تاریخ انتشار خبر: ۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۸:۰۷:۰۳
کد مطلب : 62687
جروزالم پست منتشر کرد:

اعتراف جدید اوباما درباره قدرت ایران +عکس

اوباما رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه ای که با رادیو ملی آمریکا انجام داده بود اعلام کرده است که ایران میتواند به یک قدرت منطقه ای موفق تبدیل شود.

 به گزارش عصر آبادان ؛ روزنامه صهیونیستی جروزالم پست (jpost) در مطلبی به صحبت های اوباما اشاره کرد و نوشت: اوباما رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه ای که  با رادیو ملی آمریکا انجام داده بود، اعلام کرده است که ایران میتواند به یک قدرت منطقه ای موفق تبدیل شود.

جروزالم پست در این مطلب نوشت: اوباما در این مصاحبه تصریح کرد که ایران  در صورتیکه با توافق بلند مدت در زمینه برنامه هسته‌ای خود موافقت کند می‌تواند به یک «قدرت بسیار موفق منطقه‌ای» تبدیل شود.

اوباما رئیس جمهور آمریکا در این مصاحبه که قبلا در تاریخ ۱۸ دسامبر در کاخ سفید با “ان پی آر” انجام شده است تأکید کرد ایران باید فرصت رسیدن به توافق نهایی که می‌تواند تحریم‌های فلج‌کننده علیه این کشور را لغو کند، غنیمت شمرد.

اوباما در صحبت های خود همچنین افزود: اگر ایرانی ها از فرصت استفاده کنند، استعدادها و ظرافت‌هایی درون ایران وجود دارد و این کشور ی قدرت منطقه‌ای بسیار موفق خواهد شد که همچنین از هنجارهای بین‌المللی و قوانین بین‌المللی پیروی می‌کند و این برای همه خوب خواهد بود.

اوباما در ادامه افزود: ایران می گوید که برنامه هسته ای آن صلح آمیز است اما آمریکا و قدرت های جهان به دنبال کسب اطمینان در این زمینه هستند. من قبول دارم که ایران یکسری نگرانی ها نظامی مشروع دارد و ایران در جنگ با عراق متوجه خسارت های زیادی شد، اما اکنون ایران نباید از سازمان هایی مانند حزب الله که آنها تهدید مستقیمی برای اسرائیل هستند، حمایت کند.

اوباما همچنین در ادامه قول داد که در دو سال باقیمانده از ریاست جمهوری اش، کمک هایی را به کشور های جنگ زده مانند سوریه، عراق و لیبی اختصاص دهد.

اعتراف جدید اوباما درباره قدرت ایران +عکس

منبع: جام نیوز