تاریخ انتشار خبر: ۹ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۸:۲۸:۱۳
کد مطلب : 62998
فتنه 88 به روایت اصلاح طلبان؛طغلب متقلب

اعتراف اصلاح طلبان به صحت انتخابات ۸۸ +فیلم

مسئول برگزاری انتخابات جدید همان دولتی است انتخابات دهم را برگزار کرده است .اما واقعیت انتخابات یازدهم چیزی دیگری را می گفت. سوال اینجاست :چگونه مردم با این گستردگی در انتخابات یازدهم شرکت کرده اند؟

 درباره انتخابات دهم ریاست جمهوری و حواشی آن حرف و حدیث بسیار است .ناآرامی هایی که لاقل ۳۰ نفر را به کام مرگ کشید و ۷۹ مغازه و محل کسب و کار و ۱۴۳ شعبه بانک را نیز به آتش کشاند.

فارغ از تسویه حساب های سیاسی احزاب و گروه ها بهانه اصلی شروع این ناآرامی ها در نتایج آرا بود هرچند در ابتدا هم مخالفین به درستی نمی دانستند برای چه میزان تقلب باید فریاد بی عدالتی سر داد.اما نکته اینجاست که تا پایان مهلت قانونی تعین شده از سوی شورای نگهبان هیچ مدرکی دال بر تقلب در نتایج آراء قانونا از سوی معترضین ارائه نشد .

مخالفین در ابتدا شورای نگهبان را فاقد صلاحیت رسیدگی به شکایت خود می دانستند اما کمی بعد زمزمه های بلند شد که شکایت آنها از صلاحیت کاندیدای منتخب است و نه تقلب.این بدان معنا بود که به طور ضمنی باور داشتند که تقلب صورت نگرفته است هرچند هیچگاه حاضر نشدند آنرا رسما به طرفدارانشان بگویند.

حالا بعد از گذشت چند سال معترضان به نتایج آراء انتخابات ریاست جمهوری با ادبیات دیگری درباره حوادث پس از انتخابات سخن می گویند شاید این تغییر در گفتار ناشی از به قدرت رسیدن حسن روحانی باشد . عقل سلیم حکم می کند که نباید در انتخاباتی که متهم به تقلب شده است باز هم شانست را انتخاب کنی! مخصوصا در حالتی که مسئول برگزاری انتخابات جدید همان دولتی است انتخابات دهم را برگزار کرده است .اما واقعیت انتخابات یازدهم چیزی دیگری را می گفت. سوال اینجاست :چگونه مردم با این گستردگی در انتخابات یازدهم شرکت کرده اند؟ برای پاسخ به اردوگاه اصلاح طلبان می رویم .


اعتراف اصلاح طلبان به صحت انتخابات ۸۸ | دانلود فیلم
انتهای پیام