژه قتل عمد) و با پی گیری سرنخ های موجود، توسط کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر شدند که در این میان «م» به ارتکاب جنایت مسلحانه اعتراف کرد.


منبع: خراسان